Orvosisok! Mit csináljak ebben az esetben?
Tanulj pszichiáternek.
Ott nem kell megjegyezni azt a sok hülyeséget amit a beteg mond, és elég azt kérdezgetni tőle hogy mondja el az érzéseit.. :P
Elég minden betegnek Torazint felírni, tünettől függetlenül.. :)
Senki nem azért tudja megtanulni az anatómiát (vagy bármi más magolós tárgyat), mert jó a memóriája, hanem azért, mert eleget készül. Annyi, hogy jobb memóriával talán kevesebb ismétlés után is megjegyzi az ember a dolgokat, de így is qurva sokat kell vele foglalkozni.
Szóval annyi a titok, hogy tanulj, ismételj, mondd vissza, csinálj tanulókártyákat, ismételj, ismételj, ismételj, aztán előről az egész ugyanebben a sorrendben, ameddig nem megy.
A memória fejleszthető. Nyilván nem vizsgaidőszak előtt 2 héttel kell rájönni egy olyan tárgyból, mint az anatómia, hogy neked több időre van szükséged, de én például az elején kifejezetten a gyengébb tanulók között voltam, anatómiából 2x is buktam (egyszer első, és egyszer 2. félévben), majd szigorlatra szépen megtanultam tanulni, rendszeresen készülni, nem csak, mikor már nagyon szorult a hurok. 4-es lett a szigóm, de ha már idehoztad a gyógyszertant, 3-man vizsgáztunk 5-ösre az egész évfolyamból. Szóval nem kell kétségbe esni, orvos leszel, ha komoly az elhatározás és teszel is érte.
Amik nálam beváltak:
az olyan komolyabb tárgyakból, mint anatómia, vizsgaidőszakban már csak ismételtem, vagyis igyekeztem óráról órára készülni, vagy vizsgaidőszak előtt nagyon nekifeküdni
hangos tanulás: felmondani a tételeket kezdetben úgy, hogy kezemben a puska, majd anélkül. Sokat segített, ha azt játszottam, hogy én vagyok az oktató, felragasztottam a falra fehér papírokat és azon rajzoltam és magyaráztam a "közönségnek"
szintúgy játékként fogtam fel a tételeket is: mikor már úgy éreztem, hogy nagyjából megy az anyag, a vizsgához hasonlóan tételeket húztam és azokat mondtam fel. Ez dedósnak tűnhet, de baromi hasznos, ugyanis rengetegszer úgy memorizálsz dolgokat, hogy kötöd, például a sorban előtte lévővel és csak azért tudod felmondani, mert az előtte lévőt is felmondtad. Ennél a játéknál ez hamar kiderül, ahogy az is, hogy mi az, ami tényleg megy, ha random kérdezik az embert, és mi az, ami csak azért, mert megláttál róla egy ábrát a könyvben.
ALVÁS!!!! Nem tanultál még élettant, de a memória szempontjából a minőségi és mennyiségi alvás megléte a legfontosabb. Ez legyen prioritás, azért ne éjszakázz, mert ez olyan egyetemista dolognak tűnik. Vizsgaidőszakban állj be a neked megfelelő bioritmusra, akkor kelj és feküdj, amikor neked kényelmes, minimum 8 órát mindig aludj (ez már csak azért is kell, hogy mikor vizsgázni mész, kipihent legyél, hiszen sanszos, hogy előtte éjszaka izgulni fogsz, nyugtalanul alszol, sokat segít, ha nem eleve kimerülten ugrasz neki az utolsó éjszakának).
Tarts rendszeresen pihenőt. Egyszerre nagyjából 45 percet tud az ember figyelni, utána elkalandozik. Nyilván van egyéni változat, ezt te tudod magadról, de annak megint semmi értelme, ha csak ülsz a könyv felett, de mindenre gondolsz, csak az anyagra nem. Akkor inkább tarts egy 10-15 perc pihit, igyál meg egy kávét az erkélyen, agyradírozz Mónika show-val, vagy amivel akarsz (gyakori kiváló erre a célra!).
Mozogj! Nincs annál rosszabb, mint mikor az elméd hulla fáradt, de egész nap ülsz egy helyben ,ezért fizikailag nem vagy az. Ez az alvásnak nem kedvez. Minden este egy kis séta a tömb körül, heti 2-3 x vmilyen edzés.
És ahogy előttem írták: ismétlés, ismétlés, ismétlés!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!