Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszra egyedül...

Távolsági buszra egyedül utazóként vehetek két jegyet, ha nem akarom, hogy mellém üljön bárki?

Figyelt kérdés

Mennem kell majd Pécsről Szegedre 3 alkalommal, eddig összvissz kétszer utaztam busszal. Az elsőnél nem volt semmi gond, kevesen voltak, sem előttem, sem mellettem nem ült senki, kényelmes volt.

Másodjára viszont tele volt a busz, mellém beült egy izzadt, 110 kilós bácsika, konkrétan megmozdulni nem bírtam anélkül, hogy ne érjek hozzá valahol... Teljesen azt éreztem, hogy 0 a privát szférám, borzalmas volt.


Arra gondoltam, hogy ezt kivédve, a legközelebbi alkalommal úgy vennék jegyet, hogy két darabot. Azért, hogy így a mellettem lévő ülés is "foglalt" legyen, így nem ülne oda más.

Ilyet lehet csinálni?

Vagy van bármi tipp, hogy azt hogy kerüljem ki, hogy mellém üljön bárki?

Második alkalommal konkrétan fel kellett tenni a kezünket, hogy ki mellett van még szabad hely...


2023. aug. 21. 14:13
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Láttál már buszt belülről?😅

Kb 50 centire ott van a másik 2 szék, szóval olyan sok helyem kinti ülésnél sem lenne.

2023. aug. 21. 18:01
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyes buszokon a külső ülés kijjebb húzható a folyosó felé, akkor jobban elférsz. Amúgy meg, ha kívül ülsz, bármikor felállhatsz, és kereshetsz egy másik ülést, ha nem tetszik, aki beült melléd.
2023. aug. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%

De, sok helyed van a kinti ülésnél, ugyanis távolsági buszon nem állhat senki. Kintebb húzódhatsz a folyosóhoz, kifordulhatsz, akkor is, ha nem olyan az ülés, amit fentebb említettek.


De mivel nyilvánvaló, hogy arról szól a kérdés, hogy hisztizhess, így kár minden értelmes megoldási ötlet. :)

2023. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azokról, akik egyetlen egy rossz tapasztalatból általánosítanak egy naponta tízezrek által használt szolgáltatásra vonatkozóan, megvan a magam nem túl szép, de sommás véleményem. Nem írom le, mert bántó.


De arra felhívnám a figyelmedet, hogy adtunk alternatív megoldásra javaslatot.

2023. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Gyanítom, sokan inkább muszájból, kényszerből használják ezt...
2023. aug. 22. 13:06
 26/31 anonim ***** válasza:
19%
Jellemző a magyar mentalitásra, hogy a többség egyből a kérdezőt ekézte, az nem merült fel, hogy esetleg ne az átlagos testalkatúak szívjanak azért, mert mások nem tudnak lemondani a cukros üdítőkről, zsíros hús pedig heti egynél többször van műsoron.
2023. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is a magyar mentalitás ugrott be.


Egyáltalán, hogy jöttök ahhoz, hogy ilyen hangnemet üssetek meg másokkal?

A másik az, hogy nem tudom elképzelni, hogy titeket ennyire nem zavarna egy hasonló helyzet... Titeket ugyanúgy zavarna, csak könnyű arcoskodni.


Azt is csókoltatom, aki a "közösségi" közlekedés szót kitalálta. NEM, ez nem közösségi, ez nem közösség.


Az elhízás pedig tényleg nagy probléma, egyáltalán nem szép és de igen, rengeteg ember tehet róla. Zsíros hús meg SOHA nem kellene szerepeljen a menün. Sovány hús heti párszor akár, de zsíros nullaszor.

2023. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%
#26 Ez hogy jön ide? Akkor én kezdjek el hisztizni, hogy az általad említett hülyék miatt csak zéró fanta citrom van a boltban, aminek undorító az utóíze, pedig havonta egyszer fogyasztanám, de akkor cukrosan?
2023. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

28


Én néha iszom ilyesmit, és örülök, hogy zero IS van, mert nekem a cukros cukorízű (szerintem és még néhányak szerint spórolhatnak valamin, a cukor olcsóbb).

2023. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

#29 Nem zéró IS van, hanem nincsen már cukros, mert a sok hülye csapvíz helyett is üdítőt vedelne.

Egy csomó mindenből vagy CSAK zéró van, vagy CSAK csökkentett cukortartalmú, amit végképp nem értek, hogy fele cukor, fele édesítő.

2023. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!