Miért a földrajz szakkal a legnehezebb statisztika szerint elhelyezkedni? Szerintem hülyeség, mert a bölcsész szakokkal nehezebb
A bölcsész szakokat azért nem említi, mert bármilyen hihetetlen, NEM olyan nehéz elhelyezkedniük nekik. Bölcsészkart végeztem, és alig ismerek olyat, akinek gondja lett volna ezzel. Nem közvetlenül pénzzé tehető tudásról van szó, de néhány szélsőséges esettől eltekintve a bölcsészek viszonylag sokoldalú emberek. Ehhez képest én ismerek mérnököket, akiknek a világuk szinte csak arról a szakról szól, amit csinálnak (még ha nem is tudják, mikor végeznek, mit fognak később dolgozni), csak ők ezt "megtehetik".
Az a különbség, hogy aki turizmust tanul, azon a területen helyezkedne el, de itthon ez nem könnyű, illetve sok a legtöbb turisztikai pozícióhoz feleslegesen túlképzett (illetve bizonyos szempontból képzetlen) az, akinek ilyen diplomája van. A földrajzosnál szerintem pont az lehet, hogy van egy masszív elméleti tudása, amit pénzzé tenne, de nem tudja, mert magában a földrajz erre nem elég. Holott pl. a geodéziában van pénz bőven.
A bölcsészekről csak annyit, hogy most lehet jönni azzal, amit tanulnak, az nem keresett, de eszükbe sem jut azzal állást találni. Egyébként furcsa, hogy a történelem szakosokat kihagytad, hiszen tapasztalatom szerint ők vannak a legrosszabb helyzetben a bölcsészek közül. Tehát ezért nem állja meg a helyét, hogy a "természettudományi szakokra nagyobb a szükség", mert a bölcsész sem a humán tudományok képviselőjeként helyezkedik el feltétlenül.
Lehetne. De az összehasonlításnál vegyük figyelembe, hogy egy szakot hasonlítunk össze egy egész képzési területtel.
Valószínűleg a konkrét okok sokkal bonyolultabbak. Figyelembe kell venni, hogy egy dolog a szak, de igazából az emberen múlik főleg, hogy tud érvényesülni.
Attól, hogy van a földrajz alapszaknak egy térségfejlesztési specializációja, attól még földrajz alapszak, ez a plusz néhány specializációs kredit nem ad specializált tudást. Vannak erre külön alapszakok (pl. gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök), és számos mesterszak.
Nem haszontalan a képzés, de nehéz ennyi földrajz alapszakos hallgató képzése mellett a későbbiek során szakirányú munkát találni.
"Akkor szerinted például szabad bölcsész szakkal hamarabb talál az illető adminisztrációs, vagy hivatali munkát, mint földrajz szak térségfejlesztési specializációval?"
Ha jobban beszél nyelveket akkor igen. És ha jol tudom a bölcsész diploma 2 nyelvvizsgához van kötve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!