Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha havi MÁV bérletet szeretnék...

Gyuribacsika kérdése:

Ha havi MÁV bérletet szeretnék majd venni, azt a honlapon felsoroltak szerint számolják kerek kilométerekben, mint pl.70 vagy 80 km-eres vagy ha nekem mondjuk a pontos távolság 72 km akkor pontosan erre a távra számolják?

Figyelt kérdés
lletve hogy a érvényesseg kezdete hogyan müködik, elsejétől 30-adikáig vagy attól a naptól kezdve, amikor megvettem és 30 napig èrvényes?

2015. szept. 26. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"... illetve amit valaki itt fenntebb említett a külön 30 napos, csak annak az árat sehol sem találom..."

Pedig nem bonyolult, itt van:

[link]

Első sor: "Havibérlet", második sor: "30 napos bérlet". Ugyanannyiba kerül, mint a havibérlet, csak nem 1-jétől következő hónap 5-éig érvényes, hanem úgy, ahogy neked jó.

Egyébként meg ahol havibérletet tudsz venni, ott ugyanúgy ki tudják neked nyomtatni a 30 naposat is.

2015. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 50%-os Start klub kártyám van (tehát ami mellé még kell az 50%-os jegy). Mikor megvettem, azonnal adtak egy papírt (olyat, mint a menetjegy), amivel már használhattam a kedvezményt (a személyi igazolványom egyidejű felmutatásával). Egy-két héttel később vehettem át magát a kártyát, amin már van fénykép. Szerintem a többi kártyatípusnál ugyanígy van.

2015. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mi az a bérletigazolvány? Kipróbáltam az Elvirán ezt a Kedvezmény (csak belföldi utazásnál)legördülő menüt, a havi és 30 napos szerepel benne, a Start Klub 50% is, de a Start Klub Bónusz nincs benne. Pedig akkor már ez érné meg legjobban, hisz csak ezt a kártyát kéne felmutatni és semmi jegy nem kell hozzá. Közben leesett, persze eleve minek lenne a menüben, ha ingyenes, nincs mit számolni rajta. Azt viszont nem értem hogy a 30 napos bérlet nyilván 30 napos és ugyanúgy 57100 ft, az egy hónapos meg elvileg ha adott hónap első napjától következő hónap 5.-éig szól, akkor az kb. 35 nap és mégis egy árban vannak 5-6 nap differenciával, de ezt szerintem csak a MÁV tudná megmagyarázni, miért egy árban vannak. Ezt amúgy írják is valahol hogy elsejétől ötödikéig szól?
2015. szept. 29. 17:50
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A 30 napost bármilyen kezdő dátummal megveheted.

a havi bérletnek az érvényessége 1.-től következő hó 5.-ig, azért 5 nappal több, hogy kevesebb legyen a sorban állás. Ezzel 4 napot duplán fizetsz:d Mert hiába 4.-én veszed meg a következő havit, akkor is adott hó 1.-től érvényes.


Egy példa 30 napos bérletre. Érvényes Otkóber 7.-től november 6.-ig. Vagyis tetszőleges kezdődátummal.


Példa havi bérlete: Érvényes október 1.-től november 5.-ig.

2015. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!