Orvosi egyetemen csúszás, már rögtön az elején. Hogyan tovább?
Orvosi egyetemen taposom az első évemet, de sajnos a 2. szemeszter nem úgy sikerült, ahogy elképzeltem.
Nagyon jól sikerültek az évközi számonkéréseim, de a vizsgaidőszakban lebetegedtem, ami miatt 2 hétig nem tudtam vizsgázni, lázasan feküdtem otthon. A betegség után teljesítettem 3 tárgyat, így 3 vizsgám megmaradt a szemeszterből és valószínűleg ez így is marad, mert családi okok közbeszóltak, ami miatt sürgősen haza kell utaznom és mentálisan is eléggé kikészít a helyzet. Augusztusban lesz 3 napunk még vizsgázni, de nem egyszerű 3 vizsgát megcsinálni ennyi nap alatt.
Nyilvánvaló, hogy erősen benne van a pakliban a csúszás. Mivel előtte jártam másik egyetemre is és azt sikeresen elvégeztem, nagyon nehezen dolgozom fel, hogy így sikerült egy a vizsgaidőszak a családi okok és a betegség miatt. Van már rutinom és kiismertem magamat, tudom, hogy szorgalmas és lelkiismeretes vagyok. A fentebb említett három vizsgából csak egyet próbáltam meg, de éppen akkor voltam lázas, tehát nem arról van szó, hogy vért izzadva sem tudtam átmenni rajtuk.
Esetleg valakivel történt már hasonló? Milyen tanácsokkal látnátok el? A passzív félévemet önismeretre és munkára fordítom majd, amennyiben szükség van rá.
Eléggé el vagyok keseredve, minden jó szónak örülök.
Különösen, ha már megcsináltál egy egyetemi képzést, tudod, hogy ez nem tragédia. Benne is van a pakliban. Betegségről és családi problémákról nem tehetsz. Semmi nem múlik azon, ha egy évvel később végzel.
Én is voltam pont ilyen helyzetben. Persze, bántott, de úgy voltam vele, megtettem, amit tudtam, és adott helyzetben a család fontosabb volt. Egy évvel később végeztem, és akkor mi van? Legalább az alattunk indult évfolyamból is lett egy csomó jó ismerősöm, ami jól jön a pályán a munkában.
Ahogy mondták, ennyi miatt még ne add fel!
Illetve ha már elvégeztél egy egyetemet, akkor te is tudod, hogy teljesítetlen tárgyak még nem feltétlenül okoznak csúszást. Sőt, van aki tervezetten tolja későbbre a tárgyait.
Nézd meg a ráépüléseket! Ha mondjuk az adott tárgy nem előfeltétel máshoz, akkor nyugodtan meghagyhatod későbbre. Vagy ha előfeltétel is, nézdd meg, hogy meddig tart a lánc.
Nálunk mérnökin például az volt:
1. szemeszterben Mechanika I.
2. szemeszterben Mechanika II.
3. szemeszterben Gépelemek
A 4. szemesztertől pedig már nincs ráépülés ezekre.
Viszont a 4. és 5. szemeszterben alig van tárgy, a 6.-ban pedig csak a szakdolgozat (7 féléves képzés).
Mivel az első 2 szemeszterben elég volt a Matekkal, Fizikával, Anyagismerettel, Kémiával, Elektronikával, Műszaki rajzzal, Hőtannal, Ipari automatizálási rendszerekkel, meg egyáltalán hozzászokni az egyetemhez, hogy ott hogyan is kell tanulni,
így bőven belefért elengedni, és majd megcsinálni a fentebbi Mecha vonalat a 3-4-5, 3-4-7, 3-6-7 vagy 5-6-7 szemeszterekben.
És így nincs belőle úgy igazán csúszás.
Szia!
Szintén orvosin, hasonlóan járt egy csoporttársam, ráadásul anatszigóval. Lecsúszott tőlünk, de csinálja tovább. Ő végül nem ment passzívra, hanem amivel tudott ment tovább+ faktokat vett fel. Sokat magyarázta, hogy ez így miért jobb neki a kreditek szempontjából, meg ő nem is akart passzívra menni, de sosem értettem meg. Ez mindenkinek egyéni, hogy csinálja, mi a legjobb.
Az augusztusi vizsgákat ne tekintsd lehetetlennek. Rendeződnek soraid, akár 3 nap alatt sikerülhet mind a 3 vizsgád, pláne, ha már kiderült, hogy megy ez neked, csak az élet szólt közbe.
Kedves #8!
Olvasd el megint, amit írtam. Ez a vizsgaidőszak nem csak egy betegség miatt alakult így, hanem családi okok miatt is, amit nem szeretnék itt részletezni, de annyit elmondhatok, hogy mentálisan nem álltam készen arra, hogy vizsgákra tanuljak. Örülök, ha más még nem volt ilyen helyzetben, de hidd el, ez nem egy leányálom. Néha sajnos történnek olyan események, amik miatt háttérbe szorul az egyetem. Az egyén mentális egészsége az első szerintem.
Az augusztus opció, de nem könnyű, mivel hatalmas volumenű tantárgyak, valamint ha egy nem sikerül akkor szintén csúszok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!