Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszra egyedül...

Távolsági buszra egyedül utazóként vehetek két jegyet, ha nem akarom, hogy mellém üljön bárki?

Figyelt kérdés

Mennem kell majd Pécsről Szegedre 3 alkalommal, eddig összvissz kétszer utaztam busszal. Az elsőnél nem volt semmi gond, kevesen voltak, sem előttem, sem mellettem nem ült senki, kényelmes volt.

Másodjára viszont tele volt a busz, mellém beült egy izzadt, 110 kilós bácsika, konkrétan megmozdulni nem bírtam anélkül, hogy ne érjek hozzá valahol... Teljesen azt éreztem, hogy 0 a privát szférám, borzalmas volt.


Arra gondoltam, hogy ezt kivédve, a legközelebbi alkalommal úgy vennék jegyet, hogy két darabot. Azért, hogy így a mellettem lévő ülés is "foglalt" legyen, így nem ülne oda más.

Ilyet lehet csinálni?

Vagy van bármi tipp, hogy azt hogy kerüljem ki, hogy mellém üljön bárki?

Második alkalommal konkrétan fel kellett tenni a kezünket, hogy ki mellett van még szabad hely...


2023. aug. 21. 14:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan minden szolgáltató ki szokta zárni, tehát egy utas alapvetően egy helyet foglalhat el akkor is, ha több jegye van. (Viszont a felesleges jegyeket minimális kezelési költségért cserében visszatérítik.) Azt látnod kell, hogy ez egy közszolgáltatás, ahol különösen fontos a közös erőforrások (jelen esetben a közlekedési rendszere fordított kiadások) hatékony felhasználása és e tekintetben elég nagy pazarlás lenne tök üres férőhelyeket mozgatni úgy, hogy igazából a teljes árú jegyek sem fedezik teljesen a szolgáltató költségeit, még magas kihasználtság esetén sem!


Viszont van egy jó megoldás: ülj a folyosó felőli ülésre. Így is beülhet melléd bárki, de te el tudsz húzódni vagy akár át is ülhetsz.


Sőt, ha jól csinálod, még egy kifejezetten szimpatikus utast is odaterelhetsz, csak az ilyesminek gyakran eljegyzés a vége. :D

2023. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy bárkit szimpatikusnak találnék, aki buszozik. 😂
2023. aug. 21. 15:40
 13/31 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor inkább benned van a hiba. Embergyűlölőknek nem való a közösségi közlekedés.
2023. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
#12 Miért, te nem buszozni fogsz? :D Jézusom, ekkora sznob suttyót.
2023. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Végül megoldom máshogy, mert nagyon nem akarom, hogy a második buszozós esetem megismétlődjön.


Nem embergyűlölő vagyok, csak nem jó keveredni.

2023. aug. 21. 16:02
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

Keveredni?

Árjáknak a pórnéppel?


:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

2023. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem így értettem, de gondolom te sem örülnél, ha tőled 5 centire ülne ÓRÁKON ÁT egy büdös férfi, úgy, hogy te meg egy fiatal lány vagy...
2023. aug. 21. 16:11
 18/31 anonim ***** válasza:
75%

Férfi vagyok és volt már büdös ember mellettem a buszon. Kellemetlen volt, de sose jutott eszembe, hogy emiatt legközelebb ne buszon utazzak. Már csak azért is, mert nem volt más lehetőségem. :-)))

Akinek meg nincs autó nőve a fenekéhez és sokat tömegközlekedik, annak meg úgyis lesz jó és rossz tapasztalata egyaránt. Tudja, hogy előfordulhat ilyen, de viszonylag ritkán. Örülni nem kell neki, csak elviselni.

2023. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nekem ez tapasztalatnak egy életre elég volt.. :D

Meg azt is megtanultam, hogy az autómat úgy adom el legközelebb, hogy az új már a garázsban van.

2023. aug. 21. 16:23
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Ülj külső ülésre, így lesz helyed elhúzódni, ha bentre valaki olyan ül. Nem olyan bonyolult ez.
2023. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!