Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egyáltalán értelme a...

Van egyáltalán értelme a szakdolgozatoknak?

Figyelt kérdés
Most írom a szakdogámat és akár kit megkérdezek mindenkinek csak az agyára megy, hogy komplett könyveket kell átfogalmazni és semmi értelme nincs megírni, mert nem tanul belőle úgy sem az ember, másik meg, hogy ha kész van a fene sem fog belenézni és a bírálatnál sem olvassák el ugyebár, csak belekukkantanak. Minek kell, ha ez így van? miért nem találnak ki más, vagy miért nem elég az államvizsga?

2013. jan. 19. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a szakdolgozatod olyan lesz, amilyenre csinálod. ha így állsz hozzá, akkor tényleg biztos trágya is lesz.

mondjuk abban igazad van, hogy tök hülyeség bsc-n meg msc-n is szakdolgozatot írni.

2013. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát próbálom nem trágyára csinálni, de kinek mi a trágya ugye...?! Igazából az a bajom, hogy most is olvastam egy PhD dolgozatot és látom, hogy egy könyv van benne átfogalmazva. Szerintem a legtöbb szakdolgozat ilyen, hiszen mindenki valamilyen könyvből írja ki az információkat, de akkor meg minek ez az egész?
2013. jan. 19. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyet írsz akkor nincs is értelme.Miért kell komplett könyveket átfogalmazni? Neked kell írni,nem másolni kell.

És nem tanul belőle az ember?-én a végzett vizsgálatok és a vizsgálatok értékelése során rengeteg hasznos tapasztalatot,és sok új infót is szereztem.

Azt hogy elolvassák e végig,nem tudom,de én a konzulensemnek, kb fejezetenként le kellett adjam,véleményt írt róla,úgy adta vissza és volt hogy még helyesírási hibát is talált benne, tehát akkor gondolom végigolvasta.

2013. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a konzulens az biztos végigolvassa, de neki meg ez a dolga és nem a végső bírálat. Nem csak én vagyok így ezzel szerintem. Én személy szerint nem látom értelmét szenvedni vele és biztos vagyok benne, hogy a szakdogák 99%-a másolat, bár ha már átírja az ember akkor már nem számít annak. De mégis. Gondolom te is könyveket használtál fel és abból írtad ki a számodra lényeges elemeket.
2013. jan. 19. 18:25
 5/7 Silber ***** válasza:

Én vegyészmérnökin írtam meg a szakdolgozatom mindenféle plagizálás és átfogalmazások nélkül, fejből. Természetesen szükségem volt irodalmakra, de azok javarészt kimerültek a számadatokban. Egy gyár tervezését nem lehetséges könyvből kimásolgatni, mindegyik egyedi darab.

Szakfüggő, hogy hol milyen szakdolgozatokat kell leadni. Egy BA-s gazdasági, vagy tanári témájú szakdolgozat valóban nem lehet mindig újdonság, azonban főként a mérnöki területen nagyon sok különböző problémát kell megoldani, amire nincs bevett algoritmus.

2013. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ez is igaz.

Mondjuk az én témámat nehéz lenne IQ-ból nyomni, ugyanis nem én alkotom az EU-s politikákat. :)

2013. jan. 19. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én matek szakos vagyok és kriptográfiából írom. egyáltalán nem könyvből másolva. a régebbi titkosítási rendszereket sorolom fel és mindegyiket példával illusztrálva megvizsgálom, hogy a mai eszközökkel mennyire biztonságosak. mik az előnyeik, mik a hibáik, hogy lehetne esetleg feljavítani őket. persze a legújabb szuperbonyolúltakkal nem foglalkozom, mert az már nem bsc-s szint.

úgy kell írni egy szakdolgozatot, hogy elolvasol legalább 7-8 könyvet a témáról, összeáll a fejedben egy kép, hogy mit szeretnél leírni, hogy összegeznéd az egészet és akkor megírod. így mindenképp jön új ötlet is, és a munkád garantáltan egyedi lesz, nem egy összemásolt szarkupac. persze ehhez érteni is kellene ahhoz, amiről írsz...

2013. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!