Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyire rossz a felsőoktatási...

Ennyire rossz a felsőoktatási színvonal? Mi értelme így a szakdolgozat írásnak?

Figyelt kérdés
Röviden:Kaptunk egy 3 oldalas leírást, hogy hogyan kell kinézzen a dolgozat. Se szakdolgozat szeminárium, se tájékoztató az idézés szabályairól nem volt. Témákat nem írnak ki. Szakirányú témát magamnak kell találni, ahogy külső, belső konzulenst is. A tanár, aki tanított az nem vállal ilyesmit, tehát valószínűleg valami olyan tanár lesz a belső konzulensem, aki soha nem tanított. Annyit elmondtak, hogy a bevezető és az absztrakt kell a legjobb legyen, mert az egészet végig senki sem fogja elolvasni. És hozzátették, mivel bsc dolgozatról van szó, nem kell túl nagy újításokat, következtetéseket levonni. Szóval kérdem én, hogy ilyen hozzáállással, mi értelme van ennek? Ezek után miért csodálkoznak, hogy a diákok milyen minőségű munkákat adnak ki a kezükből? Amúgyis kivagyok akadva a magyar felsőoktatás színvonalán. Eléggé nagy csalódás nekem. Olyan széleskörű és gyakorlati ismeretekre sem tettem szert, hogy utólag azt mondjam, sok értelme volt. Vagy csak én látom úgy, hogy baromira nagy bajok vannak az oktatásban és tök értelmetlen dolgokat csinálunk és vagy a diákokat nagyon magukra hagyják mindenben?

2020. dec. 31. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Ne vedd magadra, de ti (a diákok) tettétek azzá. A tanárok csak igazodtak a színvonaleséshez.
2020. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
37%

Ezt kifejthetnéd #1-es.

Én jelenleg egyetemre járok (korban 30+ vagyok), viszont azt látom, hogy a tanáraim legalább fele mentális problémákkal küszködő kiégett sz.darab, aki kb semmibe veszi a hallgatókat. Nem hinném, hogy erről a diákok tehetnek. :D

2020. dec. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

És az mért baj, hogy magadra vagy hagyva? Üdv a felnőtt korban, munkába se fogja senki nézegetni, hogy mit hogyan csináltál. Ha az volt a feladat, hogy méretezz le egy tartószerkezetet, akkor csak a végeredményre lesznek kíváncsiak. Ha pedig elcseszted akkor kapsz majd a fejedre. Nálunk már ZH-kba is azt csinálták, hogy csak a végeredményt nézték meg, aztán ha elcseszted áthúzták 0 pont, ha jó akkor max pont. Senkit nem érdekel, hogy hol számoltad el ha összedől az épület.

Gondolom van az egyetem honlapján, vagy valahol egy részletes leírás, a szabályokról, hogy hányas betűméret, meg minden. Felnőtt vagy keresd meg. Az hogy nem olvassák végig, nyílván nem a legjobb, mert nem fogod tudni, hogy mit hibáztál, de valahol érthető is. Egy 60 oldalas dolgozat, tele műszaki számításokkal, napokba telik még egy tanárnak is végignézni, aki jártas a témában.

Az hogy te választhatsz témát, az szerintem egy hatalmas előny, ahogy az is, hogy nem sóznak rád egy tanárt, akit utálsz. Ha végzős, már vagy 100 tanár tanított, gondold át ki volt normális, aztán keresd fel, kérdezd meg, hogy vállalna-e, mit ajánl témának, stb.

Ilyenkor előny, ha valaki csinált TDK-t, versenyeket, projekteket az egyetemen, azokat simán lehet szakdolgozat témának továbbvinni, aztán adott a téma, tanár, és már lényegében kész is.

Ne azért csinálj minőségi munkát, mert megszívod, ha nem. Magadért tanulsz, szokás mondani.

2020. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem ismerem a tanáraidat, de lehet, hogy részben igen.

Gondolj bele, évtizedekig azok mentek nagyrészt egyetemre, akik akartak is kezdeni magukkal valamit. Ehhez voltak szokva a tanárok. Most meg (pl.) magyar szakon olyanokkal kell kínlódniuk, akik a helyesírás alapjaival se nagyon vannak tisztában. Nem lehet egy felemelő érzés.

2020. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És ráadásul baromira sok olyan tárgy volt, amiből ment a szivatás, kibuktatták a fél évfolyamot, de amúgy a büdös életben nem fogom használni, mert a legutolsó tölteléktárgy volt. Szóval az egész egy nagy kalap sz@r, így utólag visszagondolva. A nyelvoktatásról ne is beszéljünk. Felmentést kaptam, mert volt nyelvvizsgám, de beültem párszor és eldobtam az agyam, hogy miféle tanár tartja. Mintha francia-kínai tag tartotta volna az angolt. Szóval én személy szerint kivagyok akadva. Pláne úgy hogy 2 évet lehúztam Erasmussal kint és diplomázhattam volna ott is, de én barom hazajöttem. Ott nagyon jó volt az oktatás, ahol kinn voltam...
2020. dec. 31. 21:46
 6/20 A kérdező kommentje:
Szerintem a pedagógiai egy hivatás és a diákokhoz fűződő kapcsolatokról és segítségnyújtásról is szólnia kéne. Ez nem pedagógia szvsz, de mindegy. Már valahogy elkínlódom a végét, de ezután én nem ülök be magyar egyetemre többet. Inkább nézek külföldön valamit, ha szeretnék tovább menni.
2020. dec. 31. 21:54
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Azért az egyetemi oktatásban már nem feltétlen a pedagógia dominál.
2020. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó. Én nem tudom mi dominál. De a tanítás se nagyon. Volt sok tanár, aki annyira rossz előadást tartott, hogy az első előadáson még 130an ültünk, a 3. előadáson meg négyen... És fent toporzékolt, hogy milyen nyomorék az évfolyamunk...Ennyit erről 🤦🙄
2020. dec. 31. 22:00
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Már bocs, de örülj neki, hogy leszarják.

Ha nincs kedved vele szívni, akkor gyorsan letudod, ha meg érdekel a téma, akkor elmélyülsz benne.

A mi sulinkban is lazaság van a vírus miatt, a töltelék tantárgyakat kb 10-vel lehet csinálni.

Én nem bánom, mert sok benne a halandzsa, ellenben így több idő jut a fontosabb tantárgyakra.

2020. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Megkérdezhetem, hogy ez milyen szak?
2020. dec. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!