Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor csökkent árat a BKV?

Mikor csökkent árat a BKV?

Figyelt kérdés

Bécsben az éves bérlet árát 449-ről 365 euróra csökkentették, ami mai árfolyamon átszámítva kb 105.000 Ft. Ezzel szemben a BKV éves bérletára 117.600 Ft. És sokkal gyengébb a szolgáltatás, kevesebb a metróvonal, zsúfoltabbak a járatok, ócskábbak a kocsik. Ja, és a dolgozók Bécsben hatszor annyit keresnek. Nem kéne ezen elgondolkodni Tarlós vagy Vitézy úrnak meg a szavazóiknak?


[link]


[link]



2012. szept. 7. 18:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát azért Bécs se egy másik bolygón van, miért ne lehetne összehasonlítani? De abban igazad lehet, hogy az ottani cég személyzeti főnöke nem kap 106 milliós végkielégítést úgy, hogy még tovább is foglalkoztatják havi súlyos 10 milliókért (Szalainé Szilágyi Eleonóra és sokan mások). Most lehet, hogy le fogsz nézni, de én Budapesten nem tartom olyan súlyosnak a koszproblémát. És ha van is, az nem azért van, mert itt sokkal ócskábbak az utasok, hanem azért lehet, mert máshol többet takarítanak. Álltam egyszer egy holland kisváros vonatpályaudvarán, és csak úgy cikáztak fel-alá a takarítójárművek. Szerintem ez lehet a titka.
2012. szept. 8. 12:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudod itt a járművek takarítása is úgy működik, hogy van egy cég megbízva, akinek fertőtleníteni kellene két naponta a járműveket. De természetesen ez is csak papíron létezik hiszen azt nem mondhatom meg mennyiről szól a szerződés, de a lényeg, hogy valaki nagyon jól járt ill jár havonta a takarító céggel.
2012. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

AZ előző vagyok:


Bécs nem másik bolygón van, csak elválaszt minket tőle egy (mára már csak virtuális) határ. És sajnos ez a határ sok esetben pont elég.. :(

2012. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk soha nem lesz ilyen.

Annak is örülhetünk, hogy nincs bérlet/jegyár emelés.

Nálunk az a gond, hogy nincs igazi 90/60 perc alapú jegy (kivéve a metrónál, de busznál lyukassz újat). Ha azt is megnézed, hogy mennyi volt pár éve a jegy, de az olcsóbbikkal még mindig lehet utazni, amin még van fém csík (persze ha anno bespájzoltál belőle :)).

Amúgy meg látom, itt is vannak BKV fanok... :)

2012. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az eltérő vélemény miért rögtön BKV fanság?

Tisztára mint a politika rovat: Bármilyen értelmes, indokolható választ adsz, ha nem tetszik a kérdezőnek/válaszolóknak akkor rögtön kocsog mszp/fideszfan vagy...

2012. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Vedd már komolyan a smileyt a végén...

(még ezt is magyarázni kell...)

2012. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
10%
Látom a szmájlit, nem vagyok BKv fan hehe :)
2012. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!