Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Lenne pár...

Orvostanhallgatók! Lenne pár kérdésem, megválaszolnátok?

Figyelt kérdés
Albérletben laktok vagy koleszosok vagytok?Melyik a jobb és mennyire nehéz JÓ albérletet találni?Hogy bírjátok a strapát,mennyire kell sokat tanulni?Mennyire épül a tananyag a gimis ismeretekre?Tudtok rendesen barátkozni,vannak klikkek?Mennyire sűrűek a kulturális-és sportrendezvények?Tudtok az egyetem mellett bulizni,sportolni?Vannak az egyetemen szakkörök,énekkar,stb?És végül de nem utolsó sorban:Várjátok már,hogy orvosként elhelyezkedhessetek az egészségügyben?
2010. szept. 11. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem derült ki a kérdésedből, hogy melyik városban tanuló egyetemistákhoz szól a kérdésed:)


1. Igazából egyik sem. Saját lakásban lakom a bátyámmal.


2. Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya. Néha bánom, hogy nem vagyok koleszos, de vmikor nagyon örülök neki. Pl hiányzik az, hogy mindig legyen körülöttem vki, akivel el tudok menni szórakozni, az infók is gyorsabban terjednek a koliban, közelebb van a sulihoz, több embert lehet megismerni stb...

Viszont nehezen viselném a közös fürdőt, szeretem néha magamra zárni az ajtóm és egyedül lenni, valamint tanulás szempontjából is jobb az albérlet:)


Albérletet nem kerestem (a fentebb leírt ok miatt), így nem tudom mennyire nehéz. De ismerőseim viszonylag könnyen találtak:)


3. Szerencsére eddig jól bírom, bár még csak most kezdtem el a másodévet. Elég sokat kell tanulni, de ha az ember jól beosztja az idejét, akkor azért túl lehet élni (legalábbis az első évet...a többiről egyelőre nem nyilatkozom:D)


4. A kémiának nagy haszna van első évben, mivel gyakorlatilag a gimis anyagot tanuljuk kibővítve.

Bioszból is sok dolog van, ami a gimiből ismerős lehet. Fizika szerintem nem igazán épül a középsulis anyagra..csak egy két olyan rész van:)


5. Ugyanúgy vannak klikkek, mint minden suliban. 200-400 ember nem is igazán tudna együtt mozogni:D De szerintem az összes orvosin csoportokra vannak bontva az emberek, így azért kicsit könnyebb talán:) Olyan, mint egy mini osztály:D


6. Egyetemfüggő. Nálunk azért mindig lehet találni vmit:) Télen pl rendszeresen vannak az egész egyetemnek ingyenes koriestek, néha esti fürdőzés is szkott lenni...

Koliban rendszeresen vannak bulik is:) A városban mindig lehet találni vmi kiállítást is...valamitn úgy tudom, hogy színházbérletet is lehet venni olcsóbban a diákoknak:)


7. Sportolni két félévig kötelező is, szóval muszáj rá időt szakítani:D De szerintem amúgy is arra van az embernek ideje, amire akarja:) A buli is belefér, nálunk pl. minden csütörtökön van kari buli.


8. Énekkar az tuti, hogy van az egyetemen:) Szakkörök nem tudom vannak-e, még sosem kerestem:$


9. Iszonyatosan:D Bár az egyetemet is nagyon élvezem egyébként:) De jó lenne már tényleg szakorvosként, vagy legalább rezidensként dolgozni:) A nyári gyakorlatot is annyira élveztem, hogy miután letelt a kötelező négy hét, még ottmaradtam:D

2010. szept. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah és egyébként az SZTE-re járok, azt elfelejtettem odaírni:)
2010. szept. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
húú,nagyon köszi,hogy időt szakítottál rám és válaszoltál minden kérdésemre : )) sokat segítettél : DD tudod,még nem tudom,hová szeretnék menni az orvosik közül...de majd elválik : )) csak anyum mindig le akar beszélni róla,de úgysem tud,mert titokban már kb. hetedik óta orvos akarok lenni : )) most megerősítettél benne,hogy ezt a hivatást kell választanom és még a barátaimról sem kell feltétlenül végleg letennem : )) köszi mégegyszer,nagyon-nagyon hálás vagyok Neked : DD
2010. szept. 12. 01:37
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon szívesen:) Ne is hagyd magad lebeszélni róla, mert aztán örökre bánni fogod:)
2010. szept. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!