Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szoktatok venni BKV bérletet?...

Szoktatok venni BKV bérletet? Vagy jegyet? Vagy lógtok?

Figyelt kérdés
Hát én megveszem a havi bérletem, mert diák... de még az is drága, és egyre csak drágább lesz.
2009. nov. 2. 22:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:27


ez van :P


talán te is egyszer felnősz

2009. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
34%
01:19-es: akkora pancser vagy mint a ház!!!Te kritizálsz engem meg mást,h. nem veszek jegyet se bérletet? Ha ilyen balek vagy,hogy megveszed a drága jegyeket,bérleteket,ők meg kapják a nagy végkielégitéseket,közben meg csődbe megy a bkv...!Hidd el nem tőlem hanem leginkább a végkielégitésektől!!Vedd csak meg továbbra is te madár!
2009. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
90%

ma 20:05


fogadjunk, hogy te a bkv-botrány előtt sem vettél jegyet.

hihetetlen. élősködő tolvaj vagy.

2009. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
20:15-ös: Te okostojás,én már egy életre kifizettem a bkv jegyeket és bérleteket...,szép kis kerek összegű büntetést kaptam visszamenőleg 5 évre,de most már azt is bánom,hogy azt befizettem mert jogtalanul követeltek bizonyos büntetéstételeket mert az elévült..,de mire ezt a médiából megtudtam,már be volt fizetve a bünti..,ettem a kefét!:@ Másrészt meg nincs arányban a bkv szolgáltatásai az igen magas jegyárakkal!! Erről ennyit!
2009. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:

Én tökéletesen egyetértek a 01:19 -cel (a "leszavazott bliccelő"-vel :D)...

Istenem, ha az emberi hülyeség fájna...

Én nem hiszem el, hogy léteznek ilyen NAIV emberek.

Csak nagyon ritkán veszek bérletet, mert irreálisan drága. Ugye nem mondjátok komolyan, hogy elhiszitek (a "ti" többes szám 2. személy alatt a becsületesség mintaképeit értem) , hogy a bliccelők a "becsületes embereket" károsítják...? Kb 1%ban károsít titeket az, hogy vannak olyanok akik nem veszik meg a bérletet, és 99%ban meg az, hogy 100 milliós pénzeket fizetnek ki a vezérigazgatóknak. És ez az ország nem "azért tart ott ahol van", mert néhány ember nem vesz bérletet. Azért van egy kis különbség a több 100 milliós sikkasztások meg a bliccelés között...Na most erre mondhatnák az erkölcs mintaképei (itt egyesek -.-) hogy hát ez hozzáállás kérdése. Nem! Ez ésszerű gondolkodás kérdése. Ideje lenne felébredni és szembenézni azzal, hogy a kis idilli világotok, amit elképzeltetek magatoknak, valójában csak az álmaitokban létezik. A politikusok lopnak,csalnak, hazudnak,kisemmizik az országot, úgyhogy nem ti fogjátok megváltani a világot azzal ha megveszitek a bérletet. Örülök ha így tiszta a lelkiismeretetek, remélem majd erre fogtok gondolni akkor is ha éppen készültök éhen halni. Ezt ugye mondanom sem kell a gazdasági válság idején. Mindenkinek kevesebb a fizetése, miközben minden drágul...ehhez ugye nem kell matekzseninek lenni... Nagyon szép dolog ha valaki az erkölcs mintaképe csak az a baj, hogy azzal ha mindent becsületesen kifizetsz és naiv ember módjára elhiszed hogy ebben az országban minden rendben van, azzal azt éred el, hogy kenyérre sem marad pénzed, és senki ne fog neked jutalmat osztogatni csak azért mert te hú de becsületes voltál. Tudni kéne alkalmazkodni, és REÁLISAN gondolkodni. Az meg, hogy "Magyarországon a tisztességes embert nem becsülik meg", az nem "szégyen", hanem a VALÓSÁG, amit vagy képesek vagyunk elfogadni vagy nem. Természetesen én se arra fogom tanítani a gyerekemet hogy lopjon ahonnan tud, én sem azt teszem, nem is szokásom, de azért nem kell mindent elhinni amit az okosok mondanak. És azzal is nagyon egyetértek, hogy ha mindenki fizetne, a bérlet árak attól még nem lennének alacsonyabbak. Persze, majd a bkv, amely egyébként egy cseppet sem korrupt cég, nyilván jó szándékból, meg "becsületességből" eltekint a nyereséges bevételétől és jótékonyan szétosztogatja azt az utasok között (amit úgy kell érteni hogy csökkenti az árait). Szép álom...gratulálok hozzá ha annyi eszetek van, hogy komolyan ezt hiszitek. A baj csak az, hogy ezzel a gondolkodásmóddal semmit nem fogtok elérni az életben. Lehet dolgozni életetek végéig becsületesen, adót meg egyebeket fizetni, aztán majd csodálkozni ha nem lesz nyugdíj 70éves korotokra...Lehet mondani, hogy nem muszáj BKV-t használni..! Igen, csakhogy iskolába járni kötelező, vezetni még nem tudok, és a gyaloglást pedig ugye ti magatok sem gondoltátok komolyan...majd valószínű (megintcsak a valóságtól elrugaszkodott gondolkodás)...természetesen nem kell büszkének lenni rá, hogy valaki bliccel, én sem ezt teszem. És nem is nézem le azokat az embereket, akik a velejükig becsületesek, csak annyit mondok, hogy nem a valóságban élnek, és hosszú távon nekik lesz rosszabb. Engem még soha nem kaptak el, szóval meg lehet ezt oldani,csak akarni kell.

