Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik két állomás között van...

Melyik két állomás között van a legrövidebb távolság a hazai vasúton?

Figyelt kérdés
Keskeny nyomtáv, városi vasút nem játszik, csak a MÁV és GYSEV által üzemeltetett vonalakra gondolok.
2015. dec. 20. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha megállóhelyek is játszanak, pontszerű távolságban talán

Lajosmizse alsó mh. - Lajosmizse lehet a nyerő, ez ugyanis 883 méter.

Tényleges kiterjedést számolva jó eséllyel a #9-es által is említett

Szob alsó mh. - Szob

a befutó, ez ugyanis centikben mérhető:

[link]

A képen Szob alsó peronja. A jelzők már Szob állomás részei.

2015. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Megállóhelyek is játszanak, igen. Köszönöm szépen a válaszokat! :))
2015. dec. 20. 23:59
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha amúgy számít, szerintem az Érd alsó - Érd felső közti 1 utcasarok verhetetlen.


Amik nekem nagyon rövidek beugranak, az Szob - Szob alsó és Alsógöd - Göd (szintén 70), a 2-es vonalon Klotildliget - Pázmáneum, Ferihegy - Szemeretelep (100a), Nyergesújfalu - Nyergesújfalu felső és Eternitgyár - Lábatlan (4), Badacsonytomaj - Badacsonyörs, Szepezdfürdő - Balatonszepezd, Balatonudvari - Örményes (29) távok ugranak be, de el tudom képzelni, hogy másutt is találni még rövidebbet.

2015. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

@13

ÖrVényes lesz az szerintem. Örményes JNSZ megyében van, Fegyvernek-Örményes vasútállomás van a területén.


@kérdező

Ebben az esetben pedig mindenképpen a Szob-Szob alsó nyert a ~800 méterével.

2015. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szob alsó mh. - Szob pontszerű távolsága 980 méter. Mint korábban írtam, a mizsei ennél kevesebb.
2015. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#13


"Természetesen olyan állomásokra gondolok, ahol van a kettő között közvetlen vasúti összeköttetés. Tehát Érd alsó és Érd felső páros nem játszik. :)"


De azért szép próbálkozás volt! :D

2015. dec. 21. 20:36
 17/19 anonim ***** válasza:
[link] Itt benne van az összes vonal a szolgálati helyekkel, lehet szemezgetni, ha van feles időd rá :)
2015. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szemeretelep - Ferihegy sincs 1 km
2015. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a legrövidebb, de egyszer Szombathelyen rossz vonatra szálltam, Sopronba akartam menni, és a szentgotthárdi személyre szálltam fel, az elsőn leszálltam, visszarohantam, 20 perc volt az indulásig, és 2 nehéz cuccal pont nem értem el.
2015. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!