Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan úsztátok meg? . Ha...

Hogyan úsztátok meg? . Ha sikerült.

Figyelt kérdés
Engem az érdekelne hogy ki hogyan úszta meg a bliccelést? Hogyan dumáltátok ki magatokat a helyzetből,esetleg szálltatok le míg az ellenőr nem figyelt,stb...

2013. okt. 24. 17:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

"De ha elkéri az adataid akkor köteles vagy megadni,nem? O.o"


Az ellenőr ugyan olyan civil, mint te vagy, nem vagy köteles igazolni magad. Viszont elég gyakran közteresekkel vagy rendőrökkel járkálnak, nekik viszont köteles vagy igazolni magad. Nem is értem, miért nem jár MINDIG velük egy közterületes, úgysincs semmi dolguk tulajdonképpen.

2013. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de most elgondolkodtam azon hogy egy idegen fazon odajön,kéri az adataimat én meg szó nélkül oda adom neki? Jobban bele gondolva tényleg hülyeség.
2013. okt. 26. 11:40
 13/36 anonim ***** válasza:
Van rajtuk karszalag, igazoló kártya stb... tehát nem egy "idegen fazonnak" adott oda, hanem a megfelelő személynek.
2013. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Én egy, fél hónapot, lejárt bérlettel utaztam. Sem a metró bejáratánál, sem a buszon felszállva nem szóltak reám. Azt én elhiszem, hogy nem mindig tudják figyelni, de kérem: fél hónap! Annyi idő alatt, senkinek sem szúrt szemet? Ha én, nem néztem volna meg, akkor lehet, hogy simán megúsztam volna az egész hónapot.
2013. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:

Én le is kopogom de itthon minden bliccelést megúsztam eddig, pedig repülőn kívül már minden tömegközlekedési eszköz megvolt, még komp is:) És kb 30.000 km bliccelés.

Ha elkaptak nem adtam meg adatot és leszálltam a következő megállónál így nem igazán tudtak mit csinálni szerencsére.

Viszont Ausztriában felhalmozódott kereken 400€, de azokat sem fizettem be, van 1 januári, arról sem küldtek még semmit, úgy vagyok vele, hogy majd ha melegedik a helyzet akkor fizetek, addig meg minek? A MÁV sem tudja itthon behajtani, nehogy már 1 külföldi cég ide rohangásszon a nyakamra.

2013. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Én csak pár napig nem vettem észre hogy a bérletem lejárt,de az nem semmi hogy fél hónapig nem vették észre. Egyik barátomat megbüntették 2 megálló miatt 8250Ft-ra. Az azért kicsit túlzás szerintem,de a csekkre csak az összeget írták rá semmi mást,ezért ő is úgy döntött hogy addig nem fizeti be amíg nem küldenek értesítőt vagy valamit.
2013. nov. 9. 13:09
 17/36 anonim ***** válasza:

"e a csekkre csak az összeget írták rá semmi mást,ezért ő is úgy döntött hogy addig nem fizeti be amíg nem küldenek értesítőt vagy valamit."


Miért, mit várt, hogy kézenfogva elkísérik a postára, és megvárják, hogy befzeti? Értelmes magyar állampolgár, valószínűleg ki tudja majd tölteni a saját adataival.........

Az értesítést várhatja, addigra legalább 5x annyi pénzt követelnek majd tőle. De hát a vadász is szo.pni járt az erdőbe a vicc szerint, ha neki ez jó...

2013. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
80%

Nálam még friss az élmény. :D Most kaptak el először villamoson. Több mint 7 éve mindig volt bérletem mindenre amit használtam, most Szeptember óta viszont már nem tudom fizetni. (munkanélküliség)

Szóval elkapott egy ellenőr, mondtam hogy nem tudom kifizetni, a következő megállón leszálltam. Közben már a vilin úgy csináltam mintha lázasan keresgélném a személyimet, hogy tölthesse a papírját. Mindenre helyeseltem, okés nem para csináljuk, de fontos hogy semmit se adtam meg. Egyszer csak sarkon fordultam, és elrohantam. Amúgy sejtette szerintem, mert én már ezt tudtam, szóval dolgozott az adrenalin, szerintem látszott rajtam.

Szaladt utánam néhány 100m-ert, telefonálgatott közbe a rendőreinek, de leráztam nagy nehezen. Meglepően kitartó volt egyébként. Felugrottam spanomhoz néhány órára, és itt vagyok. :)

2013. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
Az ilyennek is sok szabadideje lehet, ha a többi bliccelő helyett inkább téged kerget:) Ennyi pénzért én nem erőltetném meg magam a helyében.
2013. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%

"Van rajtuk karszalag, igazoló kártya stb... tehát nem egy "idegen fazonnak" adott oda, hanem a megfelelő személynek."


Teljesen mindegy, attól még jogilag pontosan ugyanannyi joga van a személyes adataidhoz, mint a melletted ülő nyugdíjas néninek. Pont.

2013. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!