Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a távolsági...

Hogyan működik a távolsági volánbuszon a leszállásjelző?

Figyelt kérdés
Távolsági volánbuszon szerettem volna leszálni és azokon a buszokon mindig az ajtó felett van nem a kapaszkodókon az ajtó felett egy műanyag volt matricával nem lehetett megnyomni csak ott volt lehet én voltam a hülye és ott volt mellette vagy valahol vagy vami más de elég gáz volt.

2022. jan. 22. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ. A rövidebb távokon közlekedő buszokon mindig van leszállásjelző a kapaszkodókon is. Hosszabb távok megtételére tervezett buszokon általában nincsen, mivel azon nem szokása álldogálni az embereknek, helyette viszont van jelzőgomb vagy a komfortelektronika paneljén (ahol a lámpa/szellőző is van), vagy az ülések feletti csomagtér vízszintes kapaszkodóján (ha van neki).


Azt nem hinném, hogy kizárólag egyetlen gomb van az egész buszon az ajtó fölött. De ha mégis, hát akkor meg nyomd meg az ajtó feletti gombot, mi azzal a probléma?

2022. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy ki volt írva arra az ajtó fölötti matricára kékkel hogx leszállásjelző de azt nem lehetett megnyomni talán máshol volt és ez csak a jelzése volt hogy ez a leszállásjelző de én nem láttam semmit
2022. jan. 22. 16:24
 3/11 Valentino BROssi ***** válasza:
93%

Össze-vissza, ahova épp sikerült felrakni a kivitelezőnek. Azokat a parasztvakítós turistabuszokat amiket a Volánbusz újabban vesz nem menetrend szerinti közlekedésre tervezték, hanem - ahogy a neve is mutatja - turistabuszoknak. Következésképp tervezéskor nem is gondolnak arra, hogy valaki majd leszállásjelzőt akar rájuk telepíteni. Mikor megjön a gyárból akkor még van egy sor folyamat: matricázzák őket, felszerelik a kapaszkodókat, külső viszonylatjelző rendszert (ugye egy 120 milliós buszon elég ciki lenne A4-es papírral meg táblával jelezni hova megy, de igazából már a 2000-es évek eleji EAG-Ikarusokat is pont-mátrixos kijelzőkkel tervezték forgalomba helyezni), a belső kijelzőket és egyéb sofőr-segéd rendszereket, a jegypénztárat - s ha valami nem kell a gyári felszereltség közül azt meg kiszerelik. S a leszállásjelző is ekkor kerül kialakításra: vannak típusok, amik jobban támogatják, de a mai turistabuszok nagyon specializáltak, nem igazán lehet akármit akárhova felfúrni rajtuk (meg ugye az a kivitelezési színvonal, amin a magyar buszos alvállalkozók dolgoznak sem épp illik össze a gyári minőséggel), úgyhogy ahogy esik úgy puffan módszerrel kerül fel valahova, logikát nem érdemes keresni.

A te esetedben az ajtó fölött gondolom csak a visszajelző fény volt, a gombot máshol kellett volna megnyomni. Általában ha megállóhoz közeledtek és valaki a vészjelzőt nyomja meg (a vészjelző általában gyári kialakítású, könnyen láthatod) a sofőrök vágják, hogy valójában leszállást akarnak jelezni. Már ha persze pont ezért nem iktatták ki a vészjelző rendszert, mert zavarta a sofőrt. A Credók és Mercedes Benzek rendszerei valamennyire konzekvensek, de a MAN, Volvo és egyéb luxusbuszokban garantáltan nem fogsz megtalálni semmit.

2022. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát igen, finoman szólva sem egységes és nem is mindig az ember szeme elé kerülő a jelzőgomb. Az ajtó fölött egyre inkább csak jelzőfény van, ami nem billenőkapcsoló is egyben.

Felszálláskor meg szoktam nézni, hogy látok-e ismerős helyen jelzőgombot, ha nem, mivel több megállót utazok, kilesem, hogy mások hol, hogyan jeleznek.

Van, hogy egy-két megállóig csak a kiabálás, zsúfolt buszon a hanglánc a megoldás, míg össznépi játékként sikerül megtalálni a jelzőt. Van, hogy a sofőr elrontja a játék izgalmát, és elárulja a megoldást.

2022. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
ha nem talalod a gombot, akkor elore mehetsz a soforhoz es mondhatod neki hogy le szeretnel szalni a kovetkezonel
2022. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem igaz az az állításod, hogy a tavolsági/helyközi buszokon mindig az ajtó felett van a leszállásjelző!!! Ez kb. egyedül arégi Ikarusokra igaz. Rengeteg távolsági buszon utaztam már, és legalább a hátsó ajtó mellet van a kapaszkodón jelzőgomb.
2022. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Aki azt állítja , hogy mindig egyértelmű , hol a gomb, az egyszerűen nem utazott még eleget Volánbusszal. Néha egészen hihetetlen helyekre sikerül eldugni, de olyannal is találkoztam , hogy egyáltalán nem volt. (Mondjuk az extrém volt, ott az űrjegyet is golyóstollal töltötte ki a sofőr, 2021-ben…)


Én az ajtó fölött, majd mellette a kapaszkodókon, utána pedig a csomagtartók hosszanti rúdján szoktam keresni , de néha a komfortgombok között van elrejtve az ülés fölött.

2022. jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
#7 Senki nem állította, hogy mindig egyértelmű, mivel nem az. Ha látsz is gombot, akkor is sokszor összekeverhető a vészjelzővel, a sofőr meg jól letol, hogy minek nyomogatod. Viszont mióta egységes országos Volánbusz van, azóta sokat fejlődött a dolog, az utolsó kis vidéki buszon is jól láthatóan fel van címkézve, hogy melyik a leszállásjelző. Tapasztalat. Az viszont tényszerűen NEM IGAZ, amit a kérdező állít, hogy mindig az ajtó felett lenne, a legtöbbször nem ott van.
2022. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyél életképtelen, nyomd meg a gombot bátran! Valószínűleg a vészjelzőt ragasztották le, mert egyesek képesek azt megnyomni a leszállásjelző helyett. Vagy csak simán egy nem működő gombot szedtek ki onnét és leragasztották a helyét.
2022. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ennél már csak az jobb, mikor valaki az ajtó mögé ül, majd azzal a lendülettel úgy kapaszkodik fel, hogy azzal együtt a leszállásjelzőt is megnyomja. 😀
2023. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!