Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenből a Tisza-tóhoz...

Debrecenből a Tisza-tóhoz miért olyan vonatokat indít a MÁV amin összesen 2 (azaz kettő) darab kerékpárhely van?

Figyelt kérdés
Az meglepő a MÁV számára, hogy a Tisza-tóhoz bringázni mennek az emberek? Lehet hét közben elég a 2 kerékpárhely is, de hétvégéken hogy gondolják ezt?

2023. szept. 17. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV gördülőállománya annyira rossz állapotban van, hogy ilyenekkel nem tudnak foglalkozni. Az vontatja a vonatot, ami nem égett le a héten és azt akasztják utána, ami még pont nem füstöl, be lehet zárni az ajtajait és van rajta valamennyi fék. Ehhez képest a kerékpárhelyek mennyisége mellékes.
2023. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan az orosz Uzsgyi, a Máv 416-os motorvonat. Azt viszont nem értem, hogy miért van akkora wc benne amiben focizni lehet. Ha azt normál méretűre csökkentenék, - tekintve, hogy eleve nem nagy távolságra való vonatról van szó - akkor maradna hely több kerékpárnak. Dehát ésszerűséget ne keressünk a MÁV-nál.
2023. szept. 17. 21:57
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

És ha mégis felviszed a bringát, akkor leszállítanak? Vagy megbüntetnek?

Mert mindkettő elég vicces lenne!

2023. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3-as, ha van kerékpárjegyed, akkor nyilván nem tehet mást a kaller, minthogy felenged akkor is, ha már betelt a 2 darab kerékpár hely, de elférni nem lehet, főleg ha mondjuk 10 bringás van és erre jön rá, hogy alapból csurig van a vonat utasokkal, rosz vicc az egész.
2023. szept. 17. 22:25
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Azt olvastam valahol, hogy azt a vonalat Debrecen és Füzesabony között nemsokára villamosítani fogják. Akkor jobb vagonok lesznek. Remélhetően.
2023. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5-ös, csak Debrecen és Balmazújváros között fogják villamosítani ki tudja mikor. Az elmúlt 4 évben kisebb-nagyobb szünetekkel, vágányzár volt Debrecen és Balmazújváros között, de ezalatt csak a Nagyállomástól a BMW-gyárig lett felújítva a pálya, onnantól olyan döcögős, hogy az ülésből is kiesik az ember. Debrecentől Tiszafüredig másfél óráig tart eljutni és erre jön rá a minimum 10 perces, vagy akár fél órás késés. Ha normális európai szívonalon lenne a MÁV akkor ez a távolság olyan 45 perc kellene, hogy legyen.
2023. szept. 17. 22:50
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, valahol olvastam, hogy pont a BMW (meg a többi) miatt csinálják meg Füzesabonyig a pályát is és a villamosítást is.

Ha megtalálom, linkelem. De nagy energiát nem fektetek a keresésbe, mert nem vagyok közvetlenül érintett.

2023. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es, csak Balmazújvárosig volt tervben a villamosítás, de való igaz, hogy Füzesabonyig lenne értelme, mert akkor Debrecenből Egerbe lehetne menni villamos motorvonatokon. De mint látjuk 4 év alatt még Balmazújvárosig se sikerült, még ezt az egy vágányt se felújítani, nemhogy villamosítani.
2023. szept. 17. 23:21
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

A BMW csak 2025-ben indul. Addig meg lesz.

Meg aztán Lölönek is kell a pénz!

2023. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es, ja végülis 2 év újabb vágányzár már semmiség. Nem baj, mert úgy sincs olyan járműve a MÁV-nak amire kellő számú bringa is felfér.
2023. szept. 17. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!