Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mért ilyen drága a jegy? Meg...

Mért ilyen drága a jegy? Meg mért ilyen ócska járműveket szolgáltat még a bkv? ha talán felére csökkentenék a jegyek árát akkor nem lenne probléma és nem lenne Millios minuszba a bkv se.

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 03:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Mert a BKV egy elb**szott cég. Mivel állami tulajdonú, sosem volt profitorientált,és így nem kell a piacon maradásért küzdenie. Mindenki lopott ezerrel, és végül nem maradt pénz a járműpark korszerűsítésére. Ha összehasonlítjuk a vidéki volánokkal, akkor a BKV egy katasztrófa.

Valószinüleg, ha magánkézbe adnák, akkor 5 év alatt akkorát fejlődne, amekkorát az elmúlt 20 évben nem sikerült :)

2011. nov. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igaz nagyon igaz és talán lenne pénze a bkv-nak emrcédesz buszra ahogy a volánnak!!
2011. nov. 19. 05:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha az egészet magánkézbe adnák, itt elszabadulna a pokol. A tökéletes katasztrófa profit-orientált céget monopolhelyzetbe hozni.


Egyébként, több oka is van. Egyrészt, a BKV járművek is sokkalta jobbak volnának, ha tisztán tartanánk őket. Ha nem kéne vagyonokat költeni ülés, kárpit, ablak és miegymás cseréjére, mert a drága utasok nem barmolnák szét. Olvastam régebben, hogy kb. 5 évente egy új busz ára dobódik ki a javításokra, ami pl teljesen elkerülhető volna.


Meg hát persze teljesen fennáll a jó öreg kommunizmusban szocializálódott vezetés, akik baromira tojnak rá, lopnak ahol tudnak, mert nem számít.

2011. nov. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mellékesen, ha a jegyek árát csökkentenék, akkor még több lenne a hiány - ezt nem tudom hogy gondoltad.
2011. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak a bliccelők hiszik, hogy ők megvennék a jegyet ha olcsóbb lenne. Elárulom, hogy akkor sem vennék meg.


A bliccelők 95%-a nem azért bliccel, mert egyszerűen nem tudja kigazdálkodni a bérlet árát. Hanem mert gyárt egy ideológiát, hogy "ezért a sz@rért én nem fizetek" vagy "túl drága, nem ér ennyit".


A BKV minősége meg azért ilyen, mert a sok sutyerák paraszt szétbarmolja a buszt / villamost. Érdekes, Bécsben elég kevés késsel kivágott ülést meg összekarcolt üveget látni.


Amúgy meg tessék összehasonlítani a BKV jegyek árát az EU többi tömegközlekedési jegy árával. Meg fogtok lepődni, mert a BKV tulajdonképpen olcsó - csak a magyar életszínvonal és fizetések vannak a béka segge alatt. Ez ügyben Orbán Viktornál lehet személyesen érdeklődni a parlament előtt.

2011. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Olvastam régebben, hogy kb. 5 évente egy új busz ára dobódik ki a javításokra, ami pl teljesen elkerülhető volna. "


Rosszul olvastad.

Évente 5 új busz ára dobódik ki. (Évente kb 300-320 millió ft.)

2011. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha az egészet magánkézbe adnák, itt elszabadulna a pokol. A tökéletes katasztrófa profit-orientált céget monopolhelyzetbe hozni. " <oké, akkor csak részben. Ha megnézed a GySEV is színvonalasabb, mint a MÁV. Ha megnézed a többi hasonló profilú volán társaságot, akkor látod, hogy mindegyik sokat fejlődött az elmúlt 20 évben, Miskolcon pl több MVKs Neoplant és MANt látsz forgalomban, mint IK280ast. Vagy ott a DKV-Cívisbusz, csupa új busz. Ezeknek pedig jóval kisebb mind a büdzséje, mind a szolgáltatási területe.


Pesten meg járőröket a tömegközlekedésre, és engedélyezni, hogy a bliccelőknek és a songálóknak eltörjék a kezét vagy épp lábát ( károkozás mértékével arányosan), majd ezeket kiszárni az OEP finanszírozott ellátásból. Előbb utóbb mindenki leszokna róla.

2011. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó te ezt komolyan gondolod? Hammurapi törvénykönyve egy kicsit elavult mára...
2011. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4. kommentelő ez nem giaz énis bliccelő vagyok és mégis azt mondom ha olcsobb lenne a jegy akkor emgvenném és én meg a haverjaim se szokták rongálni a buszt! szóval az én társasági köröm nem ilyen!csak nehogy belevonj a másik meg ha tönkrebasz egy ülést az semmi ember! mert nem attól fog lerobanni a busz meg nem a bliccelőktől!HANEM A PÉNZHIÁNYTÓL!!!!!!!!!!! PL.kínába mindenki jegyet vesz mert(2huan) 36 forint a buszra és ott sokkal jobb na ennyit erről szóval olcsósítani kéne a jegyeket!!!!
2011. nov. 19. 17:33
 10/14 A kérdező kommentje:
és 3.kommentelő neked is ugyanezt a véleményt küldöm hülyeséget beszéltek.....ólcsóbb lenne jobb lenne és megvennék igenis ha féláron lenne például
2011. nov. 19. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!