Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatnál mi a logika az...

Vonatnál mi a logika az ülőhelyek számozásában?

Figyelt kérdés

2023. nov. 8. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, honnan ered a rendszer, de cik-cakban vannak a számok:


Az 5-6 mindig ablak mellett van, az 1-2 pedig vagy az oldalfolyosó mellett, vagy ablak mellett. Ebből következik, hogy a 3-4-7-8 termes kocsi esetében mindig a középfolyosó mellett, fülkés kocsi esetén pedig középen vannak. Ez akkor is igaz, ha három ülés van egymás mellett - ekkor a 7-8 természetesen nincs, de nem is borítja fel a rendszert. (A 4 üléses IC+ fülkék esetében nem tudom, hogy van a számozás.)

Vagyis így néz ki az ülések számozása, ha négy ülés van egy sorban:

(oldalfolyosó)

1 - 2

3 - 8

(középfolyosó)

7 - 4

5 - 6

2023. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyeket egyesével, emelkedő sorrendben töltik fel. Ez a számozás biztosítja azt, hogy egy az adott ülőhelycsoporton belül egyenletesen történjen, vagyis ne forduljon elő olyan, hogy termes kocsiban ha a 8 helyből 4-et adnak el, akkor az egyik ablaknál egymás hegyén-hátán ül 4 ember, a másiknál pedig teljes az üresség.
2023. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem lett világosabb, de köszönöm a választ. Addig értem, hogy ha cikk-cakk alakzatban elkezdjük, akkor 1-2->3, ... de utána miért a 8->7-4-5-6 jön? Igazából már azt is nehezemre esett értelmezni a helyszínen, hogy az ülések feletti szám melyik ülésre vonatkozik, mert csak egy zavaros piktogramm van a szám mellett.
2023. nov. 8. 18:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan rossz helyre ültem le és a kalauz szólt érte. Aztán kiderült, hogy a helyemre is leült valaki, mert neki sem volt világos, majd az ő helyére is más ült le, végül már a kalauz is belefáradt és mondta, hogy inkább maradjunk, ha mindenkinek jó.
2023. nov. 8. 18:34
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában három vagy négy szék van egy sorban. Egy szakaszon belül van egy páros és egy páratlan sor (egymás mögött vagy egymással szemben). Ha három szék van egy sorban (jellemzően első osztályon, de hat fős fülkék másodosztályon is előfordulnak), akkor 1-3-5, illetve 2-4-6 a székek számozása - termes kocsiknál az 1 és 2 külön van, a 3-5 és a 4-6 együtt, az 5 és 6 van az ablaknál. Ha viszont négy szék van egy sorban, akkor az 5 mellé kerül a 7, a 2 mellé kerül a 8. Ez fülkés kocsi esetén folyosótól kezdve 1-3-7-5, illetve 2-8-4-6, termes kocsi esetében pedig 1-3 _ 7-5, illetve 2-8 _ 4-6. Az 1 és 2 marad a folyosó mellett vagy az ablaknál, az 5 és 6 pedig marad az ablaknál. E rendszer előnye, hogy ha valamiért nem lehet előre tudni, hogy termes vagy fülkés kocsi van, akkor a 7 és 8 helyeket nem adják el, így termes elrendezés esetén mindkét oldalra három-három utas jut (1-2-3 és 4-5-6).


Az ülések feletti piktogramok értelmezése sem olyan bonyolult, ha az ülés mellett van ablak, akkor ablak melletti az ülés, ha nincs, akkor nem.

[link]

2023. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"zavaros piktogramm"

Az volt az ablak.

2023. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a "logikát" legfeljebb az érti, aki kitalálta, de szerintem még az sem.
2023. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
#4 (kérdező} : Ez érdekes, és még soha nem találkoztam olyan kalauzol, aki szólt volna érte. Az utasok megoldják egymás között. Valami túlbuzgó kalauz lehetett.
2023. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Justinianus ***** válasza:
45%

"Ezt a "logikát" legfeljebb az érti, aki kitalálta, de szerintem még az sem."

Pedig az IQ-t tökéletesen tükrözi, ahogy esetedben is megmutatkozik.

2023. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8/9 Én megértem, mert az emberek súlyos pénzeket fizetnek az ülőhelyért. Csak akkor lenne legalább érthetőbben kiosztva a számozás, vagy ha nem érthető, akkor legalább a fenti jelzés legyen egyértelmű. Az is sokat segítene, ha a fejtámlára lenne írva a szám vagy legalább egy ábrát kitennének a bejárathoz, amiből egyértelmű, hogy hol kell keresni az ülőhelyet. Kicsit olyan érzése van az embernek, mint azokban a mozikban, ahol az ülőhelyek között lévő karfára teszik az ülőhely számát és akkor találd ki, hogy akkor most az a tőle bal oldali ülőhely vagy a jobb oldali. Nem is tudom hányszor láttam olyat, hogy valaki melléült és amikor észrevette valaki a hibát, akkor az egész sor egyel odébb ült korrigálásul. :) Persze ha rájössz a logikájára, akkor utána már egyértelmű, de elsőre nem az.
2023. nov. 8. 21:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!