Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a BKV döglődik, és rengeteg...

Ha a BKV döglődik, és rengeteg a bliccelő, akkor miért nincsenek ellenőrök a járműveiken?

Figyelt kérdés
A potyautasok ennek persze nem örülnének.
2012. márc. 26. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs pénz őket fizetni?
2012. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amerre én utazom, mindig vannak. A metrón meg pláne. Több, mint 500-an vannak, ennél több is kéne?
2012. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok ellenőr van, én napi szinten találkozom velük. Nevetek is nagyokat a megbüntetett embereken. A múlt héten is volt egy vicces sztori :)

Amúgy a tömegközlekedés egy szolgáltatás, aminek ki kell fizetni a díját, ha használod. Ezzel nem lehet vitatkozni. Sajnos az emberek még mindig azt hiszik, hogy ingyen járnak a dolgok, pedig nem így van.

2012. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

minek ellenőr pénz kiadás a semire, 1 joga semi hozád nem érhet fel nem tartoztathat , ha le szálsz szabálysértésednek vége megálloban kinyalhat max...

semit nem tehet ha kéri van és akarod oda adod ha nem megy tovább dolgozni .

2012. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Szerintem alapból ha levinnék a jegy/bérlet árakat akkor mindjárt több bevétele lenne a BKV-nak. Sokat azért nem veszik meg mert egyszerűen nincs rá pénzük, de iskolába kell járni és dolgozni is kell. (megkockáztatom hogy akár a bliccelők 60-70%a is)


2. Ugye milyen jól jönne most az a pénz amit elosztogattak végkielégítéseken? A BKV csak kussoljon mint sz*r a fűben ezek után, és ne rinyáljon hogy pénz kell.

2012. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért mert elsősorban nem a bliccelők miatt döglődik. Tűnnek el ott nagyobb pénzek is, mint a bliccelők okozta veszteség.
2012. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A jegyellenőrök a közterületesekkel együtt járnak, akik hivatalos személyek, ők igazoltatnak probléma esetén.

Az árakat pedig hiába vinnék lejjebb, az embereknek egyszerűen nem lehet elég olcsó. Aki azt mondja, hogy 320 forintért nem veszi meg a jegyet, az 20 forintért se venné meg.

Az pedig nem kifogás, hogy nincs rá pénz, akkor bliccelek. Ha nincs rá pénz, akkor ne használd.

2012. márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amig otthon eltem (Pest) sokat blicceltem. Foleg miutan elkezdtem dolgozni es nem a kedvezmenyes berlettel utazhattam (diak).

Nem vettem meg a 10ezer forintos berletet, mert egyszeruen nem volt ra penzem. Hiaba dolgoztam, ha nem futotta ra.

Sokszor gyalogoltam vagy nagy szemekkel neztem, hogy jon-e ellenor. Tudtam, hogy a metronal is hol kell le s fel szallni.

Ha megis belecsusztam egy ellenorzesbe, akkor "vadul" elkezdtem telefonalni. Altalaban sosem szoltak hozzam, ha pedig igen akkor raneztem "durcin" es egy mukkot se mondtak.

Sokszor volt nalam 5-10 darab olyan jegy, ami nem volt lyukasztva. Egy jegyet 2× is ellottem. Hol egyik veget, hol a masikat.


Levelezo tagozaton tanultam, amihez diakot is igenyeltem. 2 even keresztul jartam ugy diak berlettel, hogy soha senki nem kerte el tolem.

1× pedig lebuktam, amikor a vonathoz siettem

Akkor mondta a szent szoveget, majd felvilagositottam, hogy ebbol nekem semmi problemam nem lesz.


A baratnomtol elkertem a berletet, amibe o sosem irja bele a szamat. Ceruzaval beirtam az enyemet, majd befizettem a kemeny 1ezer forintot.

Nem a 6ezret, hanem az 1ezret. Kozoltem, hogy otthon hagytam a berletem es most jottem bemutatni.

Az ugyintezo elkerte a szemelyim es helo. Fel se tunt neki semmi csalas.


Most, hogy kint elek kulfoldon es itt tanulok az egyetemen, megveszem termeszetesen a tomegkozlekedesre a berletet/jegyet.

