Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni az...

Van értelme folytatni az egyetemet, hogy lehet hogy 2 évet is csúszok?

Figyelt kérdés

1 évet biztos, mert nálunk minden tárgy egymásra épül és az 1 évben nem sikerült 1 tárgyam és nem tudtam ezért felvenni a többit. De ma nem sikerült megint egy tárgyam (1. féléves) és lehet hogy ezzel is csúszok:(


Eléggé elkeseredtem:(


2013. jan. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy feltudod venni vizsgakurzusként a következő félévre, és akkor nyáron vizsgázhatsz belőle. Így nem csúsznál jövőre.
2013. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
ha valami értelmes szak, és tudod fizetni, akkor van értelme. de ha ilyen turizmus, andragógia vagy hasonló bohóckodás, akkor nincs.
2013. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem ilyen büfészak, csak egy sima TTIK-s szak (amivel később ha msc-t is végzel akkor vagy sikerül munkát találni, vagy nem).

De hihetetlenül szórják az embereket, mert felvesznek évente 300-at és csak 4-5 végzi el ebből.

A vizsgáztatás se teljesen korrekt, nem attól függ, hogy ki mennyit tanul, hanem hogy kinek van szerencsére, és már nagyon felidegesít, hogy nekem sosincs. De érdekel amit tanulok, de már teljesen kivagyok, hogy ilyen 1-2 tantárgy miatt kell majd ittmaradnom, meg fizetnem a féléveket később

2013. jan. 23. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Valahogy ez az érzés nagyon ismerős :)

Én is egy TTIK-s szakra járok és szintén van 1-2 olyan tantárgy, ami ha nem sikerül az előírt félévben, akkor igen nagy bajba leszek.

És nálunk is ugyan ez megy. Nem arcozásból mondom, van egy-két olyan ember itt aki ugyan olyan eredménnyel zárta a félévet egy szakmai tantárgyból, mint én, de csak azért, mert végigpuskázták a ZH-kat meg a vizsgán szerencséjük volt. És valóban ez engem is idegesít. Az nyugtat, hogy ha a tudása nem elég, akkor előbb utóbb meg fogja szívni. Még ha a munkavállalásnál, de akkor is. Mert ott megkövetelik azt a tudást.

Szerintem ne add fel, főleg ha szereted csinálni! Légy erős és kitartó! Én a helyedben csinálnék most 1 napot, amikor nem törődök az egyetemmel, a tanulással, és majd azután tiszta fejjel át tudod gondolni, hogy hogyan lehetne ebből a helyzetből a legjobban kijönni!

2013. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nem csak a ti szakotokra jellemző. Mindenhol van olyan ember aki kb a nevén kívül mindent puskázik mert pl lediktálják a fülébe az anyagot, Aztán meg jobb tanulmányi ösztöndíjat kap mint pl én aki igenis tanultam rá. Bár az is igaz, hogy amit egyetemen tanulunk annak általában kis részét használjuk munka során, így aki kevésbé okos, de talpraesett az lehet hogy jobb eséllyel indul mint az aki mindent bemagolt de nem tudja vagy nem érti.

Szerintem van értelme folytatni, mert ha már ennyi energiát beleöltél akkor csak fejezd már be. Ha meg a végén már csak egy két tárgyad marad, akkor könnyen tudsz mellette viszonylag több diákmunkát csinálni, így keresel egy kicsit és nem érzed annyira feleslegesnek az elpazarolt évet.

Meg ha most abbahagyod az egyetemet, akkor mit csinálnál mást? Belekezdeni egy másik szakba nem hiszem hogy jó, mert így is úgyis fizetned kell a végén a féléveket és lehet hogy annál a szaknál is hasonló problémákba ütköznél mint ennél.

Egy gyorstalpalló okj-s vagy bármi mást ha csinálsz, akkor meg ott vagy hogy nincs diplomád és kevesebb fizetést kapsz (elvileg).

Ha nem sikerült a mai tárgyad, próbálj dékáni vizsgát vagy kikönyörgött még egy vizsgát vagy valami ilyesmit kérni.

Ne keseredj el! Gondol arra, hogy előbb utóbb a hülyék is elvégzik az egyetemet, akkor te meg főleg megcsinálod!

2013. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Még az jutott eszembe, hogy a barátomnak is egymásra épülnek a tárgyak, és ők csinálhatják úgy hogy egy félévben is felvehetik az elmaradott tárgyat és azt ami ráépül. Előbb megcsinálja az elmaradottat, jövőhétre meg felveszi a ráépülőt. Vagy vizsgakurzusként is hátha fel lehetne venni és akkor csak fél évet csúszol vele.

Érdeklődj a TO-nál hogy lehet-e ilyeneket csinálni.

2013. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!