Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A pestiek felszállás után...

A pestiek felszállás után miért állnak meg az ajtókban a buszon, villamoson stb. és ezzel akadályozzák a normális le- és felszállást?

Figyelt kérdés
Külföldön, de akár még Budán sem tapasztaltam olyat, hogy az utazótérben ilyen egyenetlen eloszlásban, az ajtókban egymásnak préselődve, a jármű többi részében pedig hézagosan utazzanak. Mi ez a szokás? Félnek attól, hogy bennrekednek egy baleset során, ha nem közvetlenül az ajtónál torlódnak fel egymás hegyén-hátán? Vagy csak szeretnek összebújni? Annyira természetesnek veszik, hogy aki emiatt nem tud felszállni, még a szeme sarkában sem látszik rosszallás, nem még hogy szóvá is tegye.
2015. jan. 20. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazad van...

Én ugyan pesti vagyok, de ezt én sem értem. Nagyon kiakasztó, hogy oda vannak cövekelve az ajtóba és nekem kell elnézést kérnem, ha le akarok szállni.

2015. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert az átlag csak egy megállót megy. Vagy kettőt-hármat, esetleg 4-et, 5-öt. Vagy végigmegy a végállomásig. :) Aztán máris elfoglalják az ajtót.

Hogy miért van ez, nem tudom. A többség csak szimplán hülye (leszálláskor az ajtó előtt is állnak, le se tudsz szállni csúcsidőben a Corvin-negyednél), a másik fele meg bunkó paraszt.

2015. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Na, látom éleznéd a népi-urbánus vitát, de legalábbis összeugrasztanád a budai kifogástalan úri népeket a pesti proletariátussal (sic!).


De akkor elmondom, mit figyeltem meg én.


Vidék: A buszokon elsőajtós felszállás van, a folyosó szűk, a távolságok nagyok. Ergo egyszerűen muszáj hátrasétálni és ülőhelyre vadászni.


Budapest központja: Rövidek az utazási távolságok, de sok az utas. Sokan félnek attól, hogy fent ragadnak, ezért inkább felszállás után megállnak az ajtó közelében. (Biztonsági megfontolások vagy elfojtott szexuális vágyak ritkábban állnak a háttérben.) Az nem merül fel, hogy az utolsók közt szálljanak fel a rövid távra utazók, mert félnek, hogy lemaradnak a járatról.


Külvárosok Pesten és Budán: a hosszú utazási távolságok miatt a többség igenis beljebb fárad, tengerszint feletti magasságtól függetlenül, mert ülni szeretne, de legalábbis nem akarja, hogy még 20 megállón át rajta keresztül történjen az utascsere.


Megoldás: Tanuld meg a következő mondatot: "Elnézést, legyenek szívesek beljebb fáradni!" vagy esetleg "Menjünk beljebb, kérem!"

Csodaszer: ilyenkor az emberek azt csinálják, hogy beljebb mennek! Durva mi?

2015. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Én meg MINDENÜTT ezt figyeltem meg.


Sőt, budai buszjáraton volt, hogy lassan már gondolkoztam, én vagyok büdös, amiért semmilyen irányban nem áll mellettem egy méteres körzetben senki, mialatt konkrétan utaslemaradás van? (Ez IK 280, csukló előtti rész). /Egyébként nem, nem én voltam büdös/


Helyközi buszokon a busz első felében áll mindenki, esetenként egymásnak préselődve, míg hátul szinte senki. (Azt se veszik észre, ha lenne egy-egy szabad hely.)


Egyébként én ezt nem értem...

Én magam nem szeretem és nem is bírom túlzottan, ha összenyomnak, mindig igyekszem belülre menni.

De miért jó az embereknek, ha vadidegenek benne vannak az aurájukban, mozogni nem tudnak, a másik a képükbe liheg, közben két ajtó között... szokták mondani: tánctér és ez találó is.

10-15 perc utazás már bőven megér annyit, hogy kevésbé embertelen körülmények között történjen.

Főleg enyhe klausztrofóbia, enyhe tömegiszony esetén, vagy ha valakinek szimplán leesik a vérnyomása ha mozdulatlanul kell állnia.


A forgalmasabb megállókban mindig le lehet szállni.

Taktika kevésbé forgalmas megállókhoz: az előtte levő forgalmas megállóban odamenni az ajtóhoz.

2015. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

11.22

Az ugyan miért nem megoldás, hogy aki rövid távra utazik, az igyekszik az utolsó hullámban felszállni? Létezik olyan, hogy aki rövid távon megy, az nem ül le, esetleg nem ül a belső ülőhelyre. Vagy éppen fordítva: aki nem siet, az a mozgólépcső jobb oldalára áll.

2015. jan. 20. 12:17
 6/14 kovpet ***** válasza:
100%
A budaiak is ezt csinálják, nem csak a pestiek. Lusták, bambák, zombik. Ha napi több órát kell utazni és nagy a hajtás, egy idő után apatikus lesz az ember. Ez van.
2015. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk országos mentalitás, hogy mindenki azt nézi, neki épp mi a jó. Mint a bal oldalra állok a mozgólépcsőn "mert nekem úgy kényelmes". Megállok az ajtóban "mert nekem itt pont jó". Zéró a tömegközlekedési kultúránk.
2015. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért engem kérdezel? Nem azt írtam le, hogy én miért állok oda, ahová, hanem hogy vélhetően miért oly' birkák az emberek a belvárosban...
2015. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem is az a baj hogy birkák, mert akkor legalább önhibájukon kívül csinálnák. De ahogy én észrevettem, az emberek teljesen tudatosan tesznek keresztbe ezzel is a másiknak.
2015. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#4 voltam.

Az ajtóban megállással első körben maguknak tesznek keresztbe az emberek azzal, hogy így összenyomatják magukat. Én innentől kezdve nem értem meg a hátterét ennek.

Egész nap stresszeltünk/hajtottunk/unatkoztunk vagy reggel: még azt se tudjuk, hol vagyunk ezért szívassuk már meg MAGUNKAT, és nyomassuk össze (két méterre tőlünk kényelmes, tágas állóhely) magunkat, hogy még itt is kellemetlen legyen..


Egyébként mi nem tetszett az előző válaszomban?


Ha nekem szólt a kérdés, én semmi olyat nem írtam, hogy 1 megállóra is menjen be az illető.

Konkrétan 10-15 perces időt jelöltem meg, ahol saját érdek is emberi módon álldogállni..

2015. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!