Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű angol szóbeli...

Középszintű angol szóbeli érettségin milyen a szituáció eljátszása?

Figyelt kérdés

A tanárom csak annyit mondott hogy a szóbelim 3 részből fog állni (előrehozottat teszek):

1: kérdésekre válaszolni

2: kép összehasonlítás

3: szituáció eljátszása


Milyen ez? Milyen szituációkat kell eljátszani? Hogy megy ez?



máj. 31. 08:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve még az lenne a kérdésem hogy a 10 témakör az hogy lesz benne a szóbeliben?
máj. 31. 08:43
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

"A tanárom csak annyit mondott hogy a szóbelim 3 részből fog állni (előrehozottat teszek)"

1. A tanárodnak (mármint az iskolainak) egyáltalán nem dolga, hogy felkészítsen az előrehozottra. Az a dolga, hogy a normál időben tett érettségire felkészítsen - amit meg is tenne, ha nem döntöttél volna úgy, hogy előrehozottat teszel.

2. Képes voltál olyan vizsgára jelentkezni, amelyiknek nem is vagy tisztában még a feladattípusaival sem? :DDD

3. Internettel a kezedben csak a gyk-ig látsz?

Nagyon nem vagy még érett, kár volt érettségire jelentkezned.

máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: a kérdésekre válaszolás részre és a kép összehasonlításra is felkészített a tanárom...

2: tisztában vagyok a feladattípusokkal csak mivel még nem gyakoroltam illetve nem is tudtam róla hogy szituáció eljátszása is lesz a feladat, ezért nem tudom mire számítsak.

3: gondoltam hátha itt valaki tud segíteni, úgy látszik mégse :/

jún. 1. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

"tisztában vagyok a feladattípusokkal ... nem is tudtam róla hogy szituáció eljátszása is lesz a feladat"


Nem látsz te itt valami ellentmondást?...

Még jó, hogy nem emeltre jelentkeztél...

jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Válaszolni nem lehetne a kérdésemre ahelyett hogy belekötsz a mondataimba?
jún. 1. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:

A tanárod nem mondta el, milyen a szituációs feladat?


Töltsd le, olvasd el.

[link]

jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Pl:

A vizsgáztató egy külföldi. Szállodát keres, neked kell útba igazítanod.

Párbeszédet fogtok folytatni.


Hát először is, arra készülj fel, hogy az élet bármely területén képes legyél egy társalgó partnerrel egy adott témában 'problémát' megoldani.


egy barátodnak meglepetés bulit szeretnétek tartani és egy barátoddal megbeszélitek, hogy hol, hogyan, hová, kikkel szervezzétek a bulit;


szeretnél egy sportautót venni, de nincs elég pénzed, így egy barátod segítségével megnézitek mi a lehető leggyorsabb út a pénzszerzéshez;


házat szeretnél venni és tanácsért fordulsz a bátyádhoz, hogy milyen környéken érdemes vásárolni;


külföldi vendégeket vársz, akiket el kell vinned városnézésre, össze kell gyűjtened a legfontosabb helyeket, amiket érdemes megmutatni nekik.


Stb.

jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Tele van vele a net.

jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!