Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövő héten érettségi és egy...

Jövő héten érettségi és egy betűt se tanultam rá, hogy készüljek fel ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

2023. máj. 3. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Kb. 2 évvel ezelőtt egy nagyon gyenge pénzügyi sulis, billegő 2-es tanulót készítettem fel egy hét alatt - kényelmes tempóban (na jó, neki aktív tanulást jelentett akkor) - aki az érettségin aztán sima 4-est írt (Ok,nem emeltet)....


Pislogtak is állítólag a tanárok, mert a 4-5 tanulók is 2-3-as érettségit írtak (mondjuk ez meg a suli gyengesége volt), de akkor is...

2023. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
Jó tanár lehetsz, utolsó! Elismerésem.
2023. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
A függvények pl. jól elmondva kb. 2 óra alatt megérthető - valamennyi függvény..., és minden pluszinfo is (zerushely, minimum, maximum, Et., EK., peroditás, szelsoertek stb.)
2023. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

#12 ismerni kell a tanulót is: én pl. felismertem, h. összetett feladatokat nem fog megoldani, szv. a sima alapokra mentem, azt kb. 90%-ra húztam fel h. a 2-es meglegyen, aztán egy-ket manuálisabb tobbpontos feladatot vettünk még a végén- a függvények pontosan ilyenek.


Amit nem tudott - valószínűsegszámítás - nem is próbálkozott, ahogy mondtam is neki, engedje el...

2023. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Aztán a másik, amikor 0-rol szintén függvényekkel, szintén 2-3-as tanulóval élete első matek 5-s dolgozatát irattam... 😉


Két évvel később egy kifejezetten erős gimibe ment, erős 4-es matekkal...


Megvolt a sikerélmény, ami utána röpítette is előre.

2023. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2023. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Matek- tanuld meg a függvénytáblát használni kicsit, csomó minden benne van, geometriából pl gyakran csak ki kell másolni a képletet és behelyettesíteni.

De van benne 2. Fokú egyenlet megoldóképlet is.


Egyenleteknék mindig írj ellenőrzést (+1 pont), szöveges feladatoknál szöveges választ. Valszámnál mindig írd oda, hogy p= jó/összes (ez is ér egy pontot általában).


Próbálj minden feladathoz írni valamit mert a tanár ha csak egy-két logikai lépés is stimmel, akkor arra adhat részpontokat, függetlenül attól hogy a felhasznált részeredmény helyes volt-e.



Töri: atlasz!!! Oldj meg 1-2 feladatsort és közben nézd az atlaszt mert sok minden benne van, kb a kért információk 40%-a egy az egyben, csomó kérdés meg szimpla logika.


Nézz meg egy videót a töri esszé és a magyar esszé megírásáról mert pl töriből 6/50 pontot a térben és időben történő tájékozódásra kapsz, ami az atlaszban szintén benne van, ezen kívül a forráselemzés is ér további 12 pontot az 50-ből, ami csak annyi, hogy leírod miről szól a forrás és következtetsz belőle valamire.



Magyarból is oldj meg egy feladatsort, csak hogy tudd mire számíts, de amúgy ott csak szövegértés, érvelés/gyakorlati szövegalkotás és műelemzés van, amihez sok tudás nem szükségeltetik, egyértelműen a legkönnyebb érettségi.

2023. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!