Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyugdíjasok mégis mit...

A nyugdíjasok mégis mit képzelnek magukról?

Figyelt kérdés

Ma volt az az utolsó csepp, amikor csak a nyugtattó tartott vissza attól, hogy bemenjek a BKK-hoz és kiverjem a balhét. Mi az, hogy az ő felfogásukban egy fiatalnak (mint nekem, akinek 2-essel kezdődik az életkora) nincs joga soha, évek óta leülni egy nyomorult buszon, villamoson? Egyszer, csak egyszer merészkedtem ilyenre, lábműtét után, ami persze így kívülről nem látszik, de nem ragozom, mivel szenvedek hetek óta. Úgy förmedt rám az a nő, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy képzelem, hogy lefoglalom az ő, az ő helyét (megvette, vagy mi?), hogy nem szégyellem magam, mikor itt vannak az idősek, hiszen nem ráérek egész nap. Mi a f van? Úgy szaladt ki éppen előtte a piacról, hogy Usain Bolt is megirigyelné. És mi az, hogy ráérek egész nap? Bssza meg, dolgozni megyek reggel, hogy őt eltartsam, és még én érek rá egész nap? Más dolga sincs, mint piacról piacra járni, amikor kedve van. Aztán meg, hogy "állandóan ezek a fiatalok, nincs tőlük helyem, miért nem képesek máskor menni?" Dolgozni, tanulni időre kell menni, a piac estig nyitva, de tudom, nehogy a szomszéd Gizike vigye el nyitáskor a legszebb káposztát.


Múltkor este mentem haza, üres volt a járat, én álltam, egyetlen egy hely volt foglalt az egész buszon, az sem elől. Felszáll egy idős pár, a nő rögtön rákezd, "én csak oda ülök, az az én helyem, ha nem kel fel, nem ülök le, inkább megdöglök".


Valaki árulja már el, hogy mégis mi ez a modor? Ha én így visszaszólok, az egész járat nekemesik, hogy hogyan merek egy időssel így beszélni, de az, hogy ők rendszeresen ilyenek a fiatalabb korosztállyal, az teljesen oké? Hol élünk? Egyelőre még én fizetek az utazásért, én tartom el őket az adómmal, és még nekik áll feljebb? Hol van az kiírva, hogy a tömegközlekedés csak a nyugdíjasok számára vehető igénybe?


Amikor nem képes szólni, hogy leszállna és álljak odébb, mert persze nem ülhetek le, akkor is inkább végighúzza rajtam a tankját. Ha én meg bokán rúgom?


Fusztrált vagyok és krvra elegem van belőlük, hogy elvárnak mindent, de közben megkeserítik az ember életét, nem adnak a társadalomnak semmit, csak elvesznek, de azt bőven, és még én vágjak ehhez jópofát?


máj. 14. 01:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
#14 Ha nyugdíjas leszel, lemondasz az akkori fiatalok és középkorúak ingyenpénzéről? Vagy az más, mert azt TE fogod kapni?
máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 bazaltkaroly ***** válasza:
#21 Nem mondanék le, viszont tisztelettel beszélnék velük. Ők folyton szajkózzák, hogy "Tisztelt a szüleidet, mert ők teszik a kenyeret az asztalra", de visszafelé nem így tesznek. Nem értem, hogy mi olyan nehéz a "kérem", vagy a "legyen szíves" kifejezésekkel.
máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

#14/22 Tehát NEKED jár majd a nyugdíj, de a mostaniak ne kapjanak TŐLED ingyenpénzt.

A mondanivalód második részével egyetértenék, ha nem általánosítanál.

máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 bazaltkaroly ***** válasza:

#23 Az nem ér írtam, miszerint nem akarom odaadni az a adómat, és nem is gondolom, hogy ingyen lenne az a pénz, mert ledolgozta az élete során.

Nem szándékoztam általánosítani, a mondandóm a fent említett nyugdíjasok csoportjára szól. Természetesen tudom, hogy rengeteg rendes, tisztelettudó nyugdíjas van, sőt én több ilyennel találkozok, mint bunkóval.

Annyit mondok, hogy ha majd nyugdíjas leszek, akkor én nem fogok erőszakoskodni, és megfelelő hangnemmel, tisztelettel fogok szólni a fiatalokhoz, mert annak ellenére, hogy én ledolgoztam a nyugdíjamat, még az ő fizetéséből kapom a részem. Meg amúgy is, szerintem alapvető a tisztelet, és a megfelelő hangnem, kortól függetlenül is.

máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát tettél egy óriási felfedezést. A huszonévesek és a nyugdíjasok között nagyjából hasonló arányban találhatók rendes, intelligens és rátarti, bunkó polgártársak. Talán a testi kopás (majd megtudod!) miatt néhány nyugdíjas nyűgösebb mint huszonéves korában. Nincs itt kérem semmi látnivaló, kérem induljanak oszlásnak
máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
#18 Az nem fedez semmit. Egy átlagember mondjuk 40 évet dolgozik, és 10 évig nyugdíjas. Tehát fizetéshez hasonló nyugdíjhoz 20% körüli nyugdíjjárulék kellene piaci viszonyok között, nem a kb. tizede. Ráadásul kb. 1990 előtt nem volt tudtommal ilyesmi, ahogy SZJA sem. Ehhez képest már pár évvel később is a befizetett nyugdíjjárulékra hivatkoztak amikor elvártak valamit.
máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
#26 Rosszul tudod, 1990. előtt is volt, de nem bontották külön a beteg-, és a nyugdíjbiztosítást. Onnan tudom, hogy fizettem. SZJA valóban nem volt.
máj. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
#26 Rossz hírem van neked is, és a kérdezőnek is: sok nyugdíjas több mint tíz évet él a nyugdíjba vonulás után. Felháborító, de ilyenek is vannak.
máj. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
#28 "Egy átlagember mondjuk ...". Egyébként annál többet kellene így levonni. Lassan ott tartunk, ha sokáig élünk, hogy a fizetés felét.
máj. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
#29 Sem a kérdező,sem a #14 nem írta egy szóval sem, hogy (másnak) sokáig kell élnie.
máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!