Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szoktatok venni BKV bérletet?...

Szoktatok venni BKV bérletet? Vagy jegyet? Vagy lógtok?

Figyelt kérdés
Hát én megveszem a havi bérletem, mert diák... de még az is drága, és egyre csak drágább lesz.
2009. nov. 2. 22:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
18/F
2009. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Amúgy mi családilag 2009-re megvettük a felnőttek részére az éves bérletet, 3-an vagyunk már felnőtt bérletre jogosultak, és 1 diák, fejenként 15ezret spóroltunk, mint ha havonta vettük volna, éves szinten, ez 3 emberre 45ezer Ft, szerintem megérte, és az évközi esetleges emeléseket nem számoltam, csak amennyibe év elején került. Hogy jövőre hogy lesz, nem tudom. Sok helyen a munkáltató részéről ez egy juttatás, ha olyan munkám lesz, természetesen fogok élni a lehetőséggel.
2009. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
32%
sosem veszek, még metrón se, túl drága. és már több százezerrel lógok nekik. nyehehehe.
2009. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, részben a sok lógós miatt kerül ilyen sokba. Ugyanis mivel rajtuk nem tudják behajtani, így a tisztességes utassal fizetnek többet, hogy megtérüljön a kiesett kár. Ha a BKV-t nem támogatnák, működésképtelen lenne.
2009. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
56%

fa.sza emberek vagytok, akik nem vesztek jegyet.


tehát ti, tőlem loptok, engem és a többi becsületes embert károsítjátok.

milyen címen kritizáljátok a végkielégítést, ha ti is loptok?

én kritizálhatom, mert az én pénzemről van szó.


ezért tart itt ez az ország, mert ennyi ember azon agyal, hogy miképp tudjon lopni, csalni, hazudni.

2009. nov. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

kedves 01:19 !

üdvözöllek a való életben:)

amúgy meg magyarok vagyunk... ehhez nagyon értünk ^^

2009. nov. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%

A válasz megírásának időpontja: ma 01:33


és akkor megvagytok lepődve, ha hegyeshalomtól nyugatabbra ki van írva, hogy "magyar ne lopj!"


még hirdessétek is, hogy mindenki lop, tehát az is fog, aki eddig nem csinálta.

2009. nov. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
86%

"...amúgy meg magyarok vagyunk... ehhez nagyon értünk ^^..."


Én magyar vagyok, éppen ezért tartom magam annyira, hogy soha sehol ne lopjak!!!


Mindig megveszem a gyerekeimnek a bérletet, magamnak a jegyet (én csak ritkán utazom), pici koruktól azt látják a gyerekeim, hogy jegy/bérlet nélkül NEM szállunk fel a járművekre! Még 1 megállóra sem!!!


A boltban sem lopunk el 1 zsemlét sem, pusztán azért, mert nem figyel az eladó vagy nincs pénzem rá.

Ha nincs pénzem valamire, akkor nem kötelező a BKV-n utazni, lehet menni gyalog is vagy kerékpáron...


Kikérem magamnak a fenti állítást : a MAGYAROK nem a lopáshoz értenek!!!

2009. nov. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
29%

kedves utóbbi két reagáló, arra értettem, hogy; a magyar ember nagyon leleményes, nagyon okos, és nagyon jó túlélő. és tudja, hogyha nem kötelező megvenni azt a bérletet mert soha senki nem fog vele ezért egy forintot sem kifizettetni(ellenőrök nem kezdhetnek semmit egy olyan utassal aki nem lyukasztott/nem vett bérletet, következő megállónál leszáll, legrosszabb esetben vár 15 percet és továbbmegy a következő járművel és nem csinál nagy ügyet belőle - ha adatokat kér az ellenőr, jogom van neki nem kiadni mivel nem hivatalos személy, jogom van továbbmenni, jogom van leszállni és elmenni a helyszínről, jogom van panaszt tenni ellene ha beszólna valamit; ellenben neki nincs joga igazoltatni, nincsen joga feltartóztatni mert sértené a szabadsággal kapcsolatos jogaimat, nincs ahhoz sem joga hogy megfogja a kezemet és lekísérjen a járműről, a bkv rendszerén belül ELLENŐR NEM TEHET PANASZT AZ UTASRA), akkor nem fogja megvenni, mert azon a 9ezer forinton havonta vehet magának 20 doboz cigit, vagy bármi mást ami számára kedves és örömet okoz. van jobb dolga mint gazdag állatok végkielégítését finanszírozni... már bocs de ezzel sztem mindenki így van. megvan ehhez az eszünk, jobban is élünk tőle(+9ezer havonta), mért ne használnánk ki a rendszer kiskapuit ha megvan rá a képességünk? :D ilyen körülmények között csak annak kéne fizetnie ezért a 0ás színvonalú szolgáltatásért aki metrózik, ugyanis ott NÉHA, ismétlem NÉHA vannak ellenőrök 2-6osával és visszarántják az embert, de amúgy semmi értelme.


ja csak hogy mégjobban felbosszantsam a következőket/előzőeket: 18 éves fiú vagyok, egy budapesti főiskolán tanulok, és eddig ha minden blicces utazásomat nézzük vonaljegyekre lefordítva(esetenként most 300HUF) ami olyan 6 éve már biztos tart, napi 2-4-6-8 bkv jármű használattal... hát aki akar számoljon utána hány százezerrel lettem gazdagabb:) ez van, és soha senki nem fizettette még ki velem és nem is fogják... amúgy nem értem miért várnak bevételnövekedést jegyáremelésekből, mert az nem egy olyan dolog amit MEG KELL VENNI... vagy megveszed vagy nem, bajod nem lesz belőle...


azért emelik mert több pénzt akarnak a haveroknak adni végkielégítés címen ennyi. minél tovább emelik az árakat annál több a bliccelő, PONT.

2009. nov. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
69%

ma 3:16


ez nem kiskapu, ez nem leleményesség, ez lopás!

még1x:

te nem a bkv-vezetőktől lopsz, hanem a az utasoktól. az, hogy a bkv vezetők csaltak az egy külön téma és semmi köze ahhoz, hogy te bliccelsz.

ha mindenki fizetne, akkor nem kellene árat emelni. tehát ne azt várd el, hogy előbb csökkentsék az árakat, mert TE akkor sem fizetnél! mert TE egy tolvaj vagy! mivel fogod fokozni? bankrablással? vagy idős néniket fogsz kirabolni?

2009. nov. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!