Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szoktatok venni BKV bérletet?...

Szoktatok venni BKV bérletet? Vagy jegyet? Vagy lógtok?

Figyelt kérdés
Hát én megveszem a havi bérletem, mert diák... de még az is drága, és egyre csak drágább lesz.
2009. nov. 2. 22:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
60%

03:16 - Drágám, helyetted is szégyellem magam. Ez nem leleményesség, nem kell ezt szépíteni, ez lopás. Te és a hozzád hasonló bliccelők az én zsebemből is loptok, mert miattatok fizetek én olyan sokat a bérletért. Remélem egyszer lesz olyan hatékony a behajtás, hogy a gatyátok is rámegy, és utána elmegy a kedvetek a blicceléstől és az ilyesfajta lopástól.

Nézd, velem is előfordult, hogy otthon felejtettem a bérletet és nem volt nálam pénz vagy nem volt hol jegyet venni, és pont nem jött ellenőr, de ez 1-2 alkalom volt legfeljebb, szándékosan sose bliccelnék.

2009. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%
03:16 - Csak hogy bosszantsalak kicsit. A BKV járatokra ki van ragasztva, hogy a Generali biztosítja az utasokat. De ha történik egy baleset, amiben te megsérülsz, vagy meglopnak a BKV-n, és nem vettél jegyet vagy bérletet, te elveszted a jogosultságodat, és nem kötelesek ellátni vagy megtéríteni a károdat. Szóval ha te lopsz a tisztességesen fizető utasoktól azáltal, hogy bliccelsz, az a te lelkeden szárad, de ha majd lopnak tőled a BKV-n vagy megsérülsz, ők is a vállukat fogják rángatni, hiszen mivel nem biztosítottad a jogosultságodat az ellátásra vagy a kártérítésre a jegy vagy bérlet megváltásával.
2009. nov. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
31%

03:16-igazad van. Nagyon is.

Mindenki itt rinyál,hogy lopsz,meg,hogy őket lopod meg,az meg tiszta vicc aki már banrablásba is belekever ezáltal. :) Tegyük tisztába a dolgokat,szerintetek ha a sok bliccelő venne jegyet/bérletet olcsóbb lenne a közlekedés?? Ezt el is felejthetitek! Mikor bevezették a bizonsági őröket a mertónál és a földalatinál már nem tudom pontosan mennyivel,de a sajtó közölte,hogy hány millióval több lett a napi,ismétlem a NAPI bevétel mint azelött mikor nem voltak őrők!! Olcsobb lett a jegy vagy a bérlet?? NEM! Nem is lesz olcsóbb sohase.

Aki meri,az tegye meg nyugodtan,hogy nem vesz jegyet ettől senkinek nem lesz rosszabb. Csak írígyeid vannak,mert akik itt beszólnak hogy tolvaj vagy annak nincs vér a pucájában ezt megtenni és megveszi a jegyet,de az fáj neki,hogy te nem vettél. Egy példa:

Most ment a híradóba,hogy emelik a benzin jövedéki adóját és ezt a fuvarosok be fogják építeni az áraikba,ezáltal ismét drágulni fog a tejtermék a pékárú a hús egyszóval minden. Na de kérem,egész nyáron hétről hétre csökkent a benzin ára,erre nem emlékszik már senki??? Viszont én emlékszem,hogy senki se csökkentette az árait emiatt. Ez igaz a BKV-ra is. Ha nő az üzemanyag ára tud árakat emelni??? Akkor tudjon csökkenteni is,ha lemegy az üzemanyag ára!!! De ilyen soha nem lesz kis hazánkban. Soha nem fog csökkenni az ára csak nőni,és való igaz egyre több bliccelő lesz emiatt!! És egyetértek velük,mert ez nem létszükséglet,költsék inkább azt az összeget kenyérre!!

2009. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
81%
09:42 - Picim, én dolgoztam adósságbehajtónál, van ott bőven BKV-tartozásos ügy. Hidd el, egyszer elkapnak mindenkit. Én inkább megfizetem a jegy vagy bérlet árát, mint hogy egyszer elkapjanak és rám verjenek még ki tudja mennyi tartozást. És ha történik valami baleset vagy meglopnának, akkor a megváltott jeggyel, érvényes bérlettel én jogosult leszek kártérítésre és ellátásra, de akinél jegy vagy bérlet nem lesz, az hiába hisztizik akkor, hogy jaj, baj érte. Tudod, sose lehet tudni. És szégyen, hogy itt Magyarországon mindent lehet lopni meg csalni, csak épp a tisztességes embert nem becsülik meg.
2009. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
31%

Picim neked a jó édes mostohád!! :)

Hiába rinyákolsz itt,tudod te pontosan,hogy neked ettől nem lesz jobb,én is megveszem a bérletet,de váljék egészségére annak aki meg meri tenni,hogy bliccel.

Az meg hogy ha te bliccelsz és elkapnak aztán meg attól tartasz mi mindent tartozást varrnak még rád amit el se követtél az téged minősít!! Ha meg lehet ezt veled tenni akkor egy balek vagy.

