Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a felsőoktatásnak?

Spock kérdése:

Mi értelme a felsőoktatásnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de ez a "felsőoktatás" nem sokat ér. Én anno egy érettségivel a zsebemben a dupláját kerestem egy általános iskolai tanárnak. Most lediplomáztam egy csomó pluszt is hozzátettem a az egyetemhez (TDK, külföldi szakmai munkák, külföldi tanulmányok stb. ) és ha el akarok helyezkedni, akkor vagy a diplomámnak megfelelő, de rosszul fizetett, szakmailag unalmas munkákat ajánlanak, vagy olyan pozíciókat, amik gyakorlatilag egy az egyben megfelelnek annak munkának, amit érettségivel végeztem. Akkor mi értelme enne az egész rendszernek?


Szerintem az orvosi és mérnöki diplomák kivételével igazából mindent meg lehet tanulni az életből, vagy egy egy-két éves tanfolyam alatt.



2013. jan. 29. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak annyi értelme van, már ha ezt annak lehet nevezni, hogy "többnek érzed magad". Én sem érek semmit a diplomámmal, wc-papírnak nem jó (túl kemény a fedele), dolgozni meg már évek óta csak a vagyonőri papírommal tudok (8 osztályt igényel), nem a diplomámmal.
2013. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
A diploma csak ahhoz kell, hogy behívjanak állásokra. Onnantól rajtad múlik, hogy el tudod-e adni magad, illetve gyakorlatilag bármilyen munkát (igen, orvos mérnök kivéve) ugyanúgy meg lehet tanulni diplomával, mint anélkül.
2013. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából szeretnék (még) tanulni, és annyira a fizetés se érdekel (jó azért ne haljak éhen), van motivációm is, de úgy érzem, hogy értelmetlen belevágni bármibe is.
2013. jan. 29. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném azt, amikor az egy-két éves gyorstalpalón tanult biológusok, vegyészek alkotják meg az új gyógyszereket, vagy egy gyorstalpalón végzett fizikus fogja kiszámolni, hogy milyen típusú sugárzással kezeljék a rákos megbetegedésedet.

Hidd el, nem csak büfé-ruhatár szakok vannak.

2013. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem büfé-ruhatár szakon végeztem, de mégsem érek vele semmit.
2013. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor bizonyára rossz szakot választottál. Attól, hogy te nem tudsz mit kezdeni a diplomáddal, még nem jogos azt mondani, hogy az egész felsőoktatásnak nincs értelme. persze, ha hülye vagyok minden természettudományos tárgyból, matekból a leginkább, tanulni sem nagyon szeretek, hát akkor nem kell csodát várni.
2013. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalon vagyok. Egy érettségivel dolgozom egy irodában, körülöttem mindenkinek gazdasági-pénzügyes diplomája van, egyeseknek masters is. Nekem meg nincs semmim, mégis ugyanazt csinálom és még jelentkezgetek is felsőbb pozíciókba.
2013. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos, egyetértek azzal a kommentelővel, aki érettségivel dolgozik. Jómagam sokszor láttam, hogy két sőt három diplomával rendelkező emberek (nem büfészakon) dolgoztak nálunk, és mégis sokszor érettségivel rendelkező emberek dirigáltak nekik, ugyanis ők diploma helyett a munkát választották. Sőt volt olyan srác, akinek érettségije se volt, mégis (kollégái szerint) ő volt az egyik legjobb.


Azzal is egyetértek, hogy diplomás fizikusok ne legyenek 1-2év alatt kiképezve, de lássuk be: elég kevés olyan ember van, aki képes arra, hogy ilyen magas szintű munkát végezzen, továbbá nincs is rájuk nagy mennyiségben szükség. Továbbá a gyakorlatiasabb részt a mérnökök simán elvégzik, akik (mondjuk egy PHD által) képesek válhatnak arra is, hogy a fizikusok, biológusok, matematikusok munkáját is megcsinálják. Sokan közülük munkanélküliek, révén, hogy a tudások egyszerűen túl magas szintű, a gyakorlati életben nehezen alkalmazható.

2013. jan. 29. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugye te még középiskolás vagy? Ugye sosem szagoltál még bele az igazi tudományba? Mert hidd el, nem annyi az élet, hogy be tudom borítékolni a főnök levelét az irodában. Persze sok embernek ennyi. De ami a te világképed az rettenetesen lahangoló. Ha így gondolkoznék, akkor lassan nem akarnék élni.

Nekem több az élet, mint a végzetségem, a munkahelyem, a megkeresett pénzem. Hidd el, ha csak ezek száímtanak neked, akkor nagyon rosszul fogod magad érezni egész életedben.

2013. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek: ahogy már fent írtam: van diplomám és több éves munkatapasztalatom. Továbbá azt is írtam, hogy ugyan tudnék kapni állást a diplomámmal, de az állás szakmailag gyenge és a fizu is rossz.
2013. jan. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!