Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha havi MÁV bérletet szeretnék...

Gyuribacsika kérdése:

Ha havi MÁV bérletet szeretnék majd venni, azt a honlapon felsoroltak szerint számolják kerek kilométerekben, mint pl.70 vagy 80 km-eres vagy ha nekem mondjuk a pontos távolság 72 km akkor pontosan erre a távra számolják?

Figyelt kérdés
lletve hogy a érvényesseg kezdete hogyan müködik, elsejétől 30-adikáig vagy attól a naptól kezdve, amikor megvettem és 30 napig èrvényes?

2015. szept. 26. 21:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy számla nélkül, tehát cégnèv nélkül is lehet venni, csak ha cégnévre kérem, akkor a cég az alapján téritené nekem vissza az összeg egy részét, igaz ? Amúgy meg ha saját célra veszem, nekem kell a teljes összeget álnom 26 év fölött ?
2015. szept. 26. 21:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 72 km-es távra veszel bérletet, akkor 80 km-eset fogsz kapni. Ha akarod, vehetsz havi bérletet, ennek az érvényessége 1-jén kezdődik és a következő hónap 5-éig tart. De vehetsz 30 naposat is, ez a váltástól számított 30 napig érvényes. A munkahelyek általában azt kérik, hogy a cég nevére kiállított számlát mellékelj a bérlethez, akkor kapod meg a támogatást. Ha saját célra veszed, akkor 26 éves korod fölött teljesárút kell venned, kivéve, ha nappali tagozatos hallgató vagy. Akkor ugyanis - az iskola székhelye és a lakóhelyed között - vehetsz kedvezményes tanulóbérletet. Egyébként a "dolgozói bérlet" is úgy működik, hogy megveszed a teljesárút, kifizeted érte a jó sok pénzt és a munkáltató utólag téríti ezt meg neked, mikor beviszed a számlát.
2015. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valóban létezik ilyen, hogy direkt 30 napos bérlet, és bármely pénztárnál váltható ? Mert a máv oldalán csak havi és félhavi szerepel.
2015. szept. 26. 21:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha számla nélkül, csak magadnak akarsz teljes árú ilyen bérletet venni, akkor az sokba kerül. 57 100Ft

Ennél még a Start klub VIP kártya is olcsóbb, amivel az egész országban utazhatsz, bármilyen vonattal :D Persze ezt nem lehet havonta venni.

2015. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És mi ez a start klub vip kártya és mit lehet tudni róla?Sose hallottam rola.
2015. szept. 26. 23:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha munkába járáshoz veszed a bérleted, akkor a munkáltatód köteles a bérlet árának 86%-át megtéríteni. A díjszabási km távolságok közül mindig a nagyobbat kell figyelni, pl. a 80 km-es ár 71-80 km-ig jó. A Start-Klub kártyák kedvezményre jogosítanak, magánszemélyként 3(+1) ilyen kártyát vehetsz. A normál Start-Klub kártyával 50% kedvezménnyel utazhatsz fél/1 évig az összes magyarországi vasútvonalon gyorsvonati pótjegy váltása nélkül, az éves 35000-be kerül. A Start-Klub Bónusz kártyával ingyen utazhatsz minden vonaton 2. osztályon gyorsvonati pótjegy nélkül, ez évi 250000-be kerül. A Start-Klub VIP kártya hasonló kedvezményt ad, de azzal helyjegyet, pót- és helyjegyet se kell venned (IC-re) és 1. osztályon is ingyen utazhatsz (természetesen ha valaki helyjeggyel jön, át kell adnod a helyet, de díjmentesen vehetsz helyjegyet, ha fontos a biztos ülőhely). A +1 a Start Klub Társkártya, ami ugyanolyan, mint a sima kártya, csak olcsóbb és akkor lehet venni, ha közeli családtagnak is van Start-Klub kártyája. Remélem, tudtam segíteni.
2015. szept. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó tegyük fel, hogy nem konkrétan munkábajáráshoz kéne. Az mit jelent hogy 3+1kártyát vehetek ? Mennyi időn belül vagy hogy értsem ? Tehát a start klub kártya magánszemélyként éves szinten 35 ezerbe kerül és hogy kell elképzelni, van ez a start kártya és mellé megkell vennem mindennap az másik 50%-ot , tehát egy fél arú menetjegyet ? Nekem igazából sima személyvonatra kellene egész hónapra sima 2. osztályra, minél olcsóbban munkáltatói visszatérítés nélkül.
2015. szept. 27. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha elég a 2. osztály és nem jársz ic-vel, akkor a Start Klub bónusz kártya is elég. Fél évre 150000Ft 1 évre 250000Ft.


[link]

2015. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha simán első időben csak egy hónapra szeretnék venni, akkor kizárólag ez a 57100 ft-os van, illetve amit valaki itt fenntebb említett a külön 30 napos, csak annak az árat sehol sem találom és azt sem tudom bármelyik pénztárban kapható-e. Akkor ez a start klub bónusz egy külön fényképes kártya, amivel ha fél évre váltom egyszeri 150 ezerbe kerül és nem kell fél évig se bérlettel, se jeggyel babralnom. De idő, mire elkészítik ezek az ügyfélmenendzserek.
2015. szept. 27. 17:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Így van.

[link]

Kedvezmény (csak belföldi utazásnál)-nél ki tudod választani milyen jegyet vagy bérlet ára érdekel.

Talán bérletet is lehet már online venni, persze bérletigazolvány is kell hozzá.

2015. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!