Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem valóban olyan kemény?

Az egyetem valóban olyan kemény?

Figyelt kérdés
Nem jártam még egyetemre, lehet nem is fogok inkább, de sokszor hallom, itt az oldalon is olvasom, hogy 1 hét alatt akár be kell vágni 600-700 oldalakat, s 60% felett van meg a 2-es. Igaz, van egy 56%-os földrajz emelt érettségim, most részlet kérdés, hogy sokat nem készültem rá anno, de azt a 2-3 hetet, amit azzal a stresszel, kapkodással, majdnem Xanax-szal is töltöttem, biztosan nem bírnám, s nagyjából 250 oldalt kellett bevágnom, az is inkább jegyzet volt. Bár, szerintem össze se hasonlítható az emelt egy egyetemi vizsgával. Tényleg csak kíváncsiság.
2021. ápr. 10. 23:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hova mész. 1000 féle szak van hol tényleg kb 600-700 oldalakat kell bevágnod 1 hét alatt, valamelyik meg kevés tanulással is elvégezhető
2021. ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
"Kevés tanulással", gondolom az annyit is ér. Hát, ha már földrajz, akkor ilyen irányban gondolkozom, de csak gondolkozom, egyelőre.
2021. ápr. 10. 23:51
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Ez függ az egyetemtől, függ az előzetes iemretektől, függ a tanulási edzettségtől és függ az egyén teherbírásától, de még az anyagi helyzetétől, családi érzelmi hátterétől, életvitelétől is.

Én olyan suliba jártam általánostól, ahol 60%-tól volt meg a kettes, ez nekem nem egyetemi újdonság.

Viszont írtam főiskolán olyan dogát, aminek utólag mondták meg az értékelési rendszerét, és 96%-ra kaptam egyest.

2021. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen, ami nehéz, hogy nincs mindennapos számonkérés, hanem neked kell beosztani az idődet és megtanulni azt, hogy miként tudod magát az anyagot megtanulni. Sokan azt hiszik, hogy csak a vizsgaidőszakban kell tanulni. A vizsgaidőszakban vizsgázni kell, a szorgalmi időszakban meg tanulni és kutatni.

Akinek nincs szorgalma, aki nem tud tervezni, akinek nincs önfegyelme, az buktacukrozó szakon is meg tud bukni.

2021. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Olyan irányba mennél tovább, amiből érettségin is csak 56%-ot értél el? Miért? A többi még ennyire sem megy?
2021. ápr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem kell ennyi oldalt bevágni 1 hét alatt, ez csak elrettentés miatt mondják... Én gyógyszerészként végzek jövőre, nagyon nehéz szak, de azért be lehet osztani a dolgokat nagyjából, persze a vizsgaidőszak is pokolian nehéz, de akkor is meg lehet csinálni(persze nem állsz fel a helyedről 😀).
2021. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A földrajz emelt csak ilyen "egyszer élünk" alapú választott tárgy volt. Magam se tudom, hogy egyáltalán ezt az eredményt hogy hoztam össze olyan rövid idő alatt, 2-3 hét alatt. A tanárom jobban meg volt lepődve, mint én. :D
2021. ápr. 11. 00:32
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
De érettségin is 60%-tól van meg a kettes, akkor 56%-kal megbuktál?
2021. ápr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Neeem, emelten az 56% 4-esnek felel meg. :D
2021. ápr. 11. 00:40
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hetente 6-700 oldalt kell megtanulni duma kamu. Van olyan szak ahol valóban meg kell tanulni 6-700 oldalt, de nem hetente, hanem a vizsgára félévente egyszer. Az hogy a hallgatók az utólsó pillanatokig halasztják a tanulást az ő bajuk. Az meg a másik, hogy a 6-700 oldal megtanulását ne úgy képzeld el, hogy szó szerint kell visszamondani mint a verset.
2021. ápr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!