Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, én is egyetemista vagyok, és nem gondolom magamról, hogy kivételes vagyok, ezért csak én járhatok egyetemre és senki más.

De! Csomó olyan kérdést olvasok itt, hogy a gimi egy kész kínszenvedés, éjjel-nappal tanul, de mondjuk orvosira akar menni. Meg ma is valaki feldobta, hogy gazdasági fősulira menne, de nem túl jó matekból. Vagy csak nekem furcsák ezek a kérdések? Én gimiben alig tanultam, érettségire sem túl sokat, és csak szólok az egyetemre készülőknek - bár anno én sem hittem el - az érettségi SEMMI egy vizsgaidőszakhoz képest, sőt nem ritka, hogy egy-egy vizsgára többet kell tanulni, mint egész érettségire. Csak tényleg, gondoljuk már át egy kicsit, aki a gimibe belerokkan, az mit akar az egyetemen?


2011. jan. 13. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolják hogy jól hangzik ha elvégeznek egy egyetemet. És hogy akkor mindenki azt hiszi róluk hogy okosak.
2011. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Tudod egyetemen megváltozik az ember. Én sose voltam jó tanuló, ellenben most mérnöknek tanulok, és 4-es az átlagom, mert igazból nincs is életem szinte, csak tanulok, szóval ez nem ezen múlik. Mindenkinek mindig az aktuális a nehéz, akik meg már dolgoznak visszakívánják az egyetemi éveket, hidd el.

Abban viszont igazad van, hogy tele vannak a "nem vagyok túl jó matekból" dologgal az ilyen típusú kérdések, de aki nem oda való, úgyis kihullik.

Amúgy többek között azért is akarnak -szerintem- egyetemre menni a diákok, mert szakmunkásként (akármennyire is állítják az ellenkezőjét) nem igazán lehet elhelyezkedni, kivéve ha valami nagyon egzotikus szakmád van, de miért akarná valaki az egész életét pont arra áldozni, ha lenne neki más lehetőség is amit esetleg szeret?

Az embereknek szerintem a szegénységből is elegük van. Szeretnének jól élni, és ha ez az egyetlen -elérhetőnek tűnő- megoldás, hát persze, hogy megpróbálják. Na jó, ne számítsuk ide azokat, akik elmennek olyan szakra, amivel még jó munkaviszonyok mellett is szinte lehetetlen elhelyezkedni, de az az ő bajuk.

Összegezve véleményem szerint az hülyeség, ha valaki nem ragadja meg a lehetőséget, viszont ha nem való oda, úgyis kihullik.

2011. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Azokat akik valamilyen büfészakra mennek, és maguk sem tudják mit keresnek ott, én sem értem.

De szerintem akik komolyabb egyetemre készülnek, pl. orvosi, azok ha tényleg meg akarják csinálni, összeszedik magukat. A gimis anyag nem olyan nehéz, aki komolyan gondolja, nem hiszem el hogy éjjel-nappal tanulnia kéne, feltéve hogy nem értelmi fogyatékos. Persze velem is volt hogy egész nap egy darab tantárggyal szenvedtem, de azért a félpercenkéntránézekafészbúkra-t én nem is nevezem komoly tanulásnak. :D

Szóval.. az ember vagy összeszedi magát, vagy majd kiszórják szépen.. De legalább akkor a saját kárán tanul (ami egyébként egy hasznos dolog).

2011. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész az oktatási rendszer hibája. Tömegképzést csináltak, alacsony színvonal mellett. Így hát az érettségizők kb 50%-a mehet felsőoktatási intézménybe, holott sok esetben a megfelelő alaptudás hiányos.
2011. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
az elhelyezkedésnél cégekbe sokkal nagyobb esélyed van mint 1 olyannak aki a szakmunkás képzőben befejezte tanulmányait ne értsetek félre ha vki elmegy szakmunkásképzőbe és el megy 1 mesterhez tanulni majd később ő lesz a mester persze az karaj de...
2011. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A diplomásoknak alapból magasabb a minimálbér értéke, még akkor is, ha ugyanazt a munkát végzik, mint egy szakmunkás.
2011. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nem akkor van így, ha a munka, amit végzek, megköveteli a diplomát? Ha elmegyek takarítónőnek, ugyanazt a minimálbért kapom diplomával, mint diploma nélkül, nem?
2011. jan. 14. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
diplomás takarító nő hm... én AZ AKAROK LENNI!!!!! :)
2011. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!