Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elsőajtós buszra fel lehet...

Elsőajtós buszra fel lehet tolni a babakocsit?

Figyelt kérdés

Úgy értem fizikailag hátra lehet tolni egy mózeskosaras kocsit, ha az első ajtón szállok fel? Még sosem próbáltam, de elég szűknek tűnik a hely. Ikerkocsival nyilván lehetetlen is.

Mert az általam használt busz hétvégére elsőajtós lett. Tegnap, mikor utaztam, el is felejtettem, mert akkor a sofőr minden ajtót kinyitott. Ma viszont mentem volna haza anyukámtól a babával és nem nyitotta ki csak az első ajtót. Hirtelen nem is értettem mi van, aztán mire előre toltam a kocsit, akkor esett le. De féltem hogy nem férnék fel a kocsival, így intettem a sofőrnek, hogy mégsem szállok fel.

Végül az esőben sétáltam két megállót és felszálltam egy másik járatra, ami szintén arra megy, de nem elsőajtós. Öröm volt az esőben. De mi lett volna, ha nem megy arra másik busz? Akkor hétfőig nem megyek haza? Vagy mehetek gyalog két kerületet a babával? Esetleg olyat csinálhatok hogy felszállok az első ajtón és ott maradok a sofőr fülke mellett? Mert akkor meg ugye más nem tud felszállni. De elvégre erről már nem én tehetek, ha nem engednek hátul felszállni, ahol amúgy a babakocsis hely is van.


2021. okt. 10. 07:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Eléggé egyértelmű volt, hogy fel szeretnék szállni, mert legalább hatszor nyomtam meg az ajtónyitó gombot. Amot biztosan észlelt, hiszen nem indult el. Amikor édesanyám szólt, hogy nem nyílik az ajtó, akkor mondta a sofőr, hogy hétvégén elsőajtón lehet felszállni. És akkor mondtam, hogy akkor nem szállunk fel.
2021. okt. 10. 11:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtónyitó gomb megnyomását NEM észleli a sofőr, ha blokkolva van az ajtó.


Miután előre mentél, és a sofőr szólt, hogy első ajtós felszállás van, akkor kellett volna szólnod, hogy babakocsival vagy, és felmutatni a bérletet.


Ehelyett te közölted, hogy akkor nem szállsz fel.

A legtöbb sofőr ebből azt vonja le, hogy nem volt jegyed és bliccelni akartál, azért próbáltál hátul feljutni.


Egyértelműen kell jelezni a sofőr felé a felszállási szándékod.

2021. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt lehet hogy nem észleli hogy nyomom a gombot. De azt azért csak lája (ha más nem a visszapillantóban) hogy a busz oldalában állok kétségbeesve egy böszme nagy babakocsival.
2021. okt. 10. 12:10
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Láthatta.

De utána előre mentél és közölted, hogy nem szállsz fel.

Ezután mégis mit kellett volna a sofőrnek csinálnia azon kívül, hogy becsukja az ajtót és elindul?

2021. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kértük hogy nyissa ki a középső ajtót, mire közölte, hogy nem mert első ajtón kell felszállni? Mit kellett volna tennem? Felszállni a gyerek nélkül?
2021. okt. 10. 14:33
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellett volna tenned, hogy megmondod, hogy babakocsival vagy, basszus, hányszor írjuk még le, hogy megértsed? Nem mondtad a sofőrnek, hogy gyerekkel vagy, ez volt a probléma, mostmár megérted végre?
2021. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, mert ha nem vak (gondolom nem az, ha buszt vezet) akkor maga is látta.
2021. okt. 10. 16:47
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom.... Kérdező, te anya vagy? És el tudod látni a gyereket, komolyan?
2021. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom kicsit másképp: legyen egyértelmű mind a szóbeli , mind a nem szóbeli kommunikációd a járművezetővel. Van egyébként egy kedvenc mondatom a kommunikáció tudományából: “A leggyakoribb tévedés a kommunikációt illetően az, hogy megtörtént.”


Itt te azt hitted, a járművezető összerakta, hogy te babakocsival vagy és fel akarsz szállni. Ehhez képest meg úgy tűnik, a sok inger között elveszett ez az információ és te sem segítetted ennek a pótlását. Ne szívd nagyon mellre, néha félreértik egymást az emberek és néha mindenki kommunikál szarul. Van ilyen. Keep going.

2021. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!