Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazik valaki állva a...

Miért utazik valaki állva a járművön, ha sok szabad ülőhely van?

Figyelt kérdés

Nyilván egy megállóra nem mindenki ül le, ezzel nincs is semmi. Az lep meg, hogy hosszabb utakat megtéve inkább csetlik botlik, fogja a kapaszkodót, kínlódik, hogy hova tegye a táskáját, ahelyett, hogy leülne.

Itt olyan esetekre gondolok, amikor nem a tömött villamoson a túlsó végében van egy szabad ülés, hanem ha könnyedén leülhetne, de inkább áll.

Már csak azért is fura, mert állva utazni veszélyesebb és kényelmetlenebb a kapaszkodás miatt.



máj. 29. 10:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem ülök le városi közlekedési eszközön, mert:


1) Jogom van megválasztani, hogy leülök-e vagy sem, és ebbe senki nem szólhat bele.


2) Nem tudhatom, hogy előttem egy befosott/behugyozott hajléktalan vagy egyéb alkesz, vagy egy retkes c ült-e az adott ülésen. (És nem szoktam én se utcai öltözékben otthon az ágyamra vagy bárhová leülni, de addig sem akarnám más mocskát magamon viselni, amíg hazaérek.)


3) Ha leülnék, akkor majdnem biztos, hogy 1-2 megállóval később felszállna valaki, akinek át kellene adnom a helyem. Akkor inkább nem is ülök le.


4) A mai korszerű járműveken alig van vagy egyáltalán nincs egyes ülés, és ha leülnék, akkor jó eséllyel leülne mellém valami kellemetlen illető (retkes c, hajléktalan, részeg, drogos, izzadtságszagú, büdösszájú, terpeszkedő és/vagy nagydarab személy, vagy akár egy mindenáron beszélgetni akaró öreg stb.). De még ha normális ember is ülne mellém, akkor is az biztos később szállna le, mint én, így nehézkesebb lenne felállnom illetve leszállnom. Egészen egyszerűen nem szeretem, ha bárki idegen ül mellettem.


5) Az előbb említett kellemetlen személyek megjelenése esetén, ha azok a közelemben állnak meg vagy ülnek le, akkor állva könnyebb - és kevésbé feltűnő - odébb húzódni, mint ha ülnék. Szóval jobbak a "menekülési" lehetőségek.


6) Ha nagyobb táskával, bőrönddel vagyok, azt könnyebb letenni bizonyos állóhelyeken, mint az ülések között.


7) Nemcsak az egy megállónyi, hanem a kb. 2-5 megállónyi utazások esetén is nehezebb lehet a leszállás, ha ül az ember.


Egyébként én meg azt nem értem, hogy az 1-2 megállós utazásokra miért ülnek le sokan olyanok, akik egyáltalán nem öregek.

máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

#11!

Látom, csak odáig jutottál képzeletben, hogy nem ültem le, hanem állok a jármű egy bizonyos pontján és kapaszkodok.

Ebben a szituációban, próbáld meg elfogadni a következő gondolatot:

ha nem ülök le, az még nem föltétlenül azt jelenti, hogy figyelmetlen vagyok és elállom a kijáratot.

Ugye érthető?


#10 voltam.

máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam a BKV-n leülni, csak távolsági buszokon, vonatokon.

Olyan emberek ülnek, fetrengenek az üléseken, hogy nincs gusztusom utánuk leülni oda (csövesek, részegek, drogosok). És akkor még a kutyákról nem is beszéltünk (igen, vannak olyan tahók, akik a kutyájukat is az ülésre teszik).

máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok óriás, 182 cm magas vagyok, de a buszok nagy többségében nem tudok rendesen ülni, nem fér el a lábam. Olyan kicsi az ülések közti hely, hogy csak az előttem levő ülés támlájához szorítva, a térdeimet felhúzva tudok szorongani. Az ajtó utáni ülés sem jobb, a kapaszkodón borítótólemez van.
máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
#22 Első pontodon megbuksz. Nincs jogod megválasztani. Ha beállsz az ajtóba, úgy, hogy én felszállni se tudjak, miközben lenne még ülőhelyed is, nagyobb paraszt vagy, mint amekkora parasztság részemről az lenne, hogy rálöklek az ülésre, mert útban vagy. KÖZÖSSÉGI közlekedés. Közösségben élsz. Társadalomban. Nincsen neked semmi olyanhoz jogod, ami a közérdeket csorbítja. Akkor maradjál otthon, négy fal között azt csinálsz, amit csak akarsz felőlem.
máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%
Lehet irgalmatlan aranyere van.
máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Végülis csak hárman írták le, hogy NEM az ajtóban állnak, de csak nem akarja megérteni Társadalom Kapitány...
máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

#26 (tegnap 22:05): Te mekkora barom vagy... Én is csak azt tudom mondani, mint az egyik korábbi válaszoló: az, hogy nem ülök le, még nem jelenti azt, hogy az ajtóban állok. Nem, nem szoktam az ajtóban állni, nem is szeretek ott állni (kivéve villamoson, metrón, héven az éppen nem nyíló oldalon, de azzal nem zavarok senkit). Legfeljebb csak akkor állok az ajtóban, ha máshol nincs hely. De ilyenkor általában a leülés sem opció, mert olyan zsúfoltság van, hogy minden ülőhely foglalt, illetve oda se tudnék menni egy üléshez se.


Egyébként meg nem te mondod meg, hogy mihez van jogom, és mihez nincs. Továbbá semmiféle közérdek vagy bárkinek az érdeke nem csorbul azzal, hogy én állok. Sőt, így még több ülőhely marad annak, aki le szeretne ülni.


#22 voltam

máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én akkor utaztam a leírtak alapján így, amikor térdműtét után voltam, de már nem kellett mankó. Nagyon nehéz leülni és felállni.
máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Számos ok lehet, ami miatt valaki állva utazik egy járművön, annak ellenére, hogy sok üres ülőhely van. Néhány lehetséges ok lehet:


1. A személy egyszerűen kényelmetlenül érzi magát az ülésben. Lehet, hogy jobban szeret állva utazni, vagy a testének egyszerűen kényelmesebb az álló helyzet.


2. Az illető gyorsan le akar szállni a járműről, és nehézkes lenne végiggyalogolnia a sorok között az üléstől a kijáratig.


3. Az illető idősebb vagy mozgáskorlátozott lehet, és lehet, hogy nehézségei vannak az ülésre leülni és végigülni az egész utat.


4. Az illető lehet, hogy valamilyen érzelmi vagy mentális okból állva tartja magát, például, ha ideges vagy szorongó.


5. Néha az emberek úgy érzik, hogy tiszteletlen lenne leülni mások mellé, tehát inkább állva maradnak.


Végül is mindenki saját személyes preferenciája, hogy hogy szeretne utazni, és lehet, hogy az illető egyszerűen csak a legkényelmesebbnek érzi az álló helyzetet.

máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!