Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Estefelé mennyire gyakoriak...

Estefelé mennyire gyakoriak az ellenőrök BKV-n?

Figyelt kérdés

Olyan este 5-6-7 óra felé. Amelyik járatokkal utaznék, az a 2-es villamos, 3-as villamos, 1-es villamos, 173E busz. Persze nem mind egyszerre, hanem hol ez, hol az. :)

1-es lágymányositól thököly útig, 2-es végállomástól végállomásig, 3-as gubacsitól bosnyákig, 173E zugló vasútállomástól vagy bosnyáktól újpalota végállomásig.


Mennyire kell tartanom az ellenőröktől? Gondoltam, ha nem jön, akkor nem lyukasztok, de észre fogom vajon venni, hogy ő ellenőr? 10ezerért havonta nem tudom megvenni a bérletet, mivel nem keresek annyit...mennem meg muszáj heti 2x oda-vissza. Mennyire lehet elbliccelni, legalább néha-néha egy-egy vonaljegyet?


2012. máj. 23. 08:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Barátnőmet azért büntették meg mert volt bérlete, csak az ideiglenes diákigazolványát elfelejtette lepecsételtetni... a kurv@ anyját az ilyeneknek.
2012. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Végre valaki, aki úgy gondolja, mint én :D Nagyon nincsenek arányban a jegyárak a színvonallal és a fizetésekkel.


És te hogy oldod meg, hogy nem kapnak el? Adhatnál 1-2 tippet nekem :) Arra gondoltam, 1 hónapra megveszem a bérletet, kiokoskodom, hogy megéri-e, ha nem, akkor veszek egy 10-es gyűjtőt, és elég ameddig elég...nem lyukasztok ahol nem kell és ennyi.

2012. máj. 24. 21:22
 23/34 anonim ***** válasza:
15%
Végre egy újabb tolvaj. Ugye a benzint is lopjátok a kútról, mert túl drága? Ja, hogy ha nem tetszik egy szolgáltatás, nem kéne igénybe venni? Ugyan már, annyira azért nem sz@r az, hogy ne utazzatok, ugye. Csak fikázzátok, meg keresitek a kifogást, miért csaltok. Magyarország, én így szeretlek.
2012. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nincs autóm, nem tankolok. Ilyen egyszerű :) És soha a büdös életben nem loptam semmit, egy virágot nem téptem le az utcán a szomszéd nénitől, mert már attól lelkiismeret furdalásom lett volna. De ebben nagyon is igazat adok a válaszolónak, amit írt. Teljesen érhető érvei vannak. Én ezt nem tekintem lopásnak...ők is lopnak eleget tőlünk, és nem arra fordítják amire kellene. Innentől kezdve le lehetne állni vitázni arról, ki lop meg kit. :)
2012. máj. 24. 22:03
 25/34 anonim ***** válasza:
32%

Ezzel gyakorlatilag lesüllyedsz az ő szintjükre, semmivel nem leszel jobb, mint "ők". Innentől pedig nem értem, mire fel kritizálod őket, hisz' semmivel nem rosszabbak nálad: ők is lopnak, te is lopsz.


Tudniillik egy fizetős szolgáltatás igénybevétele a díj megfizetése nélkül: lopás. Magyarázhatod innen, onnan, a tény az tény: meglopod a BKV-t.


És elég szomorú, ha az állítólagos lelkiismereted egy büdös szót nem szól emiatt...

2012. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Az is tipikus magyar felfogás amit te csinálsz. Jajj tudom hogy szar meg drága de inkább kussolok minthogy ki merjem nyitni a számat. Ezért használ ki minket ennyire a kormány is, mert hagyjuk magunkat... pár év múlva megnyugodhatsz, már ha akarnád se tudnád kifizetni a bkv bérletet, és majd sírhat a szád hogy mért hagytuk így magunkat.
2012. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
mind1 ti fizessétek csak helyettem is
2012. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem fizetek bérletet, mert nem használom a bkv-t. A fenti okokból. Inkább gyaloglok, biciklizek, robogózok, autózok. A benzint pedig nem lopom, hanem kifizetem, mert használom. Ha pedig mégis bkv-ra kényszerülök, akkor nem hisztizek, hanem veszek egy jegyet.


Nekem is meg van a véleményem a bkv-ról, csak sokakkal ellentétben gericem is van, és nem veszi be a gyomrom, hogy lopjak - még tőlük sem.

2012. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
Veszel hamis diákot 2000 Ft-ért és diákbérletet.
2012. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Veszel hamis diákot 2000 Ft-ért"

És jól megbukik pár ellenőrzés után :D

Már sorszámozva, feliratozva van a matrica akárhonnan akárhová nem lehet ragasztgatni.

Van egy listájuk az ellenőröknek, és nézik.

Egyik ismerősöm így bukott meg... Egy 10-esébe fájt neki, hogy az ellenőpr ne rohanjun od aaz ott álló rendőrhöz, és jelentse fel közokirattal visszaélés miatt.

2012. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!