Van értelme még a magyar felsőoktatásnak így, hogy egy újabb egyetemet készülnek szétverni?
Figyelt kérdés
Az SZFE és a Corvinus szétverése után felröppent egy hír, miszerint a Debrecenit is alapítványi fenntartásba vonhatják. Így, hogy lassan mindent szétvernek, lezüllesztenek pártpolitikai érdekek szerint, van még értelme magyar felsőoktatásban gondolkodni? Fog érni valamit a diploma? Tudást fognak adni ezek az egyetemek, vagy politika szerinti szemléletmódot? Mire számoljon, aki ezekben az intézményekben tanul? Egyáltalan ezt a kérdést még ki szabad írni anélkül, hogy a fekete autó elvinne?2021. jan. 7. 18:53
1/16 anonim válasza:
Nincs semmi baj azzal, ha alapítvány kezébe van. A diákokat nem érinti. Ugyanazt az anyagot fogod tanulni, mint eddig.
2/16 anonim válasza:
Milyen politikai szemlélet lehet egy gépészmérnöki szakban?
3/16 A kérdező kommentje:
Szóval nem értitek. Szerintetek milyen alapítvány kezébe kerülhet ugyan mégis? Meg mi a garancia, hogy nem b.sznak ki tanárokat is? Ezek még igaz csak felröppent infók, amik nem is biztks, hogy valósak, de itt nem az a lényeg, hogy egy gépészmérnöknek milyen politikai szemléletet adnak, hanem maga az elv, hogy jó-e, ha minden intézmény autonomiája megkérdöjeleződik. Az SZFE-ről ne is beszéljünk, ott ha jól tudom érvénytelenítették a félévet is? És ha máshol is elkezdenek egyetemfoglalózni a hallgatók, akkor mi van? Engem alapvetően nem érdekelne, ha tudnám, hogy nem lesz hátrányos következménye, de azért akkor is fura az egész.
2021. jan. 7. 19:25
4/16 anonim válasza:
Nem mindegy neked ki finanszieovza
6/16 A kérdező kommentje:
#4 Ember, tényleg nem bírod felfogni, hogy mi a probléma???? A diplomád fog kevesebbet érni a munkaerőpiacon, ha egy lezüllesztett egyetemen végeztél? Anno a BCE TOP 3 egyetem volt, tavaly, meg épp, hogy a 10-be belefért, már sokan múlt időben beszélnek róla.
2021. jan. 7. 19:34
7/16 anonim válasza:
Az emberek túl gondolják ezt szerintem, te ism
8/16 A kérdező kommentje:
Oké, legyen igazad! Csak felmerül bennem a kérdés, hogy amit eddig évtizedek óta az állam finanszírozott, azt innentől kezdve miért nem tudja/akarja finanszírozni? Kinek a kezébe akarják adni és miért? Mi a garancia, hogy az a fenntartó nem megy csődbe? Ha csődbe megy mi lesz? Mi van ha fenntartó váltás miatt módosulnának az állami ösztöndíjas képzés feltételei? Egyeseknek lehet csak annyi jön le, hogy mit számít, hogy ki a fenntartó, csak tudod az ő szabályaihoz vagy kötve. Valaki úgy fogja fel, hogy egy gépészmérnöknek ugyan milyen politikai szemléletet tudnak adni, mi változna... Nos, lehet ilyen téren tényleg semmi nem változna, és folyna tovább az oktatás, ahogy eddig... Csak lehet, hogy már nem az a professzor fogja tanítani, mert egy év múlva eltávolítják onnan, és a helyére megy egy szakmailag kevésbé tapasztalt, de "megbízhatóbb" tanár. Lehet nincs igazam, lehet az egészből semmi nem lesz. Csak olvastam egy hírt, nem akarok valótlan tényeket állítani, ez még közel sem biztos, csak elmélkedésként vetettem fel.
2021. jan. 7. 20:00
9/16 anonim válasza:
Persze, ez utóbbi valóban rossz doloh, hogy már meglévő jó professzorokot lecserélnek "megbízhatóakra".
Egyébként, nem gondolod, hogy az alapítvány mögött olyan személyek állnak akik közel vannak az államhoz? Nem fognak csődbe menni ;)
10/16 anonim válasza:
Nem fog kevesebbet érni. A tudást nézik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!