"Elinflálódhatnak" a diplomák?
A ponthatárok kihirdetése után megdöbbenve láttam, hogy néhány mérnöki alapszakra 150-200 pontokkal be lehetett jutni, van olyan osztatlan tanári szak ahová 230-250 pont is elég volt. Ennyi ponttal épphogy átvergődtek az érettségin, az ezelőtti 280 központi minimumponthoz képest jókora süllyedés. Elképzelhető az, hogy ha ezek az emberek bekerülnek a felsőoktatásba, már a diploma értéke se lesz az igazi?
A felsőoktatás színvonala vajon csökkenni fog, hogy igazodjon a bekerülő elsősökhöz? Vagy inkább megpróbálják tartani a színvonalat (hiszen egyetemre járni nem kötelező), de félév végén többen fognak sírni, mint előző években?
Szerintem a legnagyobb részük simán kibukik és vagy átkerül fizetősre az első évük végére.A lemorzsolódás lesz nagyobb,erősen kétlem,hogy ennyire drasztikusan és gyorsan képesek lennének lentebb vinni az oktatás színvonalát.
Ettől függetlenül szégyen,hogy idáig jutottunk.Idén a "darabszám" lett a legfontosabb.
12-es: igazad van, az emberség nem kötelező....
Inkább csak elvárt lenne - pláne egy tanártól.
Aki egyetemre megy, az valszeg azért megy, mert diplomát szeretne.
Csak az a nem mindegy, hogy ezt milyen oktatókkal, milyen körülmények között és mekkora stresszfaktorral szerzi meg.
Szerintem ha nagyon muszáj, akkor sem kellene szívatni a diákokat és akkor talán kevésbé lenne beteg ez a társadalom.
"Nem kell mindenkiből diplomást csinálni"
Mint ahogy pl. tanárnak sem kellene mennie annak, aki utálja a diákokat, utálja az embereket, meg az életét.
Ha én orvos akarnék lenni, de semmi affinitásom nem lenne hozzá, emberségből át kéne engedniük? Tudsz normálisan gondolkodni?
Mi az, hogy valakinek diplomát kell szerezni, csak mert ő szeretne? Ez rohadtul nem így működik, az adott diplomához szükséges kimeneti követelményeket kell teljesíteni, szerencsére még nem a két szép szemre adják.
Nem értem miért gondold,hogy mindenkiből kötelesek az egyetemek diplomás embert csinálni.
16 éves koráig tanköteles az ember,odáig joga van járni, aztán a többi főleg azon múlik,hogy ő akarja-e.
"az adott diplomához szükséges kimeneti követelményeket kell teljesíteni, szerencsére még nem a két szép szemre adják."
"Ha én orvos akarnék lenni, de semmi affinitásom nem lenne hozzá, emberségből át kéne engedniük?"
Félreértetted!
Nem azt írtam, hogy emberségből mindenkit engedjenek át, hanem azt, hogy optimális, hallgatóbarát feltételekkel növelni lehetne a teljesítményt és a hatékonyságot valamint a tanárok általi diák-megszégyenítések megszüntetésével, emberségesebb, humánusabb légkörrel javítani lehetne az oktatás színvonalán.
De ha nem akarod ezt megérteni, akkor nem kell...
Mellesleg szerintem pont azért van annyi szadista, lelketlen orvos, mert többségét szétszívatták az egyetemen illetve kiégés veszélye fenyeget.
Nem biztos, hogy abból lesz jó orvos, aki betűre tudja az orvosi lexikont, hanem ott is számít a humánusság, amikor a beteget nem csak szakmailag, de emberileg is tudnia kell(ene) magas szinten kezelni...
A szakmaiság humánum nélkül nem elég!
"Nem biztos, hogy abból lesz jó orvos, aki betűre tudja az orvosi lexikont, hanem ott is számít a humánusság, amikor a beteget nem csak szakmailag, de emberileg is tudnia kell(ene) magas szinten kezelni..."
Az orvosoknak sokszor stresszhelyzetben, irdatlan nyomás alatt kell döntést hozniuk, ehhez az szükséges, hogy a szakterületük összes ismerete a fejükben legyen, ezen emberi életek múlnak! Aki nem bírja a vizsgastresszt, az ezt se fogja bírni.
Azt sem értem, hogy az egyetemen mit kellene még tenniük a tanároknak. Felnőtt emberek járnak oda, az ő dolguk, hogy becsületesen tanulnak-e és milyen tanulási stratégiával. Ez nem általános iskola délutáni tanulószobákkal.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!