Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közterület felügyelők az...

Közterület felügyelők az ellenőrökkel? Szép mutáció. Most mi lesz? :' (

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 10. 14:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%

Teljes mértékben egyetértek a kérdező hozzászólásaival!

Nagyon jól megfogalmazta a lényeget. Hogyha egyértelműen lopják a pénzem, akkor én azért adjam oda, hogy ellopják? Szüntesse meg a BKV a korrupciót és akkor magától értetődő lesz a maximum 100Ft-os jegyár. Aki meg jön itt a "tolvaj beszél tolvajról" dumával, az nem érti meg, hogy nem azért nem fizetek mert sajnálom fűtésre, hanem mert a befizetett 390Ft-ból 250minimum eltűnik a zsebükben, vagy több... Had mondjak egy példát a működő tömegközlekedésre. Róma. Most jártam Rómában. Mindenki tudja, hogy ott a fizetés 2-3 szor több mint M.o.-on.

A jegy egy euró: azaz 277-Ft. Ez olyan mintha Budapesten 100Ft lenne egy jegy. És egy jegy nem egy vonalra szól, hanem az érvényesítéstől számítva 75percig utazhatsz vele bármin. Azaz busszal bemegyek a városba, villamossal a metró-ig, metróval a város másik végébe, onnan busszal ki a másik szélére a városnak. Mindez 277Ft-ba került. Ha ezt M.o.-on. teszed meg akkor az 290x4=1160Ft minimum. Ez valaki szerint normális? Ja és mindemellett a Római buszok tiszták, kulturáltak. Igaz a metró kocsik kívülről graffitisek, de belülről tiszta minden. A kapuknál nem ellenőrök sorfala van, hanem beléptető kapu.

Kérek mindenkit, gondolkozzon mielőtt ítélkezik és hülyeségeket beszél.

2011. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
70%

Ja: Igen nehéz megvenni: Pl. egy 6fős családnak a havi bérlet egy vagyont jelent. Ha meg civilben találkozom eggyel, akkor fel fogom világosítani arról, hogy ehhez nincs joga! És ha kell feljelentem. Szerintem is túl vannak lihegve a személyiségi jogok, de ha már ez van akkor használjuk ki őket! Én továbbra is bliccelni fogok, és kulturáltan közlöm az ellenőrrel azt, hogy nem vagyok hajlandó fizetni a tolvajoknak, majd leszállok és kész.

Amennyiben megszűnik a korrupció és a jegy 100Ft-lesz a diákbérlet meg 2000. Akkor én meg fogom venni minden hónapban és küzdeni fogok a bliccelők ellen. Addig meg ha leszállok a buszról mert ellenőr van rajta akkor figyelmeztetni fogom a megállóban állókat arra, hogy ellenőrzés! Bliccelők vigyázzatok! :-)

2011. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem akarok beszólni, de az én diákbérletem még 2000 Ft sincs. Mondjuk én nem pesti vagyok és itt mindenki meg is veszi a jegyet, pedig elilveg Mo-n Bp-en vannak a legjobb fizetések (Lehet, hogy csak a pestiek lopnak?), aki nem azt meg általában leparasztozza a többi utas is, mi az, hogy mi fizetünk ő meg nem?


No és akkor most kérek valami bizonyítékot, ohgy a pénz 90%-át ellopják és nem a dolgozók bérére és a buszok karbantartására, üzemanyagára megy el.

Mit szólnál hozzá, hogyha én most elmennék hozzátok, fognám a tv-t és elmennék vele, mert "Ti úgyse vesztek bérletet és gondolom az adót is ott csaljátok el ahol tudjátok"?

Ja és Olaszország egy nagyon két arcú ország, hatalmas korrupcióval. A déli országrészek nem valami gazdagok, Róma meg tele van turistával, szóval elvárás hogy tiszták legyenek a buszok és olcsó legyen a tömegközlekedés. Ami ott veszteség termelődik azt úgyis behozza a turizmus.

2011. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Kérem szépen, hogy akinek nincs rálátása a dolgokra, az ne osszon már engem:D


A havi diákbérlet 3800ft kb., nem tudom pontosan, mert csak egyszer vettem szeptemberben:D Szóval ott kezdődik, hogy ez kétszer annyi, mint a te bérleted, a teljes árú bérletről nem is beszélve.

Azzal a kéréseddel, hogy bizonyítsam be ezt, meg azt, elárultad, hogy nemigen nézel híradót, pláne nem utazol nap mint nap BKV-vel. Ahogy bejönnek a mínuszok, a fél híradó arról szól, hogy hány busz nem tud elindulni Budapesten. Egyes trolik ráznak! Felfogtad, mit jelent ez? Gondolkozz egy kicsit, mielőtt butaságokat beszélsz... Mielőtt egy troli rázni kezd, kb. 6 ellenőrzésen meg kellett volna buknia, ehelyett még mindig utasokat szállít...

És hogy miért nincs ellenőrzés és szervizelés? Biztos nem azért, mert ellopták azt a pénzt, amit befizettek a kedves, engem kritizáló emberek:)


Nem is vitatkozom veled tovább, legyen elég ennyi...

2011. jan. 27. 11:58
 25/34 anonim ***** válasza:
31%
Ettől még erkölcsileg még a béka segge alatt vagy.
2011. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
67%

Nézz híradót! Ott mutatják az aktuális bkv lopásokat!

Nem tudom mit jössz a saját bérleteddel, mivel most éppen a BKV-ról beszélünk. Amúgy meg felvilágosítalak: Nem lopjuk az adót! Normálisan vagyunk bejelentve és fizetjük becsületesen. Tudod, mindenki magából indul ki. Erkölcsileg Hagyó van a béka segge alatt.

A te esetedre, meg csak az alábbi mondás igaz:

"Mond el egy vonalnak, mi az a gömb."

2011. febr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
59%
De nem érted, hogy ha te mások lopásától úgy érzed, hogy te is lophatsz egy SEGG vagy?
2011. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
74%
Itt konkrétan arról van szó, hogy aki rendszeresen ilyen árakon vásárol bérletet, az egy hatalmas birka.
2011. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
49%
Vagy csak tisztességes és nem egy segg tolvaj, aki ráadásul fel van háborodva ha megbűntetik?
2011. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
51%
Nem, inkább egy betoji lúzer, aki önként adja a pénzét a sok már milliomos tolvajnak. Gratulálok, legyél büszke magadra!
2011. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!