Az igazság az, hogy ebben a világban mindenki csak magára számíthat, (és ez egyre inkább így lesz) és ha ezzel nem vagytok képesek szembenézni, azzal csak magatokat álltatjátok.


Lehet majd mondani, hogy gratulálok kislányom, hogy 18 évesen ennyi eszed van, meg ilyen hozzáállással mi lesz majd belőled... mire viszed majd az életben...a válasz egyszerű: sokkal többre a reális gondolkodásommal együtt mint azok akiket kizsákmányolnak csak mert hiszékenyebbek a kelleténél. Mondhattok bármit, de naiv lennék ha azt mondanám, hogy nincs igazam.



Várom az ellenérveket...

2009. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
23:25-ös,nem is tudok mit hozzáfűzni a kommentedhez,abszolút mértékben igazat adok neked!!
2009. nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van,elöttem hozzászóló,én is a bérlet meg a jegy vásárlás ellen szóltam hozzá,talán abban egy kicsit eltúloztad a hozzászólásodat,hogy szerinted 1%-ban számít az,hogy sok ember nem vesz jegyet és hogy sokkal inkább a korrupció a bűnös.

Nos én se vagyok matekzseni,de a lassan 10 ezres bérletárakkal számolva,ha ezer emberrel /ami nem egy nagy szám/ többen vennének bérletet minden hónapban akkor 10 hónap alatt 100 millióval több lenne a BKV-bevétele.

Gondolom a mai világban nem csak ezren nem vesznek bérletet,hanem sokkal többen tehát ez akár milliárdos bevétel kiesést is jelenthet,és inkább vásárolnak 1-2 jegyet amit felmutatnak ha jön az ellenőr,hogy jaj elnézést elfelejtettem kezelni,én is csináltam így sokáig és sohase büntettek meg,csak eltépték a jegyemet,na bumm vettem másikat,de kb 500 forintból megúsztam havonta.

Nos ezeket figyelembe véve,azért nem elenyésző ez az összeg és mostmár úgy se lesz olcsóbb a bérlet,de ha ezek az összegek tisztességesen befolytak volna annó,amikor még tényleg meglehetett volna venni a bérletet mert nem volt olyan drága,akkor talán még csak 6-7 ezer forintnál tartanánk.....

De ezt csak én gondolom így,lehet ugyanígy emelkedtek volna az árak.

2009. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!