Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Estefelé mennyire gyakoriak...

Estefelé mennyire gyakoriak az ellenőrök BKV-n?

Figyelt kérdés

Olyan este 5-6-7 óra felé. Amelyik járatokkal utaznék, az a 2-es villamos, 3-as villamos, 1-es villamos, 173E busz. Persze nem mind egyszerre, hanem hol ez, hol az. :)

1-es lágymányositól thököly útig, 2-es végállomástól végállomásig, 3-as gubacsitól bosnyákig, 173E zugló vasútállomástól vagy bosnyáktól újpalota végállomásig.


Mennyire kell tartanom az ellenőröktől? Gondoltam, ha nem jön, akkor nem lyukasztok, de észre fogom vajon venni, hogy ő ellenőr? 10ezerért havonta nem tudom megvenni a bérletet, mivel nem keresek annyit...mennem meg muszáj heti 2x oda-vissza. Mennyire lehet elbliccelni, legalább néha-néha egy-egy vonaljegyet?


2012. máj. 23. 08:13
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
Én még életemben nem láttam ellenőrt listával a kezében, de biztos igazad van. Engem még sose büntettek meg, addig sajnáltatom magam míg elmegy. :) Bár az esetek többségében van bérletem, csak kb. minden harmadik hónapban lopják el.
2012. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Figyelj!



a legegyszerűbb: EGYSZERRE van nálad 2-3 jegy, azt ha jön, lyukasztasz.... én is 3 hónapig használok 1 jegyet buson metrón, villamoson stb.

2012. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy helyes a bliccelés, de ennyire tényleg nem kéne őt szapulni. Én is voltam olyan helyzetben, hogy "rákényszerültem". (Illetve nem is tartom megfelelőnek a BKV munkáját.) Nem volt kellemes. Mindig arra vártam, hogy bérletem lehessen. Később kicsit jobb lett, és azóta bérletem van. (Kis híján 2 éve folyamatosan.) Ha a boltokban nem lenne kamera és eladó, akkor valószínűleg mindenki lopna. Például a Tesco-ban a gépi fizetőegységet szinte senki nem használná, ha nem figyelnének ránk. De ezt zárjuk le, nem ránk tartozik. A BKV és az ellenőrök dolga.

Én a 2-es villamoson kívül egyik említett járaton sem találkoztam még ellenőrökkel. De az igaz, hogy a Bosnyák téren van az ellenőrök "hadiszállása". Az ellenőrök sokszor ravaszak, karszalag nélkül civil ruhában, csapatosan szállnak fel. Ilyen esetben sok bliccelőt elkapnak.

2012. jún. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy teljesen alaptalanul akarnak besározni. Kapásból gyerekkoromban úgy büntettek meg, hogy nem is bliccelni akartam. Egyszerűen tele volt nyomva az egyik Hév, nem fértem a lukasztóhoz. Illetve konkrétan sorbanállás volt, tolongtak az emberek, de félős gyerekként nem is mertem szólni senkinek. Hirtelen megjelentek az ellenőrök és mindenkire ráfogták a bliccelést. Rám is. Én akkor eléggé utáltam őket, és némi ideig direkt nem is akartam bármit tenni a szolgáltatásért, de később már "kényelmetlen" volt.
2012. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!