Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Napok óta minden harmadik kérdés arról szól, hogy kevés lett a pontom, milyen szívás, meg milyen igazságtalan a rendszer, hogy a másik mennyi pontot kap, én meg nem, meg hogy az egész csak nagy lehúzás, hogy a pótfelvételin csak fizetős képzések vannak satöbb...


De ha valaki nem tud összeszedni elég pontot, akkor ne menjen egyetemre. Ennyi. Lehet menni dolgozni. Vagy tanulni és újraérettségizni, hogy legyen pontja. Nem nyavalyogni kell!


2010. júl. 24. 12:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
De tudod sokan követik az álmukat. Illetve nem mindig úgy van ahogy elsőre szembetűnik. Én rendőrségre szerettem volna menni, de nem vettek fel. Pedig sportban nagyon jó vagyok és azt hiszem buta sem vagyok. De egyszerűen annyian voltak, hogy az elképzelhetetlen. 9X túljelentkezés volt így hiába voltam az osztályban az első 4-en belül mind tanulmányi mind sporteredményben nagyon sokan még jobbak voltak. Egyetemnél is így van, jelöltem olyat is amiben nem voltam biztos, hogy bekerülök (bár csak 2. helyre). Hogy miért? Mert próba szerencse!
2010. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, szívemből szóltál. Sajnos kezdenek nagyon elkényelmesedni a mai középiskolások. Ha rajtam múlna, visszaállítanám 20-30 évvel ezelőtti elit képzést Magyarországon. Az állami helyeket kb. a felére, vagy inkább a 40%-ra csökkenteném. Akkor mindenki megtiszteltetésnek venné, hogy a felsőoktatásban tanul.
2010. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

ebben egyetértünk, de ez van. Amúgy meg akit felvettek, az se biztos, hogy bentmarad. Olyan szenvedéstörténeteket látni néha nálunk. Év végén tele volt a levelezőlista azzal, hogy még kéne egy matek vizsgaidőszak utáni vizsga...

Amit nem értek, hogy az okj miért nem alternatíva. Nem igaz, hogy annyi féle képzésből nem talál valaki egy normálisat.

2010. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az okj is alternatíva természetesen oda is jelentkeztem, mint hálózat építő. De a rendőrség is okj képzés volt (bár külön kellet felvételizni). Az okjval viszont az a baj, hogy oda mindenkit felvesznek. Nem mérlegelnek, oda még egy tudatlan teljesen hasznavehetetlen ember is bekerül. És úgy voltam vele, ha ő oda megy akkor én elég jó vagyok, hogy fősulira menjek.
2010. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan jártak úgy, mint én. 4 éve mikor érettségiztem inkább elmentem dolgozni (pedig nem vagyok hülye gyerek. Emelt közgáz érettségi, 90%-os matek érettségi). Dolgoztam is három évet, majd jött ez a gazdasági cirkusz. Mivel kereskedelemben dolgoztam, ezért minket nagy elért. Leépítések is voltak. A harmadik turnusban tőlem is megváltak. És akkor döntöttem el, hogy miután lejár a munkanélkülim, ami most augusztusban esedékes, elmegyek egyetemre és mire lediplomáznék, lecseng ez az egész cirkusz. Akkor majd reményeim szerint tele lesz az újság álláshirdetésekkel.
2010. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy túl egyszerűnek tűnik a válaszom, de azért, mert egy egyszerű szakmából manapság nem lehet megélni, egy érettségivel meg kitörölheted. A jó fizetéshez diploma kell.
2010. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
utolsóval értek egyet. ma már érettségivel nem lehet elhelyezkedni mint régebben és ahhoz azért hogy vki egy egyszerű szakmával a mai helyzetben jó állást találjon (pl. kőműves) nagy szerencse kell. hiába szólnak arról a hírek h sok a diplomás munkanélküli mindenki bízik abban h mire az ő kezébe is diploma kerül addigra változik a helyzet és lesz tisztességes állása.
2010. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Azért a kérdezőt megnézném, mit tenne/tett volna abban az esetben, ha neki nem lett volna elég a pontja ahhoz, hogy bekerüljön a felsőoktatásba. Valószínűleg ő is nyavalygott volna két három sort. Talán még ide is írt volna egy kérdést... Egyébként a jelentkezés megelőzi az érettségit, az érettségi megelőzi a ponthatárokat. Nagyjából mindenki megjelöli azt az egyetemet, szakot, ahova látja az esélyét, hogy bekerüljön. Esetleg még próba cseresznye alapon egy olyat, ami álmai netovábbja lenne bekerülni, de tudja, hogy ő ahhoz kevés, de mi van ha mégsem.


Aztán jön az érettségi, izgul, hebeg-habog, azt is elfelejti ott hirtelen, amit tudott. Vagy egyszerűen belehúzott abba a tételekbe, amiket utált és nem tudott annyira. Az érettségi eredmény meg messze alulmarad a tervezettől. Jön a ponthatár hirdetés, és szomorúan látja, hogy lecsúszott a dolgokról. Van amikor csak 1-2 ponttal. Lehet arcoskodni (ilyen esetben viszont menjetek majd ki az udvarra megfordulni) itt azoknak, akiket most felvettek, hogy "Tanulni kellett volna!" "Lehet menni dolgozni!" Érettségivel csak szalag mellett, betanított munkásnak lenne jó, de nem ez volt az álma! Kedves kérdező, ha nem kerültél volna be egyetemre, elmennél dolgozni? Napi 8-12 órát szalag mellé? Biztos, hogy nem.


És ha nyavalyogni van kedve azoknak, akkor had nyavalyogjanak, elvégre most úgy érzik, hogy "Álmodtam egy világot magamnak, itt állok a kapui előtt!" Sajnos a kapun kívül rekedtek. Meg amúgy is, ezzel legalább nem marad bennük a keserűség. Most egy kicsit tanácstalanok, pont az hiányzik nekik, hogy névtelenül még itt is beléjük rúgjanak... Inkább adj nekik tanácsot, hogy menjen el érettségizni, vagy keressen valami OKJ-s szakmát, amit be tud majd számíttatni, ha következőre jelentkezik. Persze a stílus sem mindegy, nem kioktatni kell őket, hanem tanácsot adni nekik.


És mielőtt azt hinnéd, hogy én is pórul jártam a jelentkezéssel, most leszek harmadéves az egyetemen.

Csak el tudom képzelni, hogy milyen lehet az, ha valaki valamilyen oknál fogva lemarad az álmairól.

2010. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: Te végtelenül naiv vagy..
2010. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen az vagyok =). Sőt, javíthatatlan optimista is. =)


Sok embert ez zavarni szokott, nem tudom miért...

2010. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!