Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Napok óta minden harmadik kérdés arról szól, hogy kevés lett a pontom, milyen szívás, meg milyen igazságtalan a rendszer, hogy a másik mennyi pontot kap, én meg nem, meg hogy az egész csak nagy lehúzás, hogy a pótfelvételin csak fizetős képzések vannak satöbb...


De ha valaki nem tud összeszedni elég pontot, akkor ne menjen egyetemre. Ennyi. Lehet menni dolgozni. Vagy tanulni és újraérettségizni, hogy legyen pontja. Nem nyavalyogni kell!


2010. júl. 24. 12:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Többféle ember van azok között is, akiket nem vettek fel. Vannak akiknek az érettségi nem sikerült olyanra, amilyenre számítottak, még tanulás mellett sem. Meg vannak olyanok, akik egész középiskolában nem csináltak semmit, érettségi előtt nem sokkal kezdtek el tanulni, mondván "úgyis felvesznek valahova", és többségében a ez a kategória háborog.
2010. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
És vannak olyanok is akik 4 év alatt semmit nem csináltak és összamakkolták az érettségit 4-es átlagra, majd randomra rábögtek egy sulira hátha alapon és felvették :D:D
2010. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igen. Engem elsőre felvettek. Az ELTÉ-re, 1993-ban. Amikor még nem jutott be boldog-boldogtalan a felsőoktatásba. És igen. Ha nem vettek volna fel, akkor elmegyek dolgozni. És akármilyen hihetetlen, egyetem, mellett is dolgoztam. Szalag mellet is. Mosodában például, 60 fokban. Semmi bajom nem lett tőle.

De mondjuk nem buliztam szét az agyamat középiskolás koromban. Hanem tanultam. És aztán az egyetemen is. És nem azt vártam el, hogy mindenki kinyalja a hátsómat, mint sajnos sok fiatal ma így áll hozzá.


És továbbra is fenntartom: Ha nincs elég eszed az egyetemhez, akkor ne menj oda.

2010. júl. 26. 08:30
 14/24 anonim ***** válasza:
csak az olyan emberekkel nem számolsz akik tanulnak mint az őrült,mégis úgy alakul, hogy nem jön össze pl: nincsen ott anyuci-apuci aki megdobná a tandíjjal,holott a gyerek okos mégis csak 370 pontja van amivel nem megy semmire. A pontok nem mindig tükrözik a tudást ezt ne felejtsd el! Főleg, ebben az évben mikor csak hipphopp 110et ugranak a pontok. Odáig jutottunk hogy már nem a tudás dominál, hanem a pénz..sanos.
2010. júl. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Azért ne sarkítsunk, újra lehet érettségizni mindenkinek. Így is rengeteg ember tanul a felsőoktatásban, akinek nem kellene. Igaza van a kérdezőnek.

2010. júl. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

1993-2010. Te a múltról beszélsz, én a jelenről. Nálad még úgy volt, hogy ha nem sikerült egy tárgy, viszlát, mehetsz "pihenni" majd gyere vissza legközelebb. Ma már nem így megy, hála a bolognai spagettinek.


Nincs semmi bajom azzal, hogy dolgoztál volna, ha nem vesznek fel. Az sem zavar, hogy dolgoztál egyetem mellett, 60 fokban, mosodában, szalag mellett. Sőt, TISZTELLEK ezért! Dolgozni én is dolgoztam. Képzeld el. Diákmunkásként, röviden rabszolga voltam! =). Pont, mint Te. Egy sörgyárban, amit Borsodinak hívnak. Rohadt sört öntöttem ki, ami annyira büdös, hogy elhányod magad tőle. Esőben is dolgoztam, próbáltam a normát tartani, ha nem sikerült, nem kaptam annyi fizetést. Nyáron is dolgoztam a tűző napon, betonon, 40 fokban. Munkavédelem, ugyan már! Ha jöttek ellenőrizni, kiosztották a csuklópántot, és felvetted az mnkvédelmis szemüveget, ami addig a homlokodon volt, mert úgy össze van karcolva, hogy 3 méterre sem látsz el benne, targoncák meg 30-al száguldanak el az ember mellett, két raklapnyi, 800 kg sört szállítva (volt őrült targoncás, borította is rendszeresen a söröket)... Szúrópróbaszerű ÁNTSZ vizsgálat? Előtte tudta a gyárban mindenki, mikor lesz... Pénz, pénz, pénz. Minden erről szól már. Ha pénzed van, mindet megtehetsz. Nincs pénzed? Nem vagy senki! De úgy vagy senki, hogy még érvényesülni is nehezen tudsz. Ahhoz, hogy több pénzed legyen, legyen pénzed! Hol van már az az idő, hogy kimegyek 150 ft-al Amerikába, és annyi pénzem lesz a saját vállalatomból, hogy az unokáimnak sem lesz gondjuk soha semmire?


Csak azzal nem vagy tisztában, hogy eltelt 17 év, megváltozott a fiatalok hozzáállása, általad fogalmazva "ki van nyalva a seggünk", természetesnek vesszük, hogy a p*csánk alá van tolva minden. Ez így is van. Nem is tagadom. Nem vagyunk már olyanok mint Ti. És az utánunk következők sem olyanok már, mint mi. Ők már annyit sem fognak magukért megtenni, mint mi teszünk, pedig mi sem szakadunk meg. TISZTELET a kivételnek!


Újra érettségizni? Az egy év. (Tegyük fel nem megy költségesre, nem megy keresztképzésre.) Egy évig tanul egy/két tárgyból mint a güzü? Nincs garantálva, hogy ha szintemelőzik, fel is veszik. Mert mit tudom én, tibetkutatónak jelentkezett, az az álma, (pedig csak akkor kapna munkát ezzel a végzettséggel, ha maga a dalai láma kéri fel) a ponthatár meg 480. (Tudom extrém, szélsőséges példa, egyedi eset, de itt a gyk-n majdnem mindenki egyedi esetet kérdez, vagy egyedi esetként tünteti fel, pedig már 1000-szer feltették.) Nincs kedve tanulni!!! Nincs kedve dolgozni!!! Viszont oda akar bekerülni, ahol tanulni kell! Paradox, de ez van.


A kérdésed generációs problémákat is feszeget, nem csak tanulmányit.


A naiv voltam... =)

2010. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A kérdés nem erről szól. 10-20 évvel ezelőtt se volt hiány diplomásokból, most meg kb. 2-3-szor annyian járnak egyetemre, főiskolára. Az emberek nem lettek okosabbak, a tény, ebből következik, hogy rengeteg ember feleslegesen jár egyetemre. Az, hogy szerintetek sok "okos" diák van, akiket nem vettek fel, mert azért még sem lett annyira sok pontjuk, az ebből a szempontból teljesen irreleváns.
2010. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17%
TE MEG NE ÁLTALÁNOSÍTS!!
2010. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
igen az a felesleg akinek pénze sok esze 0.. ezektől tudnék hányni..és kitúrják azokat akik télleg tanulni akarnának..undorító és felőlem mondjon akárki akármit, a véleményemen nem vátoztat és pötty
2010. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kitúrnak??? Most, mikor minden, csak félig degeneráltat felvesznek? Senki nem túr ki senkit...
2010. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!