Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszra egyedül...

Távolsági buszra egyedül utazóként vehetek két jegyet, ha nem akarom, hogy mellém üljön bárki?

Figyelt kérdés

Mennem kell majd Pécsről Szegedre 3 alkalommal, eddig összvissz kétszer utaztam busszal. Az elsőnél nem volt semmi gond, kevesen voltak, sem előttem, sem mellettem nem ült senki, kényelmes volt.

Másodjára viszont tele volt a busz, mellém beült egy izzadt, 110 kilós bácsika, konkrétan megmozdulni nem bírtam anélkül, hogy ne érjek hozzá valahol... Teljesen azt éreztem, hogy 0 a privát szférám, borzalmas volt.


Arra gondoltam, hogy ezt kivédve, a legközelebbi alkalommal úgy vennék jegyet, hogy két darabot. Azért, hogy így a mellettem lévő ülés is "foglalt" legyen, így nem ülne oda más.

Ilyet lehet csinálni?

Vagy van bármi tipp, hogy azt hogy kerüljem ki, hogy mellém üljön bárki?

Második alkalommal konkrétan fel kellett tenni a kezünket, hogy ki mellett van még szabad hely...


2023. aug. 21. 14:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2023. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Vehetsz kettőt, a Volán megköszöni a támogatást, de hogy melléd ülhet bárki, az hót ziher. Ha nem tetszik, vegyél autót.
2023. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Hát, a tömegközlekedés már csak ilyen, hogy leülnek az ember mellé... Sokan ezt úgy oldják meg, hogy a táskájukat, csomagjukat is az ülésen, maguk mellett utaztatják, de az ilyenre rá szoktam szólni, szerintem eléggé felháborító.

Ha ennyire sérti a tömegközlekedés a privát szférádat, akkor vegyél egy autót, és menj azzal, abban egyedül ülhetsz.

2023. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem taxi jobb ötlet,2 teljes árú jegy retúr sem kevés, jobban jársz taxival.
2023. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszi, van autóm, mióta jogsim van.

Nem úgy kell elképzelni, hogy én soha nem hagytam el a várostáblát... :D

Csak az előző autómat eladtam, az új beszállításával pedig csúsznak.


A tömegközlekedéssel amúgy nem lenne problémám, sőt, az első út kényelmes is volt, mert nem nekem kellett vezetni, figyelni a forgalomra, tudtam nyugiban olvasni, filmet nézni. De a második az pokol volt, hogy ott voltam beszorítva a busz oldala, meg az enyhén büdös bácsi közé.


Igyekszem akkor korai járattal menni + akár több táskával, hogy lássák, nem férnek oda.

2023. aug. 21. 14:28
 6/31 A kérdező kommentje:
Taxival 190 kilométert...?
2023. aug. 21. 14:29
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
A közösségi közlekedésben ez mindig lutri. Ha tudnád, hogy a 160 km-es vonatúton nekem milyen gyakran kell állnom 100 km-en keresztül, pedig volt, hogy helyjegyem is volt, csak olyan vagonra, ami végül nem volt a vonaton. Történhetnek rossz élmények, ez van.
2023. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz két jegyet, d3 attól még fognak melléd ülni, ha van annyi utas. Ugyanis ez úgy működik, hogy 15 perccel a busz indulása előtt kell felszállnia azoknak akik helyfoglalással rendelkeznek, majd a szabadon maradt ülőhelyekre jelentkezhet bárki, aki nem foglalt helyet. Az a sofőrnek mindegy, hogy nem foglalta senki se a helyet, aki foglalta lekéste a buszt, vagy két jegyet vett magának, amíg lát üres helyet addig engedi a foglalás nélkül érkezőket.
2023. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ezzel maximum egy helyjegyes vonaton operálhatnál.
2023. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%
#9 nem, ott se. Ha elfogynak a helyek, akkor a gép csak menetjegyet ad ki. Ha azzal le tud ülni szabadon maradt helyre, a kalauz ad helyjegyet. Ugyanis ott is megesik, hogy a helyjegy tulajdonosa lekési a vonatot, ilyenkor az optimális kihasználás érdekében, ha valaki jelentkezik a szabad helyre, elviszik.
2023. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!