Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem valóban olyan kemény?

Az egyetem valóban olyan kemény?

Figyelt kérdés
Nem jártam még egyetemre, lehet nem is fogok inkább, de sokszor hallom, itt az oldalon is olvasom, hogy 1 hét alatt akár be kell vágni 600-700 oldalakat, s 60% felett van meg a 2-es. Igaz, van egy 56%-os földrajz emelt érettségim, most részlet kérdés, hogy sokat nem készültem rá anno, de azt a 2-3 hetet, amit azzal a stresszel, kapkodással, majdnem Xanax-szal is töltöttem, biztosan nem bírnám, s nagyjából 250 oldalt kellett bevágnom, az is inkább jegyzet volt. Bár, szerintem össze se hasonlítható az emelt egy egyetemi vizsgával. Tényleg csak kíváncsiság.
2021. ápr. 10. 23:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ahogy a volt tanárom mondta anno. A szorgalom valamennyire pótolja az észt, az ész viszont nem pótolja a szorgalmat. Lehet van benne valami.
2021. ápr. 11. 01:02
 12/24 anonim ***** válasza:
37%

"Van olyan szak ahol valóban meg kell tanulni 6-700 oldalt, de nem hetente, hanem a vizsgára félévente egyszer."

Igen, és van 6 hét alatt 12 ilyen vizsgád.

Nem egy vizsga van egy vizsgaidőszakban.:)

2021. ápr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

"Igen, és van 6 hét alatt 12 ilyen vizsgád."

1. Nincs olyan szak ahol 12 tárgyból kéne ennyit tanulni.

2. A félév szerintem nem 6 hétből áll, hanem fél évből ahogy a neve is mutatja. Tanulni nem a vizsgaidőszakban kell elkezdeni.

2021. ápr. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%

13: De, van, én többre is jártam.

Egy félévhez tartozó vizsgaidőszak 6 hét. Van, ahol csak 3-4, és az alatt teszel le 12 vizsgát.

És a vizsgaidőszak előtti héten adják meg a vizsgatételeket, amiket akkor tudsz elkezdeni kidolgozni, és bizony nem csak a szorgalmi időszakban leadott anyagot kérik benne számon, hanem még akkor kell kezdeni kutatómunkát végezni. Jogszabályoknál olyan is van, hogy ha változott a szorgalmi időszak végére a szabályozás, akkor az újat kérik, amit nem adtak le.

2021. ápr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%

13: Szorgalmi időszakban órákra jársz, vizsgaidőszakban tanulsz a vizsgákra.

Sok szakon este 9-ig vagy órán reggel 8-tól.

2021. ápr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

"Szorgalmi időszakban órákra jársz, vizsgaidőszakban tanulsz a vizsgákra."

És az órákon mit csinálsz, meccset nézel meg szotyizol közben? Azt ne próbálja nekem beadni senki hogy nem azt kérik a vizsgán ami a szorgalmi időszakban volt az anyag mert nem hiszem el (nyilván kisebb eltérések lehetnek, de olyan nincs hogy teljesen más).


"És a vizsgaidőszak előtti héten adják meg a vizsgatételeket, amiket akkor tudsz elkezdeni kidolgozni"

Akkor nem a 6-700 oldalt kell megtanulni, hanem az annál jóval szűkebb kidolgozást. Egyébként nem hiszem hogy a féléves tanagyag (ami lehet tényleg ilyen terjedelmű) minden félévben változna, max az hogy abból pont mit kérdeznek.

2021. ápr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ezt nem adjàk ingyen. Kemény volt, de jó is.
2021. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját tapasztalatomról tudok mesélni, én egy jóhírű egyetemen tanulok, ami miatt meg is voltam ijedve kezdetekben, de mint kiderült, feleslegesen.

Én nem nagyon tanulok évközben, figyelek az órákon, próbálok nagyjából képben lenni, melyik tárgyból miről van éppen szó, gyűjtögetem az anyagokat, amiből később majd vizsgázni kell. Próbáltam már korábban előre tanulni, de mire odajutottam volna, kezdhettem elölről a tanulást, mert amilyen részletességgel kell a vizsgákra, a tudás fele addigra már elhomályosodott...

Én egy közepesen nehéz szakon tanulok, úgy gondolom, és nekem elég, ha vizsgaidőszak kezdete előtt 2-3, max. 4 héttel kezdem összeszedni magamat, ami nagyon fontos, hogy megtervezem a vizsgaidőszakot! Legyen minden vizsgára idő, szeretem az elején megnyomni és minél több vizsgát letudni még az első hetekben, nem szabad egy vizsgát sem az utolsó lehetséges időpontra felvenni

2021. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ilyen max orvosi egyetemen van.
2021. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen - ha szeretnéd el is végezni, főleg normális jegyekkel -, akkor bizony munkát kell belefektetni, és többet, mint a középiskolában. Szerintem ezzel nem leplek meg. A szakok többsége olyan, hogy egy szorgalmas, átlagosan intelligens ember meg tudja csinálni.

Szeretném hangsúlyozni, hogy a megtanulandó oldalak száma és a ráfordítandó energia és idő között NINCSEN 100%-os korreláció. Két szakról van személyes tapasztalatom (orvosi és matematikus). Utóbbinál az oldalak száma kevesebb, de 1-1 oldal fölött lényegesen többet kell időzni, ha az ember meg is akarja érteni.

2021. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!