Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatnál mi a logika az...

Vonatnál mi a logika az ülőhelyek számozásában?

Figyelt kérdés

2023. nov. 8. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

#8 Én meg igen. És amilyen tutyi-mutyi utasok vannak, meg amilyen parasztok, akik akkor sem adják át a helyüket, amikor mutatod, hogy az a te helyed (és jobb asszertívan elfoglalni a helyed, mint elindítani később egy láncreakciót, amikor végre valaki követeli, ami neki jár), nagyon is jó, ha a kalauz mindenkinek odaszól, hogy rossz helyen ül.


Amúgy egyrészt szerintem logikus a számozás. Másrészt már többféleképpen leírták, aki ennyiből sem érti, annak kognitív problémái vannak. Harmadrészt gyerekek, szinte minden ülésre rá van írva, hanyas számú, vagy a fülke bejáratánál stb. egyértelműen, hogy melyik szék melyik szám lesz. Nem is kell érteni, csak a számokat ismerni, és nem csukott szemmel közlekedni.

2023. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
#10 Pont ezt meg is teszik. Fejtámlánál is, de ha nem is, a bejáratnál MINDIG ott van.
2023. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A fejtámlán egészen biztosan nem volt jelezve. Bejáratra nem emlékszem, majd legközelebb figyelmesebb leszek.
2023. nov. 8. 23:51
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 Majd az évek meg a rutin kialakítják. Hidd el, ki van írva, itt a válaszok között én is tanultam újat, de a helyemet mindig megtaláltam. Azt megértem, hogy aki évente 1-2x vonatozik, annak biztos nehezebb, mint annak aki évtizedek óta akár havonta kétszer átszeli Európát vonattal. Rutinosabbak már tudják, hol kell keresni a számozást.
2023. nov. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én felszálltam a vonatra, ültek a helyemen.Nem szóltam, leültem durcásan egy másik helyre. Jön a kalauz, kéri a jegyet, hümmög. Van jegyem, de egy órával későbbi járatra szól. Automatából vettem.Nem tudom, én vagy a gép hibázott :-D
2023. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Az órával későbbi miatt vagy a gép, vagy te, meg kellett volna nézni. De régen, amikor app még nem volt, a gép simán adott jegyet gyorsvonati pótjegyes vonatra pótjegy nélkül, szóval a gép sem tévedhetetlen. Abban egyértelműen te hibáztál, hogy nem szóltál a helyeden ülőnek, hogy az a te helyed. Én tök üres vagonban is kiharcolom, hogy oda üljek, ahova a jegyem szól. Prágai gyorson, ami Szlovákiában helyjegy nélküli pl. tök jól jön ez a hozzáállás.
2023. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!