Egyetem elég soknak tűnik elsőre. Mi lenne a realis döntés?
Annak sok értelme nincs, ha most kiiratkozol, hiszen jelenleg úgyse tudsz mást elkezdeni tanulni. Azzal meg kell várnod a szeptembert, de legalább a februárt, ha keresztféléves képzésre van lehetőség. Persze szétnézhetsz, hogy milyen lehetőségek vannak, illetve arról tájékozódj, hogy meddig kell jelentkezni.
De próbáld meg végigvinni ezt a félévet. Gondold át, hogy mivel telik el egy heted. Mennyit utazol, mennyire passzív ez az utazás? Ha felszállsz a vonatra, és fél órát ott ülsz egy úton, az már helyből 2× fél óra naponta, amit tanulással tölthetsz. Ha a reggeltől estig az egyetemen levés nem azt jelenti, hogy tényleg egymás után sorban óráid vannak, hanem mondjuk néha van másfél óra lyuk, akkor azt is felhasználhatod tanulásra. Persze lehet, hogy te az a típus vagy, aki tanulni csak otthon a saját íróasztala mellett tud, de akkor ezekben az időkben olvasd a feladott szakirodalmat, biztos van közte olyan, ami olvasmányosabb.
Aztán gondold át a tanulási szokásaidat. Eddig hogy tanultál, milyen módszerrel? Mennyi időt töltesz el nettó hülyeséggel (zenét keresel a tanuláshoz, egyszerre sorozatot nézel és tanulsz, kiszínezed a betűket a könyvben, álmodozol...)? Ezeket felejtsd el, és menj rá a hatékonyságra.
Mit tanulsz amúgy?
Egyetértek az előzőekkel. Plusz az sem a világ vége, ha csúszol egy évet. Attól még ugyanolyan szakember leszel, csak más tempóban, mint az ajánlás. De nem vagyunk egyformák, nem haladunk feltétlenül ugyanúgy.
Majd megtanulod szépen rendszerezni a dolgaidat, hétről hétre készülni és beosztani az időd. Nyugi, belejössz, a többi, mára diplomás is így kezdte
A Foszk nem főiskolai szintű. A BSC a főiskolai szintű, ha ragaszkodsz a megnevezéshez. Az diplomát ad, a foszk nem. Viszont a foszk kreditjeit később be tudod számítani bizonyos százalékban, ha mégis mennél diplomát adó képzésre.
Szerintem még ne add fel, majd első félév után meglátod.
Eleinte félelmetes az egyetem, mert a gimi teljesen másra szocializált.
Csak csináld szépen a képzést, bele fogsz jönni. 6 nap után ne vonj le következtetéseket, mert még az első vizsgaidőszakod sem volt meg :)
Az én példámból élve: Eleinte be voltam fosva, hogy mihez fogok én mérnökin kezdeni, ott kéne hagyni, elmenni inkább asztalosnak vagy tanárnak vagy bármi másnak, de ez nem fog menni. Az első félév nehéz volt, a második már egy fokkal egyszerűbb. Harmadik félévtől kezdve viszont kilőttem mint egy rakéta, és onnantól nem volt megállás. Belejöttem, megszerettem, a legjobb tanulmányi eredményeket hoztam a szakon, és ma már nem is tudnék mással foglalkozni.
Szóval küzdj csak, bele fogsz jönni!
Emlékszem, annyira nem tudtam menedzselni az első félévem, hogy vizsgaidőszak utolsó két napján volt 3 vizsgám és a mai napig nem emlékszem arra a 2 napra, olyan keveset aludtam. De valahogy átmentem. Az utolsó szóbeli 6 órán keresztül ment délutántól este 11-ig, utána úgy mentünk le a mozgólépcsőn a másik két hasonlóan járt barátommal, mint a felmosórongyok a futószalagon.
Visszagondolva poén és egy kedves emlék minden ilyen pillanat. Az is, mikor bőgve mentem be éjjel a koliba, mert nem működött a házim, hogy megkeressem egy évfolyamtársam, aki jobban ért hozzá. Végül reggel 8-ra sikerült leadnom, két pizza mellett aznap éjjel megváltottuk a világot.
De volt, mikor 40 percet késtem az óráról, aminek a végére le kellett tenni az oktató asztalára a beadandót, mert a boltban ahol nyomtattam, A3-as lapra nyomtattam ki először. Aztán azt a plakát méretű (egyébként drága) csomag papírt úgy tuszkoltam bele a kukába az egyetemmel szemben 😂
Szóval én is szoptam rendesen, főleg a halogatásom meg a saját hülyeségem miatt. Aztán megtanultam a félévek alatt, hogy hogyan érdemes tanulni, készülni, mikor érdemes nekiállni valaminek... Nagyon sokat segített a közösség, ami úgy gondolom, hogy akkor is körülvesz, ha nem vagy kifejezetten az a közvetlen, ismerkedős ember.
Ezek a legszebb éveid, szerezz szép emlékeket, a többibe pedig te is bele fogsz rázódni a többiekkel. És te is meg fogod szerezni a papírod.
Priorizáld a ráépülős tárgyakat, próbálj meg minél több anyagot összeszedni szorgalmi időszakban, hogy ne vizsgák között kelljen jegyzetelgetni mindent. Nem baj, ha nem csinálod tökéletesen, az nem jelenti azt, hogy sehogy se csináld inkább. :)
Ne járj be olyan órákra, amikhez van jó anyag vagy kész jegyzet, így tudsz némi időt nyerni. Aztán majd úgyis kialakul, hogy melyik tárgy mennyi energiát igényel. A 6-7. hét környékén már jobban át fogod látni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!