Valóban nem lehet elhelyezkedni kommunikációs szak elvégzése után?
Erdélyi vagyok, idén (2016-17) végzős gimnazista. Nemrég volt alkalmam ellátogatni a BBTE-re (Kolozsvár), s nagyon megtetszett a kommunikáció, közkapcsolatok és reklám intézet. Tervezgetném a hároméves alapképzésre való jelentkezést, viszont nagyon sok negatív visszhangot olvastam a kommunikáció területein való elhelyezkedésről.
Eddig programozó szerettem volna lenni, mivel a programozás az egyik főtantárgyam a suliban, s ebből adódóan mondhatni az megy a legjobban. Aztán kétségeim merültek fel, mivel erősen kolerikus, valamint szangvinikus a temperamentumom, 'szeretek beszélni', szerintem elég jó kommunikációs képességgel is rendelkezem, és egyszerűen nem tudom elképzelni magam, amint napi 8 órát egy gép előtt ülve kell dolgozom életem hátralevő részében, sokkal szívesebben dolgoznék emberekkel.
A kérdésem az volna, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni a szakmában az alapképzés elvégzése után? Valóban tucatdiplomának számít, "büfészak", és azok választják, akik "csak szeretnének egy diplomát"?
Megkérnélek, hogy kíméljük meg egymást a cinikus válaszadástól és a kötözködéstől.
Ha esetleg bárkinek is van tapasztalata a témát illetően, vagy épp ilyen szakot végzett, örülnék, ha megosztaná a véleményét és a nézőpontját. Előre is köszönöm a válaszokat!
18/L
A kommunikacio szak egyszeruen semmi. Ertelmezhetetlen a mai vilagban az ha valaki kommunikaciot tanul 3 evig.
A programozok is kommunikalnak annyit mint a kommunikacios szakemberek. Csak a kommunikacios szakemberek a nagyvilagba beszelnek, a programozok pedig az ugyfellel, kollegakkal, managerekkel. Szerintem ne csereld le a programozast egy ertelmezhetetlen valamire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!