Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazik valaki állva a...

Miért utazik valaki állva a járművön, ha sok szabad ülőhely van?

Figyelt kérdés

Nyilván egy megállóra nem mindenki ül le, ezzel nincs is semmi. Az lep meg, hogy hosszabb utakat megtéve inkább csetlik botlik, fogja a kapaszkodót, kínlódik, hogy hova tegye a táskáját, ahelyett, hogy leülne.

Itt olyan esetekre gondolok, amikor nem a tömött villamoson a túlsó végében van egy szabad ülés, hanem ha könnyedén leülhetne, de inkább áll.

Már csak azért is fura, mert állva utazni veszélyesebb és kényelmetlenebb a kapaszkodás miatt.



máj. 29. 10:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
#10 Tekintve, hogy KÖZÖSSÉGI közlekedés, ha te beállsz az ajtóba, mert nem akarsz leülni, miközben mindenkinek kényelmesebb és biztonságosabb lenne, ha vagy leülnél, vagy nem állnád el az utat, és más leülhetne (csak ő meg nem akarja az idegent zavarni, ezért megáll egy még rosszabb helyen), szerintem tök jogos, hogy rászólunk az idegenre. Ha annyira sportember vagy, hogy nem vagy hajlandó leülni a tömött villamoson, miközben te vagy a legközelebb az üléshez, akkor inkább gyalogoljál.
máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Buszsofőr vagyok, csak akkor ülük le ha utas vagyok ha az első hely szabad, olyan koszos emberek járnak busszal, hogy utánuk ha fizetnek se ülök le. Eleinte még a 5-ös ülésen akartam aludni, erre ott volt egy wc papirba csomagolt... legalább ismerte a wc papírt nagy szó, covid után nem éreztem szagot 2 hétig azért nem éreztem csak mikor néztem hova akarok ledölni fura volt valami.
máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
5%
Na, ez meg a másik kedvenc érvem, hogy milyen emberek ülnek le. Hát, ha nem hugyozta-sz*rta össze az ülést, nem értem, neked miért derogál. Nekem pl. alapvető dolog, hogy itthon nem ülök kinti ruhában az ágyra, ahol aludni fogok. Ha büdösnek érzem magam, akkor ruha megy a mosógépbe, én meg a zuhany alá. Milyen jó is Európában élni a 21. században, folyik víz a falból, nem túl nagy probléma, hogy mások is élnek rajtam kívül a világon. Akit meg ennél jobban zavar más emberek létezése, az vegyen autót, és meg is oldódik ez a probléma.
máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
6%
5-ös, mégis hogy a picsába fogjam a kezembe a hátizsákot, ha a legtöbb sofőr úgy vezet, hogy két kézzel kell kapaszkodni? Jó hülyék voltak a nevelő tanáraid, látszik, hogy vidéki vagy.
máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

"Most tényleg, valaki számonkéri egy idegenen, hogy miért nem ül le a tömegközlekedési járművön?


Ha nem baj, majd én eldöntöm, hogy ülök vagy állok, és hol, hogyan kapaszkodok......"



Senki nem akar senkit megfosztani a döntés lehetőségétől. A kérdésem nem számonkérő hanem tájékozódó jellegű. Mi baj lehet benned, 10-es, hogy ezt te számonkérőként azonosítottad?

máj. 29. 11:43
 16/33 anonim ***** válasza:
19%
#14 Ha egy kézzel nem elég megkapaszkodnod, akkor valami orvost keress fel. Nem tudom, te két kézzel hogy kapaszkodsz. Kitárt karokkal, a fél járművet elfoglalva? Az megint nem normális. Vagy ugyanoda teszed mindkét kezed? Akkor meg pont instabilabb a tested, mintha egy kézzel kapaszkodnál, a másik meg ott lenne tartaléknak. Én nem értem, egy óvodás is megtanulni járni magától, de te felnőtt korodra elfelejted a fizikát?
máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
100%
Én pl azért mert ülő munkát végzek, és már fájnak a lábaim a fenekem és a hátam az egésznapos üléstől.
máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
6%
#17 Én meg olyan ülőmunkát végzek, hogy mentálisan totál zokni vagyok, és már állni is alig bírok, amikor hazafele megyek, jólesik leülni.
máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Kezd viccessé válni a téma. Hülyegyerekezés, butaseggezés. Holott nem is pártpolitikai a téma, hanem egy tök neutrális dolog.


Azért indulatos közöttetek több ember, mert olvasta valahol, hogy ez a magyar virtus része?

máj. 29. 12:05
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
11-es: a nem ülök le NEM AZt jelenti, hogy az AJTÓBAN állok!
máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!