Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem valóban olyan kemény?

Az egyetem valóban olyan kemény?

Figyelt kérdés
Nem jártam még egyetemre, lehet nem is fogok inkább, de sokszor hallom, itt az oldalon is olvasom, hogy 1 hét alatt akár be kell vágni 600-700 oldalakat, s 60% felett van meg a 2-es. Igaz, van egy 56%-os földrajz emelt érettségim, most részlet kérdés, hogy sokat nem készültem rá anno, de azt a 2-3 hetet, amit azzal a stresszel, kapkodással, majdnem Xanax-szal is töltöttem, biztosan nem bírnám, s nagyjából 250 oldalt kellett bevágnom, az is inkább jegyzet volt. Bár, szerintem össze se hasonlítható az emelt egy egyetemi vizsgával. Tényleg csak kíváncsiság.
2021. ápr. 10. 23:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
#20 A másik kedvencet se hagyd ki orvosiról, mégpedig azt amikor egy oktatóval csak a vizsgán találkozunk legelőször mert cseszik bejárni oktatni, ezért az egész tananyagot önállóan kell elsajátítani.
2021. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
#21 régen voltam orvostanhallgató, de tény, hogy sokmindent önállóan kellett megtanulni. Ha odatette magát az oktató, akkor is, mert gyakorlaton, előadáson sok esetben nem volt idő mindennek a végére érni. A matek szakot távoktatásban csinálom (Hageni Távegyetem), ott nyilván méginkább szükség van az önállóságra.
2021. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Erősen szakfüggő, illetve az se mindegy, hogy mennyire könnyen olvasható az anyag. Egy közepesen nehéz szakon tanulok én is. Vannak tárgyaim, amelyek két nap intenzív tanulással hozhatóak 4-5-re, de olyanok is, amelyek folyamatos készüléssel is kihívást jelentenek, ha jó jegyet akarsz. Egyébként az említett 600-700 oldal általános bölcsész szakokon, de ott nem megtanulni kell, hanem csak elolvasni.
2021. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ez szak függő.


Nálunk (mérnöki szak) 40%tól van meg a kettes, de van pár tartárgy, ahol heteket kell tanulni folyamatosan a pont hogy 40%ért.


Még hajdanán szóbeli érettségire 3 napot tanultam. Bevágtam összesen 100 tételt és ez után egész jól sikerült minden. Pl.: Irodalom szóbelin 1 pontot veszítettem csak és amúgy 80% felett volt minden.


Ehez képest ha ugyan olyan intezivitással tanulok, minimum kell 7 nap egy ZH felkészülésre, ami egy témazáró dolgozatnak felel meg, amiből tantárgyanként 1-2 van egy félévben.


A vizsgára szintén ennyi, de van hogy még több idő kell.


Nem az oldal mennyiséggel van többnyire a baj nálunk, hanem hogy mi van rajta.


Legelsőnek meg kell érteni, ami önmagában napokat vesz néha igénybe és utána lehet csak tanulni.


Nálunk sokkal nehezebb a szorgalmi időszak, mint a vizsgaidőszak.


..... deee


Sok helyen úgy van, hogy kifejezetten egyszerű a szorgalmi időszak. Nincsen semmilyen ZH, esetleg pár beandandó vagy ha van is ZH nem minden tantrágyból és nem olyan durvák.


Barátnőm ilyen szakon van. Mellette főállásban dolgozik most az online oktatás miatt.


Én meg sokszor úgy alig bírom, hogy "főállásban" vagyok egyetemista.


Szóval minden azon múlik milyen szakra mész.

2021. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!