Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazik valaki állva a...

Miért utazik valaki állva a járművön, ha sok szabad ülőhely van?

Figyelt kérdés

Nyilván egy megállóra nem mindenki ül le, ezzel nincs is semmi. Az lep meg, hogy hosszabb utakat megtéve inkább csetlik botlik, fogja a kapaszkodót, kínlódik, hogy hova tegye a táskáját, ahelyett, hogy leülne.

Itt olyan esetekre gondolok, amikor nem a tömött villamoson a túlsó végében van egy szabad ülés, hanem ha könnyedén leülhetne, de inkább áll.

Már csak azért is fura, mert állva utazni veszélyesebb és kényelmetlenebb a kapaszkodás miatt.



máj. 29. 10:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Majd egyszer eljutsz te is abba a korba, mikor nem lesz olyan egyszerű felállni ha leülsz. Már 40-50 évesen is beleeshetsz ebbe, de te csak azt látod, hogy nem ül le.
máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ülőmunkát végzek, örülök, ha ki van nyújtva a lábam és szörfözhetek a kátyúkon:))
máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy a leülés nagyobb testi gondot okozhat, mint fájós mindennel állni, kapaszkodni?
máj. 29. 10:57
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Én azért nem ülök le mert ki tudja milyen szutyos hajléktalan ült ott előtte.
máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
8%
Mert hülye. Én mindig mondom, ha van ülőhely, le kell ülni. Akkor foglalod a legkevesebb helyet. Ha meg hátizsákod van, azt le kell venni, mert ha nem a hátadon van, hanem a kezedben, az plusz egy állóhely a közlekedési eszközön. Főleg Budapesten látom, hogy eddig már senkinek nem ér az agya. Én vidéki vagyok, amikor gimibe kerültem, akkor megyeszékhelyen voltam kollégista, és 14 éves koromban a kollégiumi nevelőtanárok ezt konkrétan a fejünkbe verték, hogy ne legyünk trógerek és tanuljunk meg tömegközlekedni. A bennszülött pestieknek az anyjuk ezt sajnos nem magyarázta el gyerekkorukban.
máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
#3 Felállásról írtam, mint mozdulatról. Csak láttál embereket, akiknek ez sem volt egyszerű, és nem csak idősek vannak ám így akiknek oda vannak az ízületeik. De majd megtudod egyszer ha megéred.
máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem ültem le, ha volt lehetöség állni, ez egyfajta tréningnek számít a mai napig, kivéve a terhességeim alatt.
máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Felpontoztam az 5-öst, szerencsére a kérdéseket nem lehet pontozni.


Szerintem is sokkal praktikusabb és biztonságosabb ülni, mint állni.

A reumatikus panaszokkal élők esetén mondjuk megértem, az jogos érvelés, hogyha nem bír felállni, vagy csak tápászkodik, az lehet kényelmetlenebb az állásnál. Bár ezzel ellentmond, hogy mindig az idősek várják el, hogy átadják a helyet nekik.

máj. 29. 11:20
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Az egyébként jó fizikai állapotban lévő apám nyolcvan felett városon belül nem szokott leülni a buszon, amikor felajánlottak neki helyet, mindig azzal utasította el (persze megköszönve a szívességet), hogy onnan fel is kell ám állni!
máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg, valaki számonkéri egy idegenen, hogy miért nem ül le a tömegközlekedési járművön?

Ha nem baj, majd én eldöntöm, hogy ülök vagy állok, és hol, hogyan kapaszkodok......

máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!