Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Ma teljesen felháborodtam!!! 8-os vagyok és jövőre megyek középiskolába. és az osztályunka vannak tiszta sötét emberek akik puskáznak minden dogából de olyan hülyék h semmit se tudnak, komolyan. De gimnáziumba akarnak menni! -.- és azt mondja a tanárnak h később egyetemre is. AZ ILYEN BUTÁK HOGY AKARNAK EGYETEMRE MENNI? mért nem végeznek el egy szakmát és dolgoznak? és általánosságba is kérdezem. Senki sem akar szakmát tanulni, mindenki egyetem, főiskola. akkor 10 év múlva már nem lesz villanyszerelő, vízvezetékszerelő a világon???? és ennyi diplomásnak hogy lesz munka. mindnek. főleg hogy a fele egy buta f... tapasztalatból beszélek!!!
2011. febr. 16. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nyugi, elmennek egyetemre, mert az kényelmes, aztán nem lesz munkájuk. És kénytelenek lesznek kitanulni egy szakmát, amivel elhelyezkednek.
2011. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Jogos a kérdés. Az egyik az, hogy még fiatalok, álmodoznak, és nem a képességeikhez mérten döntenek. A másik pedig, hogy a mai társadalom arról szól, hogy diploma és nyelvvizsga nélkül nem vagy ember.

Én is szeretnék egyetemre menni, de én nem puskázom, és "elitgimnazista" vagyok.

De egyébként tényleg elfogynak a jó szakmunkások, és a munkanélküli diplomások száma nő.

2011. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Nyugi... nem egy ilyen looser marad le a ponthatárokról. nevetségesen alacsony a legtöbb helyen, de az ilyenek nem jutnak be rendes helyre az fix.

Amúgy ez az önsorsrontás tipikus esete... Nálunk egyetemen is van pár ilyen. Nem kell velük foglalkozni, majd feladják és a végén mégiscsak asztalos lesz belőlük. Vannak olyanok, akik egy évvel fölöttem járnak, de megelőztem őket a tantervben. (egyetemen nem kell évet ismételned ha buksz, csak azt a tárgyat)

L/19

2011. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem érdemes felhúzni magad rajta. Most még csak annyit látnak, hogy a diploma jó, mert a jól keresőknek diplomája van. Meg tekintélyt jelent, meg hogy a haver bátyjának milyen király élete van már az egyetemen.

Másrészt egy 14 évestől szerintem nem lehet elvárni azt, hogy megtervezze előre a következő 10 évét, azt a 10 évet, ami gyakorlatilag eldönti, hogy milyen lesz az utána következő 50 éve. Nekem még az egyetem megkezdése óta is teljesen megváltoztak a terveim, nemhogy általános iskola óta.

A középsuli már nehezebb lesz mint az általános volt, és ahogy egyre érettebb lesz az ember, látja, hogy mik a lehetőségei, hogy mire képes. Lehet, hogy a gimiben fog rájönni, hogy mégsem kér az egyetemből, hanem elég egy szakma. Nincs lekésve semmiről, a szakközepek sem adnak már szakmát, az onnan érkezőnek is ugyanannyi idő a képzés, mint egy volt gimisnek. A szakmunkásképzőknél is volt valami kavarás, ott nem tudom, hogy most mi a helyzet. De oda sok ember valószínűleg azért nem akar menni, mert a legtöbb "rossz arc" oda jár. (Legalábbis a mi környékünkön ilyenek a szakmunkásképzők).

2011. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez szomorú hogy embereknek nincs önkritikájuk nem képesek felfogni azt hogy csak a tanulásban a legtehetségesebbek menjenek egyetemre és olyanok akiket nemcsak érdekel egy szak hanem képességük is van rá.Ilyenkor derül ki a hozzánemértés mikor pld a vörösiszap kapcsán emberek bőrét húsát lemarja az iszap és az EU nem veszélyes anyagnak nyilvánítja bizonyítva hogy barom hozzánemértő emberek ülnek ilyen helyeken, pld biológiai kémiai analfabéták.De ugyanez az országon belül is tragikus mikor buta tehetségtelen emberek kerülnek posztokra és csak emberek életét teszik nehézzé a hülyeségükkel.
2011. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat. és szerintetek én menjek egyetemre? 4.5 átlag és gimibe fogok tovább tanulni
2011. febr. 16. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
A középsulis jegyek még nem mutatnak semmit.
2011. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, általános sulist akartam írni:) De igazából gimiben is csak az utolsó két év számít, meg az érettségi. Szóval általános suliban felesleges ilyenen szenvedni.

Még megkomolyodhatnak.

2011. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Különben is honnan tudod 14 éves létedre, hogy az osztálytársaid, akik többségével lehet nem is találkozol csak öt év múlva, megemberesednek, és jobban fognak tanulni, mint te!?
2011. febr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez a divat, mindenki gimi, gimi, senki nem akar dolgozni.

Én vasutas akarok lenni és kiröhögtek, hogy szakmunkás leszek, igen az leszek. De büszke vagyok rá, hogy szakmunkás vagyok.

2012. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!