Legtobbszor a busz elejen kell fizetni. Olyan, mint otthon egy videki tomegkozlekedes!

Ha valakinek nincs ervenyes jegye/berlete, akkor elviszik a rendorok es szabalysertest kap.

Itt meg se merem kockaztatni, hogy "csalok" vagy bliccelek. Nem er annyit az egesz.


Viszont itt van klima nyaron, futes telen, nem kesik soha semmi. Kiveve, ha baleset van, de akkor is 5 perc alatt ott a potlo. Otthon mennyi ido is kell hozza?! 1-2 ora?!...

A jarmuvek tisztak es nem koszosak. Nincs minden kiszakitva es szetfirkalva..


Meg szep, hogy a rendes, normalis szolgaltatasert fizetek!


Pedig elhihetitek, itt tobb az iq hianyos.. es az orult!

"Eljen" Amerika!

2012. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az árakat pedig hiába vinnék lejjebb, az embereknek egyszerűen nem lehet elég olcsó. Aki azt mondja, hogy 320 forintért nem veszi meg a jegyet, az 20 forintért se venné meg."


Ezt miből gondolod? Szerintem meg pont akkor bliccelnének kevesebben, ha megszabadulna a BKV a mostani inkorrekt jegyrendszerétől. Idő alapú jegyek bevezetése a felszíni közlekedési eszközökre is, beléptetőkapuk stb. Persze sokan elvből bliccelnek, azok valóban akkor sem vennék meg a jegyet, ha ingyen lenne, de ettől a szűk rétegtől most tekintsünk el.


"Az pedig nem kifogás, hogy nincs rá pénz, akkor bliccelek. Ha nincs rá pénz, akkor ne használd."


Kifogásnak valóban nem kifogás, hiszen nem ment fel senkit az esetleg büntetés kifizetése alól, valamint erkölcsi kibúvónak sem használható. Ettől függetlenül szerintem mindenkinek a magánügye, hogy fizet-e az utazásért. És ebbe a többi utasnak sincsen beleszólása. Nem kéne a közlekedési eszközökön, sem itt a GYK-n önbíráskodásba kezdeni, van erre kijelölt személy, előbb utóbb úgy is belefut egy ellenőrzésbe a bliccelő. Ha meg nem, akkor az a BKV szégyene.


Nagyon könnyű azt mondani, hogy "akkor menjél szépen gyalog", de próbáld meg a másik helyzetébe beleképzelni magad. Nem biztos, hogy mindenki azért bliccel, mert éppen spórol a retina kijelzős iPad-jére. Az is lehet, hogy szimplán hiába dolgozik az illető tanulás mellett amennyit csak lehet, mégsem tudja a keresetéből minden szükségletét fedezni. A közlekedés pedig nem egy olyan szükséglet, amelyről csak úgy le lehet mondani.

2012. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 11:33,


Magyarországon se azért vannak összefirkálva és szétszaggatva a járművek, mert a buszvezető ezzel üti el a szabadidejét, hanem mert nálunk senkisem mer szólni annak, aki csinálja... Ugyanis ha szólsz, és megvernek, a többiek még helyet is adnak, hogy kényelmesebben tudjanak ütni. Abszolút nincs összetartás ebben az országban :(


15:24,


Igenis köz-dolog az, hogy ki bliccel, és ki nem. Mivel ha te ingyen utazol, akkor az én adómból pótolják a hiányosságokat, és az én, megvett jegyem ára megy fel.


Persze, tömegközlekedésről nehéz lemondani, de közel sem lehetetlen. Két hónapja bringán járok dolgozni/iskolába, mert egyszerűen nincs pénzem a diák-bérletre se. Kb. 5 éve vettem magamnak egy igazán minőségi esőkabátot, tavaly szülinapomra kértem egy valóban teljesen vízálló hátizsákot, és megyek. Ha annyira esik, viszek egy szatyrot meg egy váltónadrágot, és odaérve átöltözöm :)


Persze, ha valaki 140kg, akkor nem tudja megtenni, de szerintem a népesség nagyobb aránya az, aki meg tudja engedni magának. Normális biciklit meg lehet kapni 2 havi bérlet árából is. És máris megoldódik a bérlet probléma. Jah, és majdnem hamarabb beérek a suliba, mint BKV-val :D

2012. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!