Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyugdíjasok mégis mit...

A nyugdíjasok mégis mit képzelnek magukról?

Figyelt kérdés

Ma volt az az utolsó csepp, amikor csak a nyugtattó tartott vissza attól, hogy bemenjek a BKK-hoz és kiverjem a balhét. Mi az, hogy az ő felfogásukban egy fiatalnak (mint nekem, akinek 2-essel kezdődik az életkora) nincs joga soha, évek óta leülni egy nyomorult buszon, villamoson? Egyszer, csak egyszer merészkedtem ilyenre, lábműtét után, ami persze így kívülről nem látszik, de nem ragozom, mivel szenvedek hetek óta. Úgy förmedt rám az a nő, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy képzelem, hogy lefoglalom az ő, az ő helyét (megvette, vagy mi?), hogy nem szégyellem magam, mikor itt vannak az idősek, hiszen nem ráérek egész nap. Mi a f van? Úgy szaladt ki éppen előtte a piacról, hogy Usain Bolt is megirigyelné. És mi az, hogy ráérek egész nap? Bssza meg, dolgozni megyek reggel, hogy őt eltartsam, és még én érek rá egész nap? Más dolga sincs, mint piacról piacra járni, amikor kedve van. Aztán meg, hogy "állandóan ezek a fiatalok, nincs tőlük helyem, miért nem képesek máskor menni?" Dolgozni, tanulni időre kell menni, a piac estig nyitva, de tudom, nehogy a szomszéd Gizike vigye el nyitáskor a legszebb káposztát.


Múltkor este mentem haza, üres volt a járat, én álltam, egyetlen egy hely volt foglalt az egész buszon, az sem elől. Felszáll egy idős pár, a nő rögtön rákezd, "én csak oda ülök, az az én helyem, ha nem kel fel, nem ülök le, inkább megdöglök".


Valaki árulja már el, hogy mégis mi ez a modor? Ha én így visszaszólok, az egész járat nekemesik, hogy hogyan merek egy időssel így beszélni, de az, hogy ők rendszeresen ilyenek a fiatalabb korosztállyal, az teljesen oké? Hol élünk? Egyelőre még én fizetek az utazásért, én tartom el őket az adómmal, és még nekik áll feljebb? Hol van az kiírva, hogy a tömegközlekedés csak a nyugdíjasok számára vehető igénybe?


Amikor nem képes szólni, hogy leszállna és álljak odébb, mert persze nem ülhetek le, akkor is inkább végighúzza rajtam a tankját. Ha én meg bokán rúgom?


Fusztrált vagyok és krvra elegem van belőlük, hogy elvárnak mindent, de közben megkeserítik az ember életét, nem adnak a társadalomnak semmit, csak elvesznek, de azt bőven, és még én vágjak ehhez jópofát?


máj. 14. 01:17
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
#30 Valaki mindenesetre 10 évnél több nyugdíjban töltött évet vetett fel... De nem vagyok a téma szakértője, nem kívánok erről tovább vitázni.
máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kommenttársak! A téma félrecsúszott #14 "burkolt" állításával, azaz szabad-e nyugdíjat kapni a befizetett járadék után. Egyébként bármennyire is felháborítja #14-t, szabad. Az ingyen utazás más kérdés, nekem előnyös, de máshogy oldanám meg.

Az eredeti kérdés az, szabad-e egy nyugdíjasnak egy járművön utaznia a KÉRDEZŐVEL. Egyébként bármennyire is felháborítja a KÉRDEZŐt, szabad.

máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
33%
#32 Nem, az eredeti kérdés az, hogy "A nyugdíjasok mégis mit képzelnek magukról?". Én mondjuk odaírtam volna, hogy tisztelet a kivételnek, mert utálom az általánosítást.
máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#33 Egyébként ez jogos. A legtöbb nyugdíjas nem ilyen. Csak azért nem tűnik fel, mert ők nem hangosak.
máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy az egyben adják oda a nyugdíjjárulékként befizetett összeget a nyugdíjasnak, mintha a matrac alatt gyűjtögette volna, akkor természetesen nem feltétlenül fedezi a nyugdíját, meg a gyógykezelését.

Ezért találták ki anno a magánnyugdíjpénztárakat, hogy azok kamatoztatják a befizetett pénzt, és ebből akár kétszer olyan magas is lehet a nyugdíj, mint anno a fizetés. De a mostani nyugdíjaknál mindenképpen több.

És ez a valóságban működött is, mert mikor visszaléptették az embereket az állami nyugdíjpénztárba, a többségük készpénzben kapott egy összeget, a hozam egy részét. (A többit természetesen egy az egyben lenyúlta a kormányunk, az alapbefizetéssel együtt.)

De azt is illik tudni, hogy a nyugdíjbiztosítást meg az egészségbiztosítást is megszüntette ez a kormány. Most már járulékok vannak. A különbség pedig annyi, hogy ameddig biztosítás volt, addig az aktív dolgozók által befizetett összeget a nyugdíjakra és az egészségügyre KELLETT költeni. Most pedig a járulékok egy részét erre költik, a többivel meg a kormányhoz köthető lopások miatt keletkező lyukakat foltozgatják. Ezért is van az, hogy minden lehetséges módon kergetik magánpraxisba az orvosokat (még tévéreklám is van erről, hogy ne adjunk pénzt az állami orvosnak), mivel ha kevés az orvos az állami szférában, akkor 3 hónapról 6 (vagy 9) hónapra nőnek a várólisták, így a nép egy része magánorvoshoz megy, ez pedig totál ingyen lesz az államnak, tehát még több pénzt lehet megtakarítani az egészségjárulékból. Akinek pedig nincs pénze magánorvosra, az meghal, és így a nyugdíjjárulékot is meg lehet takarítani.

máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
65%
#35 Ez tökéletesen igaz, de a ki nem mondott kérdés az, amit #32 a második bekezdésében írt. És a válasz is.
máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!