Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Estefelé mennyire gyakoriak...

Estefelé mennyire gyakoriak az ellenőrök BKV-n?

Figyelt kérdés

Olyan este 5-6-7 óra felé. Amelyik járatokkal utaznék, az a 2-es villamos, 3-as villamos, 1-es villamos, 173E busz. Persze nem mind egyszerre, hanem hol ez, hol az. :)

1-es lágymányositól thököly útig, 2-es végállomástól végállomásig, 3-as gubacsitól bosnyákig, 173E zugló vasútállomástól vagy bosnyáktól újpalota végállomásig.


Mennyire kell tartanom az ellenőröktől? Gondoltam, ha nem jön, akkor nem lyukasztok, de észre fogom vajon venni, hogy ő ellenőr? 10ezerért havonta nem tudom megvenni a bérletet, mivel nem keresek annyit...mennem meg muszáj heti 2x oda-vissza. Mennyire lehet elbliccelni, legalább néha-néha egy-egy vonaljegyet?


2012. máj. 23. 08:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Elég sűrűn vannak főleg a 3-ason 173E-n mert érinti a Bosnyákot ott van az ellenőrök bázisa. Vagy ott szállnak fel vagy ott le ha épp végeztek.

A metrón meg szinte mindig vannak...

2012. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Hát nem tudom hogy fogok utazni. :( Nem szívesen bliccelek, de tényleg nem tudom kifizetni a bérletet, és ahogy tudok, szeretnék spórolni a vonaljegyekkel is. HÉV-vel is megyek, de ugye ott lehet venni az ellenőrtől is jegyet. Ott nincs gond. De a többi...volt már, hogy blicceltem, és annyira stresszes úgy utazni...főleg, hogy lány vagyok (22 éves) és fosok, hogy megbüntetnek vagy valami. :)


Várok még válaszokat azért! :)

2012. máj. 23. 08:56
 3/34 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem tudsz kifizetni egy szolgáltatást, akkor ne vedd igénybe azt! Tudod, a világ tisztességessebbik felén az emberek fizetnek valamiért, amit igénybe vesznek.
2012. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És akkor hogy utazzak 27 km-rel arrébb? Menjek gyalog? :) Sajnos nincs autóm se. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki bliccel, és nem minden nap megyek, hanem heti 2x! És nem mondtam, hogy egyáltalán nem fogok lyukasztani! Szóval ilyen jellegű válaszokra bocsi, de nem vagyok kíváncsi!
2012. máj. 23. 09:08
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Két lehetőséged van:


Biciklizel. Nem olyan vészes, 27km-ert másfél/két óra alatt max meg lehet tenni.


Igen, a BKV gyorsabb, de, amint látjuk pénzed nincs rá, és a büntetés jóval több lesz. Tehát próbálkozhatsz bliccelni, NÉHA. De napodat ráépíteni lehetetlen. Metrón tuti ellenőrizni fognak, busz és villamoson nincsenek annyira, de havonta elég, ha egyszer elkapnak, és már többet fizetsz, mintha megvennéd a bérletet.


A másik lehetőség: keresel ismerőst/ismerősöket, akik visznek kocsival.


De én a bringára szavazok. Esőben nem a legjobb, de veszel egy minőségi esőkabátot, és probléma megoldva :)

2012. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki bliccel, és nem minden nap megyek, hanem heti 2x!"


Pont ez a baj, hogy mindenki ezt mondja: Nem minden nap és nem én vagyok az egyetlen.

Szomorú, hogy rossz az anyagi helyzeted, de szerintem a boltba sem mész be, veszel le a polcról egy kiló kenyeret és egy liter tejet, a pénztárosnak meg megmondod, hogy én ezt most ellopom, de csak heti 2x és azért néha majd kifizetem...


Ha nem tudod kifizetni, ne vedd igénybe a szolgáltatást. Bringázz, rengeteg ember teker ennél nagyobb távokat is naponta...

2012. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
szerintem is biciklizz, ha elkapnak akkor az egyszeri büntetés annyi lesz mint egy bérlet (majdnem)
2012. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

Az az igazság, hogy akinek olyan az anyagi helyzete, hogy tud venni BKV bérletet az egész családnak, és amellett normálisan meg tud élni, az szintén csal vagy hazudik vagy zseni, de nem átlag ember! Vagy nincsenek gyerekei.

A 80-as években, amikor a fizetés 10ezer Ft volt, a havi diákbérlet 50 Ft-ba került. Ez alapján most 1000 Ft lenne reálisan az ára.

2012. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóval egyetértek.


Én meg kapok havonta kb. 50ezer Ft-ot. Vagy annyit se. És akkor abból havi 10ezer a bérlet, és használom heti 2 napot. Ha meg heti 12 vonaljegyet számolok (ha mindenhol lyukasztok), akkor az is havi 15ezer Ft. Még rosszabb.


Biciklit még megfontolom, de évente ha felülök 2x rá, pesten meg életembe nem bicikliztem még, azt se tudom merre menjek vele. Főleg forgalmas utakon nem tudom, hogy lehet biciklivel közlekedni. Na mindegy...majd valamit kitalálok...

2012. máj. 23. 09:40
 10/34 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mész, mint bármivel: megnézed a térképet. Forgalmas út mellett is van járda, ahol tudsz közlekedni, de amúgy Pest nagy részét már behálózzák a bringa utak.


Sőt, google-n rákeresel, találsz rengeteg bringás térképet. A lopás (mert bliccelni bizony az) nem megoldás. Pláne, ott a lehetőséget, heti kétszer 2x27 km bőven bírható, előtte edzeni kell egy sort, és időt számolni rá. Két óra alatt ezt a távot gond nélkül le lehet tekerni. Az elején fáradt leszel, igen, de utána még edzettebb. És nem fognak elkapni az ellenőrök. Esőbe kellemetlen, de benne van a pakliban. Én is bringával járok mindenhova, mert nincs pénzem bérletre/jegyre.

2012. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!