Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyugdíjasok mégis mit...

A nyugdíjasok mégis mit képzelnek magukról?

Figyelt kérdés

Ma volt az az utolsó csepp, amikor csak a nyugtattó tartott vissza attól, hogy bemenjek a BKK-hoz és kiverjem a balhét. Mi az, hogy az ő felfogásukban egy fiatalnak (mint nekem, akinek 2-essel kezdődik az életkora) nincs joga soha, évek óta leülni egy nyomorult buszon, villamoson? Egyszer, csak egyszer merészkedtem ilyenre, lábműtét után, ami persze így kívülről nem látszik, de nem ragozom, mivel szenvedek hetek óta. Úgy förmedt rám az a nő, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy képzelem, hogy lefoglalom az ő, az ő helyét (megvette, vagy mi?), hogy nem szégyellem magam, mikor itt vannak az idősek, hiszen nem ráérek egész nap. Mi a f van? Úgy szaladt ki éppen előtte a piacról, hogy Usain Bolt is megirigyelné. És mi az, hogy ráérek egész nap? Bssza meg, dolgozni megyek reggel, hogy őt eltartsam, és még én érek rá egész nap? Más dolga sincs, mint piacról piacra járni, amikor kedve van. Aztán meg, hogy "állandóan ezek a fiatalok, nincs tőlük helyem, miért nem képesek máskor menni?" Dolgozni, tanulni időre kell menni, a piac estig nyitva, de tudom, nehogy a szomszéd Gizike vigye el nyitáskor a legszebb káposztát.


Múltkor este mentem haza, üres volt a járat, én álltam, egyetlen egy hely volt foglalt az egész buszon, az sem elől. Felszáll egy idős pár, a nő rögtön rákezd, "én csak oda ülök, az az én helyem, ha nem kel fel, nem ülök le, inkább megdöglök".


Valaki árulja már el, hogy mégis mi ez a modor? Ha én így visszaszólok, az egész járat nekemesik, hogy hogyan merek egy időssel így beszélni, de az, hogy ők rendszeresen ilyenek a fiatalabb korosztállyal, az teljesen oké? Hol élünk? Egyelőre még én fizetek az utazásért, én tartom el őket az adómmal, és még nekik áll feljebb? Hol van az kiírva, hogy a tömegközlekedés csak a nyugdíjasok számára vehető igénybe?


Amikor nem képes szólni, hogy leszállna és álljak odébb, mert persze nem ülhetek le, akkor is inkább végighúzza rajtam a tankját. Ha én meg bokán rúgom?


Fusztrált vagyok és krvra elegem van belőlük, hogy elvárnak mindent, de közben megkeserítik az ember életét, nem adnak a társadalomnak semmit, csak elvesznek, de azt bőven, és még én vágjak ehhez jópofát?


máj. 14. 01:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van a 7-esnek.

Többnyire azok az emberek lesznek bunkó, a fiatalokkal kötözködő öregek, akik 30-50 évvel korábban bunkó, az öregeket leszóló fiatalok voltak. Mert nekik vérükben van, hogy mindenki egy rohadt gci, rajtuk kívül, és kell valamit találni, ami alapján bele lehet kötni a másikba. Fiatalon azt, hogy a másik öreg, öregen meg azt, hogy a másik fiatal.

Aki fiatalon normális volt, az nagy valószínűséggel öreg korában is normális lesz.

Kérdező, neked nem itt kell panaszkodni, hanem ott a helyszínen kellett volna visszaszólni az illetőnek. Ha elmondod pl., hogy neked eü-okok miatt ülnöd muszáj, akkor valószínűleg a buszon lévő összes többi öreg is neked ad igazat, nem a kötözködő öregnek.

máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
🫤🫤
máj. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
18%
tedd le a jogsit
máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
60%

Én visszaszóltam ilyenkor neki:

8 órát dolgoztam, megyek hazafelé a munkából, fáradt vagyok, ráadásul akaratom ellenére az én béremből vonják a maga ingyen pénzét, ami mellett teljesárú bérletet veszek, míg maga ingyen utazik.

Erre befogta a száját.

máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 bazaltkaroly ***** válasza:
88%
Csakis a #14-es válasz szerint érdemes eljárni. Ne hagyd magad. Ha udvariasan megkér, hogy nem ülhet-e le, akkor az más, de amikor ilyen agresszívak, akkor küld el a fenébe, de udvariasan. Ha ő kezd hisztériázni, akkor jelezd a buszsofőrnek. Leszállítani nem fogja (habár megtehetné), de a néninek kellemetlen lesz, ha rászólnak.
máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a BKK mi az Úristent tudott volna kezdeni a panaszoddal? 😀
máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Közönöm a tedd le a jogsit meg vegyél autót tanácsot, rajta vagyok. Ha szépen megkér, hogy legyen szíves, vagy valami hasonló hagyná el a száját... De nem, hanem hogy mégis mit képzelek, hogy le merek ülni. Sokszor már kellemetlenül érzem magam, hogy egyáltalán fel merek szállni az ilyen járművekre.


#14 ezt a választ fogom legközelebb alkalmazni.

máj. 14. 13:54
 18/36 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, én ha állok, nem merek ülő fiatalra ránézni, mert átadják a helyet. Nem provokálom, mert az esetek túlnyomó többségében nem fogadom el.

A #14-es ingyenpénzén* élősködő nyugger vagyok.

*Évtizedeken át fizettem a nyugdíjjárulékot, ennyit az "ingyenpénzedről".

máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
#14 Remélem, a nagyszüleid olvasták.
máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
Állíttass a gyógyszereiden és ne ablakmosóval vedd be és nem lesz gond!
máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!