Nem a bliccelők fogják megváltani Magyarországot ha vesznek jegyet. És ismétlem,ha mindenki venne jegyet akkor se lenne soha olcsóbb csak drágább,mert indok mindíg lenne az emelésre.

2009. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
22%

heló újra mindenki, ismét a leszavazott bliccelő vagyok :D

aki itt az előbb a védelmemre kelt az nagyon okosat moNDott azzal hogy a bkv jegyek ára még sosem csökkent. pedig sztem volt h tényleg többen vettek jegyet és ezzel nőtt a bevétel, na mindegy. aki meg azzal olt le hogy ennyi erővel lopjak a boltból vagy akárhonnan, hát köszönöm de az kicsit más tészta. :) ha egy boltból lopok annak egyértelműen látható nyoma van, a termék eltűnik és helyette nem marad semmi, az üzemeltető károsodik. na de ki a ráknak fáj ha felszállok a 4esre amásik 100 ember mellé és megyek vele 2 kilómétert? teljesen elenyésző az az erózió amit én a gumitalpammal okozok rajta, teljesen elenyésző az a többlet energia ami ahhoz kell hogy az én testemet is cipelje az a villamos. egyszerűen mindenki számára észrevehetetlen az hogy én ott vagyok e vagy sem... mindenki ódákat zeng a becsületről ahogy látom, na de kérem szépen mondjatok nekem 3! nevet aki abból élt meg h jószívű volt becsületes és tisztességes? én egy darabot nem tudok mondani... fel kéne ébredni, ez a valóság, tisztességes módon nem lehet jól megélni, most ez a nagy helyzet. és mégmindig nem szeretném támogatni a bkv vezetők TELJESEN LEGÁLIS 100 milliós végkielégítéseit. bár tudom sz*r ember vagyok mert azok a vezetők magas szakmai tudással és KŐKEMÉNY TISZTESSÉGES MUNKÁVAL kiemelkedtek az átlagemberek közül, VÉRT IZZADVA TELJESÍTETTÉK KÖTELESSÉGEIKET, ÉS IGENIS MEGÉRDEMLIK A PÉNZÜKET MIVEL A BKV ZRT EGY NYERESÉGES DOLOG LETT MIATTUK. akinek meg fáj hogy egyre több a bliccelő, nagyon szép kocsikat lehet ma már venni egész olcsón és hosszútávon olcsóbb is mint a bkv, csókolom.

2009. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
48%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:28


addig, ameddig te is lopsz, nincs jogodban felelősségre vonna a másikat, aki szintén lop.


lehet, hogy dubai-i törvényekre lenne szükség. ott levágják a kezét annak, aki lop.

2009. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
51%

A válasz megírásának időpontja: ma 12:15


te ugye soha semmilyen részét nem szegted meg bizonyos törvényeknek? ugye az a bizonyos operációs rendszer is egy eredeti példány a microsofttól(feltéve ha windowst használsz, amiszinte biztosra vehető) és a számlája még a mai napig megvan a dobozában ugye? ugye te sem fogyasztottál alkoholt 18. életéved betöltése előtt? ugye soha nem töltöttél le az internetről illegális anyagot, akár csak egy zeneszámot amit nap mint nap meghallgatsz mp3lejátszón? ugye sosem volt még szerencséd illegális dolgokhoz? mert ha ha ez így van, midnen elismerésem a tiéd és kívánom hogy pusztuljon az összes olyan ember mint én, aki nem volt tisztességes eddigi életében. amennyiben a fentieket, vagy bármi más törvénysértő dolgot elkövettél, nézz tükörbe te kis képmutató ....:) és ez vonatkozik az összes többire is aki letolvajozott... hányszor sértettetek törvényeket, akármekkora kis hülyeséggel... gondolkozzatok el lécik mielőtt ezt a sz*rházi vállalatot véditek és siránkoztok a bliccelők miatt.... lehet hogy az az illető bliccel aki nem vesz jegyet, na de te hány illegális szoftvert tartasz a gépeden, akivel szintén megloptál másokat? sztem ha összeszmolnánk még te lennél a sz*rabb ember...(feltételezve hogy a bliccelő nem használ illegálisan szoftvereket)

2009. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
38%

A válasz megírásának időpontja: ma 12:35


mindenki magából indul ki.


függetlenül attól, hogy nem kell magyarázkodnom, megpróbálok válaszolni.


igen, legális a windows, az office stb.

igen, töltöttem le zenét, olyat ami meg megvan bakelit lemezen csak éppen nem mp3-ban és amire már kifizettem szerzői jogdíjakat.


a mai napig nem fogyasztok alkoholt, persze kipróbáltam, de azzal nem károsítottam senkit.


és igen, előfordult hogy nem volt jegyem a bkv használata közben, mert éppen nem működött az automata és nem volt nyitva a pénztár.


és igen, én is vétettem már szabályok ellen.


csak hogy itt nem erről van szó. itt arról van szó, ha vki tudatosan károsít másokat és még büszke is rá.

2009. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
51%

A válasz megírásának időpontja: ma 13:08


Túlságosan fényezed magad,írod a sok okosságot,de aki folyamatosan mentegetőzik és magát fényezi na attól az embertől kell elvenni....

2009. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!